Weronika Rosati


Weronika Anna Rosati, urodzona 9 stycznia 1984 roku w Warszawie, to wszechstronna polska aktorka, a także zaangażowana działaczka społeczna oraz felietonistka. Jej edukacja obejmowała prestiżowy Lee Strasberg Theatre and Film Institute, co pozwoliło jej na rozwój talentu aktorskiego. Dodatkowo, Weronika jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej, co podkreśla jej znaczącą pozycję w świecie sztuki filmowej.

Początkowe etapy jej kariery obejmowały epizody w polskich produkcjach telewizyjnych. Przełomowym momentem była rola Ani w znanym serialu M jak miłość, który emitowany był w latach 2002-2005 oraz 2018-2020. Dzięki tej postaci zyskała szeroką popularność wśród widzów.

W 2005 roku miała miejsce jej debiut filmowy, gdy zagrała Dżemmę w filmie Patryka Vegi pt. Pitbull. W tym samym roku wystąpiła również w serialu opartym na tym obrazie, emitowanym od 2005 do 2008 roku. Od tego momentu Weronika Rosati zdobyła uznanie, występując w licznych produkcjach filmowych oraz telewizyjnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą, w szeregu różnorodnych ról, głównie drugoplanowych.

Na uwagę zasługuje także jej nominacja do Orła za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie Obława z 2012 roku, co świadczy o jej umiejętnościach aktorskich oraz wkładzie w polskie kino.

Młodość

Weronika Rosati przyszła na świat 9 stycznia 1984 roku w Warszawie. Jest córką uznanego ekonomisty i polityka Dariusza Rosatiego, który ma włoskie korzenie, a także projektantki mody, Teresy Rosati. W jej rodzinie jest także starszy brat, Marcin, który dzieli z nią okres dzieciństwa. W wieku dwóch lat, cała rodzina przeniosła się do Princeton, gdyż jej ojciec objął stanowisko wykładowcy na tamtejszej uczelni. Po sześciu latach mieszkania w Stanach Zjednoczonych, zamieszkali na pięć lat w Szwajcarii. Dodatkowo, podczas bierzmowania obdarzona została imieniem Dolores.

W okresie dorastania Weronika miała okazję rozwijać swoje talenty artystyczne, uczęszczając do ogniska teatralnego, które funkcjonowało przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Ponadto, angażowała się w zajęcia taneczne oraz akrobatykę w Studio Buffo. W ramach wyjątkowego pozwolenia, przed przystąpieniem do egzaminów maturalnych, dostała się do prywatnej policealnej Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W 2003 roku, tuż po rozpoczęciu nauki, udało jej się dostać na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.

Jednak po półtora roku, postanowiła wziąć urlop dziekański, aby móc podjąć pracę w popularnym serialu „M jak miłość”, co ostatecznie doprowadziło do jej decyzji o rezygnacji z dalszej edukacji i przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Po przybyciu za ocean, skupiła się na doskonaleniu swoich umiejętności, uczęszczając do renomowanych instytucji edukacyjnych takich jak Stella Adler Academy of Acting and Theatre, Lee Strasberg Theatre and Film Institute oraz Larry Moss Studio i Ivana Chubbuck Studio. Ukończyła program w Lee Strasberg Theatre and Film Institute, co pozwoliło jej uzyskać dyplomowaną aktorkę.

W późniejszych latach, Weronika podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją, wskazując na przemoc psychiczną, jakiej doświadczyła od niektórych wykładowców, w tym m.in. Ewy Mirowskiej. O tych trudnych chwilach opowiedziała w książce autorstwa Karoliny Korwin-Piotrowskiej, zatytułowanej „Wszyscy wiedzieli”.

