Ten Typ Mes, właściwie Piotr Szmidt, to wszechstronny artysta, który na polskiej scenie muzycznej odgrywa niebagatelną rolę. Urodził się 24 grudnia 1982 roku w Warszawie i od tamtej pory zyskał reputację nie tylko jako raper, lecz także jako wokalista, producent muzyczny oraz realizator dźwięku. Jego twórczość obejmuje także autorstwo tekstów, działalność przedsiębiorcza oraz pisanie felietonów.
W dorobku ma aż trzynaście albumów, z czego trzy z nich osiągnęły status złotej płyty. Jego talent i kreatywność zostały zauważone przez krytyków, co zaowocowało dwoma nominacjami do prestiżowej nagrody Fryderyka. ponadto, Ten Typ Mes znajduję się w gronie artystów, którzy są najczęściej zapraszani do gościnnych zwrotek; w rezultacie, wystąpił w blisko dwustu utworach różnych wykonawców.
W trakcie swojej kariery współpracował z wieloma znaczącymi artystami, w tym z Sariusem, Włodim, czy Pezetem. Jego współprace obejmowały również takie postacie jak: Iza Lach, Dawid Podsiadło, Łona, Eldo, Krystyna Prońko, Maria Peszek, oraz Quebonafide.
W jego portfolio znajdują się także takie kolaboracje jak te z Olafem Deriglasoffem, Peją, Donatanem, Kortezem, Grubsonem, oraz Ośką.
Jego twórczość doczekała się również uznania biorąc pod uwagę, że znalazł się w gronie pięćdziesięciu artystów wymienionych w Antologii polskiego rapu, która została wydana w 2014 roku przez Narodowe Centrum Kultury. Co więcej, jest także współzałożycielem niezależnej wytwórni płytowej oraz producenta odzieży, znanej jako Alkopoligamia.com. W zakresie swoich działań, Ten Typ Mes jest również felietonistą w „Gazecie Magnetofonowej” oraz magazynie kulturalnym „Co Jest Grane24”.
Życiorys
Wczesne lata
Ten Typ Mes, właściwie inwestytor Michał Szmidt, przyszedł na świat 24 grudnia 1982 roku w stolicy Polski, Warszawie. Jego matka, Anna Więckowska-Szmidt, jest lekarzem specjalizującym się w radiologii, a jego ojciec, Jacek Szmidt, jest chirurgiem-transplantologiem, znanym z dokonania pierwszego w Polsce transplantacji nerki i trzustki w 1988 roku. Artysta ma dwoje rodzeństwa: brata oraz siostrę. Warto podkreślić, że jest również wnukiem Tadeusza Więckowskiego (1916–1969), pilota i żołnierza Armii Krajowej, który przyczynił się do rozwoju lotnictwa ratunkowego w Polsce, znanego obecnie jako Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W chwilach kryzysowych, ojciec artysty oddalił się od rodziny, gdy Szmidt miał zaledwie sześć lat. Rodzina artysty mieszkała na warszawskim Śródmieściu.
Wczesne zainteresowanie hip-hopem przyszło do niego pod koniec edukacji w szkole podstawowej. To wtedy postanowił spróbować swoich sił w rapowaniu, produkcji muzyki, skreczowaniu oraz malowaniu graffiti.
(…) Mój brat Wojtek, chodził z Piotrkiem do szkoły (…). Któregoś razu Wojtek powiedział, że przyjeżdża do niego kumpel Piotrek, który maluje graffiti. Ja też coś wtedy robiłem w tym temacie. Piotrek przyjechał z farbami i przez bite trzy dni malowaliśmy taki stary hotel. Było dużo rozmów o hip-hopie. Jakoś po dwóch czy trzech miesiącach od tego wydarzenia Piotrek zadzwonił do mnie i powiedział: „Nagrywamy rap, może byś wpadł i coś zarapował?”. Nagraliśmy wtedy „Farby ssyk”, pierwszy utwór w historii Flexxipu.
