Ulica Indiry Gandhi w Warszawie


Ulica Indiry Gandhi to ważna arteria komunikacyjna znajdująca się na warszawskim Ursynowie. To miejsce nie tylko pełne zgiełku, ale również interesujące pod względem kulturalnym i społecznym.

Na tej ulicy można spotkać różnorodne strefy aktywności, które przyciągają mieszkańców i turystów. Ulica Indiry Gandhi jest przykładem, jak urbanistyka Warszawy łączy historię z nowoczesnością, tworząc przestrzeń dla wszystkich.

Nazwa

Ulica nosząca imię premier Indii, Indiry Gandhi, została nazwana w miesiącu styczniu w roku 1985. Wcześniej stanowiła fragment ulicy Nugat.

Opis

Ulica Indiry Gandhi w Warszawie jest interesującą arterią, która rozpoczyna swój bieg na skrzyżowaniu z ulicami Rosoła oraz Nugat. Kończy się natomiast w pobliżu ulicy Filipiny Płaskowickiej.

W 2010 roku miała miejsce ciekawa inicjatywa społeczna, mająca na celu przekształcenie tej ulicy oraz jej okolic w atrakcyjne miejsce w sercu Ursynowa. Zrealizowano projekt, który uwzględniał stworzenie placu, nowych osiedli mieszkaniowych oraz parku wraz z amfiteatrem.

Dodatkowo, w 2018 roku, ulica Indiry Gandhi została przedłużona, osiągając dalszy przebieg od ulicy Pileckiego do ulicy Płaskowickiej. Taki rozwój ulicy świadczy o jej rosnącym znaczeniu w strukturze miasta oraz przyciąga nowe możliwości dla mieszkańców.

Ważniejsze obiekty

Na warszawskiej ulicy Indiry Gandhi znajduje się wiele interesujących obiektów. Oto wybrane z nich:

Ulica w kulturze masowej

Ulica Indiry Gandhi w Warszawie to miejsce, które znalazło swoje odzwierciedlenie w kulturze masowej. Warto zwrócić uwagę, że została krótko wspomniana w utworze Pezeta pt. „Na tym osiedlu”, który pochodzi z albumu „Muzyka rozrywkowa”.

Przypisy

  1. Dariusz Bartoszewicz: Czy z ursynowskiego blokowiska da się zrobić miasto?. Wyborcza, 03.02.2010 r. [dostęp 20.01.2015 r.]
  2. Rada Narodowa m.st.R.N. Warszawy, Uchwała nr 31 Rady Narodowej m.st. Warszawy z dnia 31.01.1985 r. w sprawie nadania nazwy ulicy, „Dziennik Urzędowy Województwa Stołecznego Warszawskiego” (6), 29.04.1985 r. [dostęp 18.07.2021 r.]
  3. Kwiryna Handke: Słownik nazewnictwa Warszawy. Warszawa: Slawistyczny Ośrodek Wydawniczy, 1998 r., s. 332. ISBN 83-86619-97X.

Oceń: Ulica Indiry Gandhi w Warszawie

Średnia ocena:4.75 Liczba ocen:21