Kariera aktorska

Kariera Weroniki Rosati zaczęła się w młodym wieku. W wieku 15 lat zadebiutowała, grając zakonnicę u boku Leona Niemczyka w filmie, który ostatecznie nie doczekał się wydania. Jej formalny debiut miał miejsce w 2000 roku, gdy zagrała rolę „Niki” w serialu Klasa na obcasach. Na początku swojej kariery skupiała się na rolach epizodycznych w serialach telewizyjnych, m.in. w Samo życie, Marzenia do spełnienia, As oraz Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście.

Większą uwagę zdobyła dzięki udziałowi w serialu Ryszarda Bugajskiego Tak czy nie? oraz dzięki roli Ani w M jak miłość, gdzie występowała od 2002 do 2005 roku. Jej postać, przyjaciółka Kingi Zduńskiej oraz dziewczyna Pawła Zduńskiego, przyniosła jej ogólnopolską rozpoznawalność. W 2018 roku wróciła na plan M jak miłość, gdzie ponownie zagrała.Aktorka zaznacza, że przełom w jej karierze nadarzył się w 2005 roku, gdy wcieliła się w Dżemmę w kultowym filmie Patryka Vegi Pitbull. Film zyskał ogromną popularność, a Rosati została uhonorowana dwoma nominacjami do Złotych Kaczek, przyznawanych przez czytelników magazynu „Film”. Na podstawie Pitbulla powstał również serial, w którym aktorka miała swoje miejsce, emitowany na antenie TVP2 w latach 2005–2008.

W 2006 roku zadebiutowała w międzynarodowej produkcji – filmie Inland Empire, reżyserowanym przez Davida Lyncha. Tego samego roku wystąpiła w filmie Wiesława Saniewskiego Bezmiar sprawiedliwości. W kolejnych latach zagrała w amerykańskich projektach, takich jak horror Dom (House; 2008) oraz w dramatach, m.in. Magdaleny Piekorz Senność (2008) oraz Piotra Matwiejczyka Smutna (2009). Nie brakowało jej również w polskich serialach, takich jak Kryminalni (2007), Daleko od noszy (2008), Londyńczycy (2008) oraz 39 i pół (2009).

W 2009 rozpoczęła pracę nad serialem Majka (2009–2010), wcielając się w postać Dagmary Godzwon. W 2010 wystąpiła w czarnej komedii Piotrek trzynastego, w której zagrała Andżelinę i była jednym z producentów. W tym samym roku zagrała również Rojzę, Żydówkę z warsztatu futrzarskiego w getcie, w trzecim sezonie serialu Czas honoru.

Rok 2010 przyniósł jej także casting do amerykańskiego serialu Luck (2012), gdzie zagrała krupierkę Naomi. W 2011 roku wystąpiła jako seryjna morderczyni Magda we francuskim thrillerze telewizyjnym stacji France 2 Dame de pique. Dodatkowo pojawiła się w nominowanym do Oscara dramacie wojennym Agnieszki Holland W ciemności oraz zagrała rolę Anny, dziennikarki w francuskim filmie Spisek (Largo Winch II).

Rok 2012 był kolejnym krokiem w jej karierze, gdy w dramacie wojennym Marcina Krzyształowicza Obława zagrała sanitariuszkę „Pestkę”. Jej występ był wysoko oceniany przez krytyków, jak zauważyła Barbara Hollender, uznając, że Rosati „udowodniła, że czas spojrzeć na nią jak na interesującą aktorkę, a nie tylko na postać z blasku fleszy”. również Łukasz Maciejewski docenił jej dramatyczną rolę, za co otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” jako Najlepsza główna rola kobieca.

Między 2012 a 2013 zagrała w kilku amerykańskich produkcjach: Iceman: Historia mordercy (The Iceman; 2012), Twardziele (Stand Up Guys; 2012), Kula w łeb (Bullet to the Head; 2012), Bitwa roku (Battle of the Year; 2013) oraz Last Vegas (2013). W 2013 również gościła w jednym z odcinków serialu Agenci NCIS (NCIS: Naval Criminal Investigative Service) o tytule „Berlin” jako Rivka David, a także zaczęła regularnie występować w dwóch polskich serialach: Piąty Stadion i Hotel 52.