Dodatkowo, był on związany ze środowiskiem artystycznym, szczególnie z kolektywem Obrońcy Tytułu, w którego skład wchodzili m.in. raperzy Eldo, Dizkret, Pezet oraz producenci Noon, Dena i Praktik.
Kariera muzyczna
2002-05: Początki kariery, Flexxip i konflikt z Mezo
W 2002 roku zadebiutował nielegalnym materiałem zespołu Flexxip, który nosił tytuł Demo. Ten Typ Mes oraz Emil Blef rozpoczęli nagrywanie jakże istotnego materiału już w 2000 roku, w mieszkaniach Szmidta i Fauosza. We współpracy z nimi pojawili się gościnnie Pezet i Dizkret. Album zdobył dużą popularność w środowisku muzycznym, co zaowocowało propozycjami podpisania kontraktu na legalne wydanie. Ostatecznie, zespół zdecydował się na wydanie swojego debiutu w wytwórni T1-Teraz, zarządzanej przez Arkadiusza Delisia. Równocześnie Ten Typ Mes zadebiutował na Muzyce Klasycznej duetu Pezet/Noon oraz w albumie producenckim Reda, w utworze „Ten typ”, który zaprezentował jego talent w teledysku z gościnnym udziałem Pjusa oraz Stasiaka, z którym tworzył zespół 2cztery7.
Po toczonym już kontrakcie, 8 września 2003 roku zadebiutowali oficjalnie albumem Ten Typ Mes i Emil Blef: Fach. Pierwszym singlem promującym ich twórczość byli „Oszuści” z gościnnym udziałem raperka Ciecha, a następnie zrealizowano teledyski do utworów „List” oraz „Szukam tego $” z Paticią Kazadi. Za produkcję muzyczną odpowiadali znani twórcy, m.in. Ten Typ Mes, Webber, Kociołek, DJ Panda oraz Bartek G. W albumie gościły takie osobistości jak Małolat, Fu, 2cztery7, Ciech, Magda Polańska oraz Lerek.
Flexxip był obdarzony nagrodą publiczności „Ślizger” za debiut roku, przyznaną przez redakcję czasopisma Ślizg. Zespół miał także zaszczyt wystąpić na wydarzeniu „Hip-Hop Opole” transmitowanym przez TVP. W 2016 roku ukazała się reedycja albumu Fach, zarówno na płycie kompaktowej, jak i winylowej, która zyskała popularność wśród fanów. Utwór „List” na platformie Open.fm zyskał tytuł jednego z Top Wszech Czasów Polskiego Hip-Hopu.
Na początku 2004 roku, zrealizowano teledysk do utworu „Rok później (Oczy Otwarte 2)”, promujący producencką płytę wrocławskiego duetu White House. W tej produkcji, Ten Typ Mes nawiązał polemikę z rapem poznańskim, którym był Mezo. Konflikt ten zaczęła zamota tez sytuacja związana z myleniem ksywek obu raperów przez fanów, co spowodowało narastanie sporów. W odpowiedzi Mezo nagrał odpowiedź w utworze „Panczlajner”, tym samym uznając swoje zdanie. Do sporów w dalszej kolejności dołączył Ten Typ Mes, wydając jeszcze dwa utwory w ramach konfliktu: „Jak to jest” oraz „Nagła Śmierć”, w której wykorzystano fragmenty wywiadu Mezo z Kuby Wojewódzkiego.
Konflikty te znalazły się w zestawieniach największych beef’ów w historii polskiego hip-hopu według serwisów newonce.net oraz muzyka.interia.pl.
2005-08: 2cztery7 i debiut solowy
28 kwietnia 2005 roku zespół 2cztery7 zadebiutował w powiększonym składzie, do którego należał Ten Typ Mes, Stasiak oraz Pjus. Ta nagrana płyta „Funk – dla smaku” inspirowana była stylami rapowymi z Zachodniego Wybrzeża USA, g-funkiem. Warto przy tym dodać, iż zespół poprzednio zyskał popularność na winylowej składance „JuNouMi Records EP. Vol 1”, na której widniał ich utwór „Cały czas”. 2cztery7 gościło także na płytach DJ’a 600V, Flexxipu, Onara, O$ki oraz Pezeta.