W 2013 zasłynęła również jako głos Dottie w polskojęzycznej wersji filmu Samoloty. W tym samym roku została uhonorowana nagrodą im. Poli Negri „Politka” na 7. Przeglądzie Twórczości Filmowej „Pola i inni” w Lipnie.

W dramacie psychologicznym Krzysztofa Zanussiego Obce ciało zagrała Mirę Tkacz, asystentkę Kris, graną przez Agnieszkę Grochowską. Razem były nominowane do nagrody Węże w kategorii Najgorszy duet na ekranie. Premiera tego filmu miała miejsce we wrześniu 2014 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. W tym roku po raz kolejny użyczyła głosu w polskojęzycznych wersjach animacji, m.in. Gangu Wiewióra oraz w drugiej części Samolotów – Samoloty 2.

Również w 2014 roku zadebiutowała w miniserialu Agnieszki Holland Dziecko Rosemary (Rosemary’s Baby), wcielając się w dziewczynę z klubu nocnego, Ginger. W latach 2015–2016 grała Kamilę Miłek w serialu TVP1 Strażacy i miała swoje epizody w serialu Detektyw (True Detective) w 2015 roku.

W 2016 zagrała w takich produkcjach telewizyjnych jak: Nie z tego świata (Supernatural) i Objazd (The Detour), gdzie przyjęła rolę francuskiej agentki Delphine Seydoux i Oksany. W tym samym roku zagrała w filmie wojennym Ostatnia misja USS Indianapolis (USS Indianapolis: Men of Courage) u boku Nicolasa Cage’a jako Louise McVay oraz użyczyła głosu księżniczce Shallii w polskojęzycznej wersji animacji Nowe przygody Aladyna.

W 2017 miała jedną z głównych ról w komedii romantycznej Ryszarda Zatorskiego Porady na zdrady oraz była obsadzona w dwóch serialach TVN: Belle Epoque oraz Diagnoza. Jej rola w Porady na zdrady przyniosła jej nominację do nagrody Węże w kategorii Najgorsza rola żeńska. W 2018 wystąpiła w kolejnej komedii romantycznej Podatek od miłości, a w 2019 w filmie Marthy Coolidge Znajdę cię (I’ll Find You), przedstawiającym miłosną historię na tle Polski w latach 30. i 40. XX wieku.

W latach 2019–2020 odgrywała znaczącą rolę prawniczki Marty w serialu Zawsze warto. Ponadto w filmie Śniegu już nigdy nie będzie, który wyreżyserowany został przez Małgorzatę Szumowską i Michała Englerta, aktorka odegrała dwie postacie: żonę mężczyzny umierającego na raka oraz matkę głównego bohatera. Produkcja miała premierę we wrześniu 2020 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

W 2021 wzięła udział w grze komputerowej The Medium, dając wizerunek tytułowej bohaterce Mariannie poprzez technologię motion capture. Zagrała również w serialu Agenci NCIS: Los Angeles oraz w filmie Andrew Stevensa Ponad horyzont! (Send It!). W tym samym roku premierę miał film Brigitte Bardot cudowna Lecha Majewskiego, w którym wystąpiła w roli inspirowanej Elizabeth Taylor jako Kleopatra.

W 2022 roku odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki zagranicznej na włoskim festiwalu filmowym „Artelesia” w Benewent za swoją główną rolę w filmie To nie koniec.

Styl gry

Od najmłodszych lat Weronika Rosati wykazuje ogromne zainteresowanie systemem Stanisławskiego, co skutkuje jej zaangażowaniem w intensywne szkolenie aktorskie. Uczyła się w renomowanych instytucjach, takich jak Lee Strasberg Theatre and Film Institute oraz Stella Adler Academy of Acting and Theatre, gdzie zdobywała wiedzę i umiejętności niezbędne do rozwoju kariery.

W trakcie przygotowań do ról filmowych, korzystała z wartości tego systemu, co można zauważyć w jej występach w produkcjach takich jak Pitbull oraz Obława. Do roli w pierwszym z wymienionych filmów, aktorka podjęła się nauki ormiańskiego akcentu, aby w jak najbardziej autentyczny sposób wcielić się w postać. Przed rozpoczęciem zdjęć do Obławy, zdecydowała się na drastyczne kroki, rezygnując z wychodzenia z domu na dwa miesiące, co podkreśla jej oddanie i profesjonalizm w podejściu do aktorstwa.

Weronika uznaje wiele znakomitości aktorskich za swoje autorytety, w tym takie sławy jak Elizabeth Taylor, Bette Davis, Jane Fonda, Kirk Douglas oraz Sidney Poitier. Te figury znacząco wpłynęły na jej styl i podejście do sztuki aktorskiej, inspirując ją do nieustannego doskonalenia się w tym zawodzie.

Pozostałe przedsięwzięcia

W 2004 roku Weronika Rosati wzięła udział w kampanii reklamowej szamponu do włosów „Pantene” marki Procter & Gamble. Już trzy lata później objęła rolę ambasadorki marki Dr Irena Eris, promując linię kosmetyków „Sin Skin”, która obejmuje preparaty pielęgnacyjne do twarzy oraz perfumy. Jej talent i osobowość zaowocowały także udziałem w programach rozrywkowych, takich jak Ranking gwiazd w 2008 roku czy Taniec z gwiazdami w 2009 roku.

Warto również zwrócić uwagę na jej występy w teledyskach, takich jak „Bless Me” autorstwa Raya Wilsona (2009), „Broń, Panie broń” Poli (2009) oraz „This Woman’s Work” od Pati Sokół (2012).

W 2010 roku Rosati rozpoczęła współpracę z serwisem Stopklatka.pl, gdzie pisała artykuły o tematyce filmowej. Jej felietony pojawiały się także w miesięczniku „Film”, dwutygodnikach „Show” i „Party”, oraz tygodniku „Wprost” i serwisie Plejada.pl. Dodatkowo, w 2013 roku została reporterką programu Dzień dobry TVN.

W 2014 roku sygnowała perfumy „Femme” marki Avon swoim nazwiskiem. Dwa lata później zasiadła w jury jednego z odcinków drugiej edycji programu Project Runway. W marcu 2018 roku poprowadziła ostatni odcinek pierwszej serii programu SNL Polska. W 2021 roku stworzyła wegańską markę kosmetyczną Lajuu, a także jest ambasadorką linii ubrań „For Weronika”, którą stworzyła jej matka, Teresa Rosati.

Działalność na rzecz kobiet

W czerwcu 2018 roku Weronika zaangażowała się w akcję na platformie Showmax, pod tytułem Na początku było słowo, mającą na celu walkę z mową nienawiści w internecie wobec kobiet. Działania te były przeprowadzane na rzecz Centrum Praw Kobiet. Pod koniec tego samego roku rozpoczęła akcję, która miała na celu zwiększenie świadomości problemów, z jakimi zmagają się samotne matki, co spotkało się z dużym zainteresowaniem w polskich mediach.

W 2019 roku jej osobiste wyznanie o doświadczeniu przemocy domowej uznano za czynnik, który „wzmocnił polską odsłonę Me Too”. W tym okresie Weronika założyła fundację „Siła Kobiety”, która oferuje wsparcie dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej. Za swoje niezwykle istotne działania na rzecz kobiet została wyróżniona nagrodą w plebiscycie Kobieta Roku Glamour w kategorii Aktywizm we wrześniu 2019 roku.