Na ich debiutanckiej płycie „Funk – dla smaku” wystąpili artyści tacy jak Dizkret, Emil Blef, Lerek, Numer Raz czy Noon. W skitach zaś wystąpili Łona, Włodi oraz Eldo. Dodatkowo, intro do płyty nagrał znany aktor, Jan Nowicki. Album wspierały dwa single: „Dwa, Cztery, Siedem” z gościnnym udziałem Trish (pseudonim artystyczny Patricii Kazadi) oraz „Na co ci używki?”, wyprodukowany przez Praktika. Płyta osiągnęła 20 miejsce na liście OLiS.
Pod koniec października 2005 roku premierę miał debiut solowy Tego Typa Mesa pt. Alkopoligamia: zapiski typa. Producentami na tym albumie byli Emade, Webber, L.A. (White House), Demen oraz sam Mes. Gościnnie zalazły się także utwory Jeżozwierza, 2cztery7 oraz wokalistki Flow. Jako promocyjne numery nakręcono teledyski do singli „Wjaazd” oraz „Zdrada”. Utwór „Zdrada” stał się nominowany do nagrody Yach Film 2006, w kategorii „Kreacja Aktorska”. W tym roku Ten Typ Mes współpracował również z Włodim w utworze „Definicja”, z Szybkim Szmalem w „Nie z tą to z tamtą”, a także z WdoWą w „WuWuA”. W listopadzie 2011 roku ukazała się reedycja jego pierwszego albumu, którą Alkopoligamia wzbogaciła o sześć nowych utworów.
W lipcu 2006 roku w programie Rap Pakamera na polskim MTV debiutowało nowe przedsięwzięcie artysty – serial „Ziomek” (oryg. Les Lascars), czyli francuska kreskówka z dubbingiem polskich artystów hip-hopowych. Ten Typ Mes podłożył głos do czterech odcinków serii.
Latem 2007 roku premierę miał teledysk 2cztery7 do utworu „Nie daj się zrobić w chuj”, zwiastujący drugą płytę grupy, która ukazała się w marcu 2008 roku. Album „Spaleni innym słońcem” był wydany przez Fonografikę. Przy tym wydaniu gościnnie wystąpili Pelson, Eldo, Ciech, Trish, Piotr Pacak oraz Małolat. Muzykę do płyt stworzyli Donatan, Ten Typ Mes, Eten, Głośny i Święty. Album promowały klipy do utworów „Nie daj się zrobić w chuj” oraz „Złe nawyki”, a płyta osiągnęła 27 miejsce na liście OLiS.
2009-13: Zamach na przeciętność, Kandydaci na szaleńców i Lepsze Żbiki
Wiosną 2009 roku ukazał się drugi solowy album Tego Typa Mesa o tytule „Zamach na przeciętność”. To pierwszy projekt stworzony dla wytwórni Alkopoligamia.com, która powstała przy współpracy Łukasza Stasiaka, Witolda Michalaka oraz Mesa. Album został wydany zarówno w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej o dodatkowe utwory z albumu dwupłytowego.
Na płycie pojawiły się osobistości takie jak Ero, Stasiak, Łona, Numer Raz, Monika Borzym, a muzykę stworzili m.in. Donatan, Eten, Głośny i Szogun. W skicie „Tribute to Hank” wykorzystano fragment wypowiedzi Charlesa Bukowskiego. Album promowany był teledyskami do utworów „Jak to?!”, „Dwadzieścia pięć” oraz „My”, który zrealizowano w Warszawie, na ul. Żwirki i Wigury. „Zamach na przeciętność” uplasował się na 29 miejscu listy OLiS.