Dodatkowo, w tym miesiącu uczestniczyła w 11. Kongresie Kobiet, gdzie brała udział w panelach poruszających temat przemocy w rodzinie oraz samotnego macierzyństwa. W styczniu 2020 roku, na zaproszenie Organizacji Narodów Zjednoczonych, udzieliła wywiadu na temat problemu przemocy domowej w ramach strefy medialnej Celów Zrównoważonego Rozwoju podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Życie prywatne

Weronika Rosati, znana polska aktorka, łączyła swoje życie osobiste z wieloma znanymi postaciami z mediów. W przeszłości była związana z dziennikarzem Mariuszem Maxem Kolonką, z którym razem wystąpiła na okładce magazynu „Gala” w 2005 roku, potwierdzając tym samym ich relację w udzielonym wywiadzie. Potem, w 2006 roku, związała się z raperem Tede, a jej relacje z reżyserem Andrzejem Żuławskim trwały od 2007 do 2008 roku. O rozstaniu z Żuławskim oficjalnie poinformowała media w sierpniu 2008 roku poprzez oświadczenie.

W 2013 roku Weronika zaczęła spotykać się z aktorem Piotrem Adamczykiem, a ich związek miał dramatyczny zwrot akcji, kiedy podczas wypadku samochodowego, w którym była pasażerką, doświadczyła poważnych obrażeń nogi. To tragiczne zdarzenie wymagało przeprowadzenia kilku operacji oraz długoterminowej rehabilitacji.

W lipcu 2015 roku w wywiadzie dla „Viva!” ogłosiła, że ich związek dobiegł końca. Następnym istotnym krokiem w jej życiu było nawiązanie relacji z ortopedą Robertem Śmigielskim, z którym ma córkę, Elizabeth Valentina, urodzoną 11 grudnia 2017 roku. Niestety, ich związek również się skończył w 2018 roku, mimo wcześniejszych zaręczyn. W 2019 roku Rosati ujawniła, że Śmigielski stosował wobec niej przemoc, co doprowadziło do medialnej batalij sądowej.

W okresie 2012-2014 Rosati zdobyła uznanie, gdy znalazła się w gronie „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według magazynu „Forbes Polska”, a jej wartość została oszacowana na 313 tys. zł w 2012 roku (84. miejsce), 285 tys. zł w 2013 (85. miejsce) i 210 tys. zł w 2014 (83. miejsce).

Proces przeciwko Andrzejowi Żuławskiemu

W lutym 2010 roku miała miejsce publikacja pamiętnika Andrzeja Żuławskiego, zatytułowanego „Nocnik”, wydanego przez Wydawnictwa Krytyki Politycznej. W książce ta aktorka była przedstawiona pod postacią fikcyjnej postaci o imieniu Esterka. W odpowiedzi na to, aktywnie podjęła kroki prawne, składając pozew przeciwko Żuławskiemu oraz wydawcy, domagając się 200 tys. złotych zadośćuczynienia oraz publicznych przeprosin za naruszenie jej prywatności.

W lipcu 2010 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał zarządzenie o zakazie publikacji książki do zakończenia sprawy. Ostatecznie, w lutym 2014 roku sąd nakazał przeprosić aktorkę oraz wypłacić jej zadośćuczynienie w wysokości 100 tys. złotych. Sąd uznał, że Rosati mogła być identyfikowana z obraźliwą fikcyjną bohaterką, mimo że nie zdecydował się na wycofanie książki ze sprzedaży. Obie strony złożyły apelację, a wyrok z 2015 roku potwierdził wcześniejsze orzeczenie sądu.

Filmografia

Filmy

Oto przegląd filmów, w których zagrała Weronika Rosati. W zestawieniu uwzględniono rok produkcji, tytuł filmu, rolę, jaką odgrywała, oraz dodatkowe informacje.

RokTytułRolaInformacje
2005PitbullDżemma_
2006Inland Empirekurtyzananiewymieniona w napisach końcowych
Bezmiar sprawiedliwościprotokolantka_
2007Lynchkobieta w fabrycefilm dokumentalny
2008Sennośćpraktykantka_
Dompani Lawdaletytuł oryginalny: House
2009SmutnaAnna_
2010Piotrek trzynastegoAndżelinarównież współproducentka filmu
2011SpisekAnnatytuł oryginalny: Largo Winch II
Wojna żeńsko-męska„Suka”głos
Dame de piqueMagdalenafilm telewizyjny
W ciemnościkobieta z dzieckiem_
2012Obława„Pestka”_
Iceman: Historia mordercyLivitytuł oryginalny: The Iceman
TwardzieleIrenatytuł oryginalny: Stand Up Guys
Kula w łebLolatytuł oryginalny: Bullet to the Head
2013SamolotyDottiefilm animowany, polski dubbing, tytuł oryginalny: Planes
Bitwa rokuJolenetytuł oryginalny: Battle of the Year
Last VegasVeronica_
2014Gang WiewióraIlonafilm animowany, polski dubbing, tytuł oryginalny: The Nut Job
Samoloty 2Dottiefilm animowany, polski dubbing, tytuł oryginalny: Planes: Fire & Rescue
Obce ciałoMira Tkacz_
2016Nowe przygody AladynaShalliapolski dubbing, tytuł oryginalny: Les Nouvelles Aventures d’Aladin
Ostatnia misja USS IndianapolisLouise McVaytytuł oryginalny: USS Indianapolis: Men of Courage
2017Porady na zdradyBeata Woltyńska_
Szron_tytuł oryginalny: Frost; niewymieniona w napisach końcowych
2018Podatek od miłościżona Ryszarda_
2019Znajdę ciępani Hubertytuł oryginalny: I’ll Find You
2020Śniegu już nigdy nie będzieWika / matka Żeni_
2021Ponad horyzont!Evetytuł oryginalny: Send It!
Brigitte Bardot cudownaElizabeth Taylor_
2022To nie koniecSarahtytuł oryginalny: It’s Not Over

Seriale

Weronika Rosati była również aktywna w świecie seriali telewizyjnych. Poniżej znajduje się lista wybranych produkcji, w których wystąpiła.

RokTytułRolaInformacje
2000Klasa na obcasach„Niki”_
2001Marzenia do spełnieniaWeronika_
2002–2005,
2018–2020
M jak miłośćAnna Waszkiewicz_
2002AsMatylda Roszakminiserial, odc. 1
2002–2003Samo życieBeata vel Ujmaodc. 58, 66, 82, 83, odcinek specjalny (bez numeracji), 93, 114, 155–156, 172
2003Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieścieDominikaodc. 4–6, 13
2003–2004Tak czy nie?Basia Barniłowskaminiserial, odc. 1–12
2005–2008PitbullDżemmaodc. 1–31
2007KryminalniAnia Lisodc. 79
2008Daleko od noszysiostra Basen po operacji plastycznejodc. 161
LondyńczycyWeronika Foxodc. 8–9, 11
200939 i półOlaodc. 35, 37
2009–2010MajkaDagmara Godzwon_
2010Czas honoruRojzaodc. 28–29, 31–32, 35–36, 38
2011Bezmiar sprawiedliwościprotokolantkaminiserial
2012LuckNaomiodc. 4, 7–9
Piąty Stadion Na żywoJulieodc. 16
Ojciec MateuszMarzena Krygerodc. 107
2013Spokojnie, to tylko ekonomia!uczestniczka testu ekonomicznegoodc. 19–20
2013–2014Piąty StadionGabriela Kądzikodc. 62, 66–69, 72–74, 85, 88–89, 93, 98–99, 114, 117, 119–120, 122, 124, 135, 137–138, 141, 144
2013Agenci NCISRivka Davidtyt. oryg. NCIS: Naval Criminal Investigative Service, odc. 231
Hotel 52Maria Jordanodc. 80–86, 89–91
2014Dziecko RosemaryGingerminiserial, tyt. oryg. Rosemary’s Baby, odc. 1
2015–2016StrażacyKamila Miłekodc. 1–2, 5–8, 10–20
2015Prawo AgatyKamila Braunodc. 92
DetektywAgnestyt. oryg. True Detective, odc. 10–11
2016Nie z tego świataDelphine Seydouxtyt. oryg. Supernatural, odc. 232
Powiedz tak!Sandraodc. 8–10
ObjazdOksanatyt. oryg. The Detour, odc. 5–6
2017Belle EpoqueMisia Antczakodc. 1–3, 6
Komisarz AlexMaja von Hertzenbach-Przybyszodc. 123
Ultraviolet„Limbo”odc. 7
2017–2019DiagnozaBeata Leśniewskaodc. 8–9, 25–26, 47
2019Echo sercaRenataodc. 3
2019–2020Zawsze wartoMarta Wardecka_
2021Agenci NCIS: Los AngelesWania Leonowatyt. oryg. NCIS: Los Angeles; odc. 275–276
2023LuluLauraodc. 20
2024Gąskaona samaodc. 1