W kwietniu 2011 roku na rynku pojawił się trzeci solowy album artysty, zatytułowany „Kandydaci na szaleńców”. Płyta ta była promowana za pośrednictwem teledysków do utworów „Otwarcie”, „Zanim znajdziemy” oraz „Studio, scena, łóżko”. Ostatni utwór stał się najpopularniejszym nagraniem artysty na platformie YouTube, uzyskując ponad pięć milionów wyświetleń. Na płycie obecność miały takie wykonawcy jak Pih, Zeus, Pjus, Theodor, Wdowa i Stasiak. Muzykę wykonali znani producenci, w tym Kixnare, Bob Air, SoDrumatic, Donatan i Qciek. Album debiutował na drugim miejscu zestawienia OLiS, a po pół roku zyskał status złotej płyty. W lutym 2012 roku Ten Typ Mes został uhonorowany nagrodą „Superhiro Muzyka” magazynu „Hiro”, pokonując Kyst i Katarzynę Nosowską.
Na przełomie czerwca 2013 roku ukazał się kolejny projekt rapera, zatytułowany „Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki”. To następna solowa produkcja artysty, który był odpowiedzialny za większość prac muzycznych, konceptów utworów i doboru gości, wspierany przez artystów związanych z wytwórnią Alkopoligamia.com, takich jak Kuba Knap, Zetenwupe Ferajna, Wdowę, LJ Karwela, Szoguna, Pjusa, Stasiaka i DJ Black Belt Grega. Również na płycie pojawiły się gwiazdy jak Tomson, Ciech, Piotr Pacak, Pyskaty, Małolat i Głośny. Album był wspierany przez teledyski do utworów „Alkopoligamia 2013”, „Patrzę w rachunek”, „Urszula…” oraz „Dzień Zgody (Niedziela)”.
2014-16: Trzeba było zostać dresiarzem i Ała.
Rok 2014 przyniósł piąty album Mesa zatytułowany „Trzeba było zostać dresiarzem”. W eksperymentalnej produkcji brali udział tacy artyści jak Peja, Andrzej Dąbrowski, Kuba Knap, Olaf Deriglasoff, DJ Eprom oraz Blady Kris. Odpowiedzialność za stronę muzyczną ponosili Ten Typ Mes, Sherlock, Szogun, L.A., SoDrumatic, Głośny oraz Stona. W utworze „Ikarusałka” gościnnie wystąpił lektor telewizyjny i aktor, Piotr Borowiec. Promocję albumu wspierały teledyski do numerów „Głupia, spięta dresiara”, „Loveyourlife”, „Będę na działce” oraz „Tul petardę”, zrealizowany w Nowym Sadzie w Serbii. Album „Trzeba było zostać dresiarzem” zadebiutował na czwartym miejscu zestawienia OLiS, a pod koniec maja 2015 roku zdobył w Polsce status złotej płyty. W 2015 roku album był nominowany do Fryderyków w kategorii „Album roku hip-hop”. Ten Typ Mes wystąpił również na gali Fryderyka, wykonując swoje przeboje „Głupia, spięta dresiara” oraz „Janusz Andrzej Nowak”.
31 stycznia 2015 roku w warszawskim klubie Progresja odbył się roast Tego Typa Mesa, podczas którego znani komicy, tacy jak Marcin Wieczorek, Patryk Czebańczuk, Piotr Złydach, Wojciech Pięta, Jasiek Borkowski, Łukasz Sychowicz oraz Łukasz Stasiak, wygłaszali humorystyczne monologi, drwiąc zarówno z artysty, jak i z samych siebie. Nagranie wydarzenia ukazało się na DVD, wydane przez Alkopoligamia.com.
Pod koniec kwietnia 2015 roku, podczas festiwalu Spring Break w Poznaniu, Ten Typ Mes zainaugurował koncerty żywe z zespołem. W skład grupy weszli tacy artyści jak Michał „Fox” Król, Andrzej „Fonai” Pieszak oraz Jose Manuel Alban Juarez.
W maju 2015 roku na albumie rapera VNM znalazł się utwór „Zagłusz mnie”, w którym wystąpił w roli gościa, komplementując przy tym Tego Typa Mesa.