Gry komputerowe

Warto wspomnieć, że aktorka zadebiutowała również w grach komputerowych, rozwijając swoją karierę w kolejnych mediach. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tej aktywności.

RokTytułRolaInformacje
2021The MediumMariannaWizerunek

Nagrody i nominacje

Weronika Rosati, znana polska aktorka, zdobyła wiele nagród i nominacji w swojej karierze zawodowej. Poniżej szczegóły dotyczące wyróżnień, które otrzymała na przestrzeni lat.

RokNazwa Nagrody/KonkursuKategoriaWynik
2005Róże GaliPiękne pary (z Mariuszem Maxem Kolonką)Nominacja
2006Viva! Najpiękniejsi 2005Najpiękniejsza PolkaNominacja
2008Viva! Najpiękniejsi 2007Nominacja
2009Viva! Najpiękniejsi 2008Nominacja
2011Kobieta Roku GlamourAktorkaNominacja
Złote KaczkiNajlepsza kochanka kina sensacyjnego (za rolę w filmie Pitbull)Nominacja
2012Viva! Najpiękniejsi 2011Najpiękniejsza PolkaNominacja
Złote KaczkiNajlepsza aktorka polskich filmów sensacyjnych (za rolę w filmie Pitbull)Nominacja
2013Viva! Najpiękniejsi 2012Najpiękniejsza PolkaNominacja
OrłyNajlepsza główna rola kobieca (za rolę w filmie Obława)Nominacja
Nagroda im. Poli Negri „Politka”Wygrana
Plejada Top TenKariera bez granicWygrana
Róże GaliFilm (za rolę w filmie Obława)Nominacja
2014Viva! Najpiękniejsi 2013Najpiękniejsza PolkaNominacja
2015WężeNajgorszy duet na ekranie (z Agnieszką Grochowską; za rolę w filmie Obce ciało)Nominacja
2016Gwiazdy PlejadyGwiazda styluNominacja
2018WężeNajgorsza rola żeńska (za rolę w filmie Porady na zdrady)Nominacja
2019Kobieta Roku GlamourAktywizm (za działalność na rzecz kobiet)Wygrana
Róże GaliOnline (za wspieranie samotnych matek i powołanie w tym celu fundacji)Nominacja
2020Superbohaterka „Wysokich Obcasów” 2019Nominacja
2022Festiwal Filmowy „Artelesia”Najlepsza aktorka zagraniczna (za rolę w filmie To nie koniec)Wygrana
2024Kobieca Marka RokuMarka Osobista Sukces MiędzynarodowyWygrana