Wiosną 2016 roku ukazał się mixtape „LoveYourSongs”, stworzony wspólnie przez Mesa i DJ’a Black Belt Grega, zawierający różnorodne utwory oraz premierowe kawałki. Wśród nich najpopularniejszym stał się „Możliwość”, który zyskał ponad 2,5 miliona wyświetleń. Limitowana edycja albumu dodawana była do zamówień w sklepie Alkopoligamia.com. Jesienią tego samego roku, ukazała się szósta solowa produkcja artysty pod tytułem „Ała”. Powtórnie, jak to miało miejsce w przypadku poprzednich wydań, album można było nabyć jako książkę, w której zawarto felietony z lat 2013-2016. Album wystrzelił na 1. miejsce listy przebojów OLiS i z czasem osiągnął status złotej płyty. Na płycie wystąpili gościnnie Dawid Podsiadło, Iza Lach, VNM, RAU, Monika Borzym, Ifi Ude, a za produkcję muzyczną byli odpowiedzialni Wrotas Lifeview, Szogun, Michał „Fox” Król, Max Fiszer, Andrzej „Fonai” Pieszak oraz Mateusz Gudel. Promocję albumu wspierały teledyski do utworów „Nieiskotne”, „Jak nikt”, „Codzienność”, „Book Please”, „Pokaż mi dom” oraz „Czy ty to ty?”. W szczególności, utwór „Czy ty to ty?” przedstawia refleksje Mesa na temat swojego pochodzenia oraz możliwych zakończeń jego losu, dodając dziesięć alternatywnych wersji opracowanych przez samego Mesa oraz z udziałem różnych artystów, takich jak Emil Blef, Marii Peszek, Rasa, Stasiaka oraz VNM’a. Przed premierą albumu Alkopoligamia zorganizowała głosowanie, w którym fani elegowali swoje ulubione zakończenie pod numerem „Czy ty to ty?”.
W lutym 2017 roku Ten Typ Mes wyruszył w trasę koncertową pod nazwą Tour de Ała, obejmującą szereg znaczących miast w Polsce. Nie zaprzestaje również tworzenia tekstów dla innych artystów, w tym m.in. Korteza, Patricia Kazadi, Łagodnej Pianki, Kingi Miśkiewicz, Mrozu, Krzysztof Kiljański, PanPan oraz Krystyna Prońko.
2018: Rapersampler i Rapersampler+
16 marca 2018 roku, alkopoligamia.com wydała limitowaną edycję płyty „Rapersampler”, która zawierała wszystkie utwory stworzona przez artystę. Było to punktem zwrotnym w jego karierze, ponieważ Ten Typ Mes był odpowiedzialny zarówno za teksty, jak i produkcję muzyczną, co wcześniej nie miało miejsca w jego karierze muzycznej. Album stanowił refleksję nad prostotą oraz życie osobiste artysty związane z rodziną oraz bliskimi.
W listopadzie 2018 roku, promocja płyty „Rapersampler” weszła w finalną fazę, w wyniku czego ujrzał światło dzienne dodatkowy album „Rapersampler+”. Zawierał on nowe utwory, które powstały w podobnym stylu co pierwotny album. Artysta samodzielnie wyprodukował utwory dla „Rapersampler+”, a także napisał teksty w swoim warszawskim mieszkaniu na Wyględowie. Suplement był promowany przez utwór „Kaczzki”, w którym udział miał tercet z zespołem Tuzza, a także remixy mniej znanych artystów (Kacperczyk) oraz znanych producentów (m.in. Urbansky, RAU, Spisek Jednego).
Działalność biznesowa
Alkopoligamia.com
W 2006 roku, z inicjatywy Piotra Szmidta oraz Witolda Michalaka, powstała firma o nazwie Alkopoligamia, powszechnie nazywana „Alko”. Michalak, wcześniej związany z wieloma stacjami muzycznymi, w tym MTV Polska, był także studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Instytutu Nauk Społecznych UW. Nazwa firmy jest neologizmem związanym z twórczością Mesa, zainspirowanym jego utworem „Nie jestem” oraz pierwszym solowym albumem.
Na początku działalności Alkopoligamia miała swoją siedzibę w kawalerce na warszawskich Kabatach, będącej własnością Witolda Michalaka. W 2011 roku wytwórnia przeniosła się do lokalu na Wyględowie, położonym w dzielnicy Mokotów.
Po trzech latach od rozpoczęcia działalności na rynku, Alkopoligamia rozszerzyła swoje funkcjonowanie o działalność wytwórni płytowej. Do grona wspólników dołączył Łukasz Stasiak, który wcześniej zajmował się promocją oraz organizacją wydarzeń w warszawskim klubie Fresh. Debiut wytwórni jako oficyny wydawniczej miał miejsce w 2009 roku z albumami „Zamach na przeciętność” Tego Typa Mesa oraz „Life after deaf” Pjusa.
W kolejnym roku na rynku pojawiły się płyty artystów takich jak Wdowa, Stasiak oraz duetu Blow, w który skład wchodziły wokalistka Flow i producent Święty. Rok 2012 był przełomowy, gdyż wytwórnia zwerbowała znanych artystów, takich jak Kuba Knap, LJ Karwel, Zetenwupe Ferajna i DJ Black Belt Greg.
Debiutancki album Kuby Knapa, wydany w 2013 roku przez Alkopoligamię, zajął 3. miejsce na polskiej liście przebojów OLiS. W 2014 roku, wytwórnia był świadkiem premiery teledysku „Re-fleksje”, w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego, do utworu Pezet/Noon, skomponowanego przez Mariusza Obijalskiego.
W 2015 roku na rynek trafił album „Albo Inaczej”, który prezentował interpretacje klasycznych tekstów hip-hopowych w jazowych aranżacjach. W składzie artystów wymieniono takie postacie jak Eldo, Łona, Tede oraz Flexxip. W wykonaniu utworów brylowały także takie osobistości jak Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Ewa Bem i wielu innych.
Płyta, nagrywana w Studio S4 Polskiego Radia, osiągnęła status złotej płyty, zdobywając jednocześnie 4. miejsce na liście OLiS.
W ramach wydarzenia Red Bull Music Academy Weekender, które miało miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 17 kwietnia, odbył się premierowy koncert projektu. Wystąpili na nim tacy artyści jak Andrzej Dąbrowski, Zbigniew Wodecki, Flexxip i Patricia Kazadi, a całość prowadził Łukasz Stasiak.
Rok 2016 przyniósł album „Albo Inaczej Remixy”, w skład którego weszły nowe wersje piosenek w wykonaniu artystów takich jak Kuba Karaś i Flirtini. Kontynuacja projektu, pt. „Albo Inaczej 2”, trafiła na rynek w 2018 roku, z hitami promującymi w postaci „Złych Nawyków” Moniki Borzym oraz „Sznurowadeł” w interpretacji Fismolla.
W latach 2015-2017 z Alkopoligamii odeszli tacy artyści jak Theodor, Wdowa, LJ Karwel oraz Kuba Knap. Do wytwórni natomiast dołączyli nowi artyści, w tym producent i wykonawca RAU, duet producencki Wasabi oraz wokalistka Rosalie.
Co roku Alkopoligamia organizuje koncert z okazji swoich urodzin; 24 marca 2017 roku w warszawskim klubie Stodoła odbył się koncert „A1K0”, uświetniony występami takich artystów jak Ten Typ Mes.
Prócz działalności muzycznej, w 2015 roku Alkopoligamia zaczęła produkować własne piwo o tej samej nazwie, dostępne głównie na wydarzeniach związanych z wytwórnią. Ten Typ Mes współpracował marketingowo z wieloma firmami, takimi jak Moro, Żołądkowa Gorzka, J&B, Bacardi, Red Bull oraz Reebok. Warto wspomnieć, że raper zrealizował teledysk w technologii 360° do utworu „Tymczasem (Poczuć się dobrze)”, który był transmitowany na żywo w internecie.