Przypisy

  1. NataliaN. Wolniewicz NataliaN., "Sorry, wrogowie, nadal robię karierę". Spowiedź Weroniki Rosati [online], Plejada, 29.06.2024 r.
  2. Concluda la XIV edizione del Social Film Festival ArtTelesia. Social Film Festival Artelesia, 08.10.2022 r. [dostęp 25.03.2023 r.]
  3. Weronika Rosati robi błyskotliwą karierę za granicą. Kolejne wyróżnienie!. Interia.pl, 12.12.2022 r. [dostęp 25.03.2023 r.]
  4. Anna Kalita: Weronika Rosati: Był moment, kiedy polskie media brukowe wytykały mi dosłownie wszystko. Gazeta.pl, 21.02.2023 r. [dostęp 25.03.2023 r.]
  5. Joannę Opozdę do roli Brigitte Bardot wybrała sama Brigitte Bardot. Onet.pl, 08.10.2021 r. [dostęp 14.03.2022 r.]
  6. Maja Mikołajczyk: „Ponad horyzont!” to nowy emocjonujący film sportowy. Zobaczymy w nim polską aktorkę. NaTemat.pl, 10.05.2021 r. [dostęp 19.05.2021 r.]
  7. Przemysław Wańtuchowicz: The Medium – premiera i najważniejsze informacje. Eurogamer, 19.01.2021 r. [dostęp 10.02.2021 r.]
  8. Weronika Rosati zagra w amerykańskim serialu. „To wielka szansa”. Onet.pl, 09.02.2021 r. [dostęp 09.02.2021 r.]
  9. Weronika Rosati w amerykańskim serialu „Supernatural”. Interia.pl, 17.02.2016 r. [dostęp 19.05.2018 r.]
  10. „Pitbull”: Tym filmed Patryk Vega rozpoczynał karierę. Interia.pl, 08.04.2020 r. [dostęp 14.12.2020 r.]
  11. „Samoloty 2”: nowe fragmenty filmu. Onet.pl, 27.06.2014 r. [dostęp 14.12.2020 r.]
  12. „W ciemności”. Internetowa Baza Filmu Polskiego. [dostęp 18.05.2018 r.]
  13. Kamil Piłaszewicz: Weronika Rosati: Jeżeli spotykam innych pasjonatów, to uwielbiam pracę na planie. „Rzeczpospolita”, 16.07.2019 r. [dostęp 17.12.2019 r.]
  14. „Gang Wiewióra”: uroczysta premiera w Warszawie. Onet.pl, 24.06.2013 r. [dostęp 11.04.2016 r.]
  15. Hanna Lis, Weronika Rosati i Małgorzata Rozenek-Majdan walczą z hejterami w akcji Showmax. Wirtualne Media, 08.06.2018 r. [dostęp 09.06.2019 r.]
  16. „Taniec z gwiazdami” już po raz dziesiąty, kto zatańczy tym razem?. Wirtualne Media, 25.08.2009 r. [dostęp 12.10.2014 r.]
  17. Jej związek z Adamczykiem rozpadł się przez jej problemy ze zdrowiem?. Gala.pl, 16.07.2015 r. [dostęp 08.04.2016 r.]
  18. Filmy „Zawsze warto” – nowy serial w wiosennej ramówce Polsatu. Polsat, 19.12.2018 r. [dostęp 19.12.2018 r.]
  19. Filmy „Znajdę Cię” Marthy Coolidge na prestiżowym festiwalu filmowym na Sycylii. „Gazeta Prawna”, 23.05.2019 r. [dostęp 27.05.2019 r.]
  20. „Jesteś Bogiem”, „Obława” czy „W ciemności”?. Interia.pl, 11.05.2012 r. [dostęp 14.12.2020 r.]
  21. Joanna Twaróg: Weronika Rosati stworzyła markę kosmetyczną! Co znajdziemy w ofercie?. „Glamour”, 25.03.2021 r. [dostęp 25.03.2021 r.]
  22. To oficjalne! Weronika Rosati rozstała się z Robertem Śmigielskim. „Viva!”, 28.06.2018 r. [dostęp 01.07.2018 r.]

Oceń: Weronika Rosati

Średnia ocena:4.59 Liczba ocen:25