Działalność charytatywna i społeczna
W 2005 roku, Ten Typ Mes zaangażował się w akcję charytatywną pod nazwą „All 4 Pjus” mającą na celu wsparcie swojego kolegi z grupy 2cztery7, Pjusa. Raper zdiagnozowano z rzadką dolegliwością, neurofibromatozą typu 2, która doprowadziła do utraty słuchu. Choroba ta, związana ze zmianami nowotworowymi, zaatakowała nerwy odpowiedzialne za słyszenie. W ramach wsparcia, w styczniu 2006 roku, w warszawskim klubie The Fresh zorganizowane zostały dwa koncerty, z których uzyskane fundusze przeznaczone zostały na pokrycie kosztów leczenia Pjusa.
Na koncertach wystąpili znani artyści, między innymi: Numer Raz, Dizkret, Pelson, Łona, Flexxip, Płomień 81, DJ Panda, DJ 600V, Włodi oraz Szybki Szmal. Całkowite wpływy z koncertu oraz ogłoszonej przez MTV aukcji, wsparte przez kibiców Legii Warszawa, umożliwiły pokrycie kosztów leczenia, które wyniosły około 30 tysięcy euro, co pozwoliło Pjusowi na uzyskanie pełnego cyfrowego słuchu.
17 września 2012 roku Ten Typ Mes zainaugurował trasę koncertową „Kandydaci na szaleńców” w Cieszynie, a dochody z tego występu przeznaczone były na pomoc dla 12-letniej Dominiki Wojnar, która zmagała się z rakiem kości.
W 2014 roku artysta brał udział w drugiej edycji kampanii „Wyloguj się z życia… a robi się to tak!”, mającej na celu podniesienie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od internetu. Projekt ten był realizowany przez Fundację Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST, we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Oprócz Mesa, w tej kampanii uczestniczyli również Stasiak, Pjus (2cztery7), a także reprezentanci Polski w piłce nożnej – Wojciech Szczęsny oraz Robert Lewandowski.
Życie prywatne
W czerwcu 2003 roku, Ten Typ Mes oraz znany wokalista Lerek znajdowali się pod wpływem alkoholu, co doprowadziło do incydentu, w którym obaj rzucili śmietnikiem w stronę wiaty przystanku w rejonie warszawskiego Pola Mokotowskiego. W wyniku tego zdarzenia, zostali brutalnie pobici przez pięciu cywilnych policjantów. Raper odniósł się do tego zajścia w swoim utworze „Rok później (Oczy Otwarte 2)”.
Debiutancki album Tego Typa Mesa zawiera utwór „Witaj Śmierci”, który opowiada o brutalnym pobiciu, jakie miało miejsce w pobliżu jednego z warszawskich klubów. Raper został zaatakowany przez grupę niezidentyfikowanych sprawców, co skutkowało poważnymi obrażeniami. W jego głowie umieszczono tytanową płytkę, a także zaszyto kilkadziesiąt szwów, pozostawiając znaczną bliznę.
Dowiedziałem się dużo o świecie i swojej mniejszej w nim roli niż wcześniej sądziłem. Jeśli chodzi o skutki uboczne, to są pojedyncze. To są pojedyncze sesje terapeutyczne gdzie się wychodzi, bo dotknęło się tematu który był mocny i kłujący. Ale na terapię, jak na większość rzeczy które się trenuje, po prostu trzeba patrzeć w trochę szerszym kontekście czasowym.
Wywiad dla serwisu WP ukazuje, że artysta otwarcie mówi o uczęszczaniu na terapię, co także znalazło swoje odbicie w utworze „Mój terapeuta” z jego albumu Ała.
Artysta posiada liczne tatuaże na swoim ciele. Na plecach widnieje pięciolinia oraz kobiece dłonie, będące portretem koleżanki ze szkoły podstawowej. Na lewym ramieniu znajduje się tatuaż nawiązujący do okładki płyty zespołu Pink Floyd, „The Dark Side of the Moon”. Lewe ramię zdobi alfabet, podczas gdy na prawym ręce umieszczone są znaki interpunkcyjne. Na klatce piersiowej artysta uwiecznił nazwy swoich projektów muzycznych, tj. Flexxip, 2cztery7 oraz Mes. Na nogach raper ma szereg tatuaży; na jednej stopie znajduje się szachownica, natomiast na drugiej wąż Eskulapa.
Wśród swojego artystycznego kręgu inspiracji Ten Typ Mes wymienia wiele znaczących postaci, takich jak Charles Bukowski, Marek Koterski, Tha Dogg Pound, Nas, Wu-Tang Clan, Jamiroquai, A Tribe Called Quest, Andrzej Zaucha, Jay-Z, Louis C.K., Kendrick Lamar czy Childish Gambino.
Chociaż przyjął sakrament bierzmowania, Szmidt z biegiem lat zaczął się odsuwać od Kościoła i obecnie określa się jako ateista.
Dyskografia
W kontekście twórczości artysty, informacje dotyczące jego dyskografii są szczególnie istotne. Warto zaznaczyć, że można odnaleźć szczegółowe dane o albumach wydanych przez Tego Typa Mesa, a także hispterskie mixtape’y oraz inne interesujące projekty. Poniżej prezentuję wszystkie istotne informacje, które można znaleźć w jego dyskografii.
Albumy solowe
Rok | Album | Pozycja na liście | Sprzedaż | Certyfikat |
---|---|---|---|---|
POL | ||||
2005 | Alkopoligamia: zapiski Typa
| 26 | _ | _ |
2009 | Zamach na przeciętność
| 29 | _ | _ |
2011 | Kandydaci na szaleńców
| 2 |
|
|
2013 | Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki
| 3 | _ | _ |
2014 | Trzeba było zostać dresiarzem
| 4 |
|
|
2016 | Ała.
| 1 |
|
|
2018 | Rapersampler
| 2 | _ | _ |
2018 | Rapersampler+
| – | _ | _ |
2020 | Biały Tunel
| 2 | _ | _ |
2021 | Hello Baby
| 4 | _ | _ |
Mixtape’y
Rok | Informacje o albumie |
---|---|
2015 | Loveyoursongs (wraz z DJ Black Belt Greg)
|
Albumy wideo
Rok | Szczegóły albumu |
---|---|
2015 | Roast Tego Typa Mesa
|
Single
Rok | Tytuł | Miejsce na liście | Album | |||
---|---|---|---|---|---|---|
RM | SLiP | HHTV | LP4 | |||
2005 | „Wjaazd” | – | – | – | – | Alkopoligamia: zapiski Typa |
„Zdrada ’06” | – | 38 | – | – | ||
2009 | „My” | – | – | – | – | Zamach na przeciętność |
2011 | „Otwarcie” | – | – | – | – | Kandydaci na szaleńców |
2013 | „Na dnie” (gościnnie: Tomson, Stasiak, Małolat) | – | 50 | – | – | Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki |
2014 | „Trze’a było” | – | – | – | – | Trzeba było zostać dresiarzem |
„Tul Petardę” | – | – | – | – | ||
„Głupia, spięta dresiara” | – | – | – | – | ||
2016 | „Nieiskotne” | – | – | – | – | Ała. |
„Czy Ty to Ty?” (gościnnie: VNM) | – | – | – | – | ||
„Jak nikt” | – | – | – | – | ||
„Codzienność” (gościnnie: Dawid Podsiadło) | 12 | – | 10 | 27 | ||
2018 | „Rudy Kurniawan” | – | – | – | – | Rapersampler |
„Odporność” (gościnnie: Justyna Święs) | – | – | – | – | ||
„Wyględów” | – | – | – | – | ||
2022 | „Ten Typ `22″ | – | – | – | – | „Ten Typ `22″ |
„–” wskazuje, że singel nie znalazł się na danej liście. |
Inne notowane utwory
Rok | Tytuł | Pozycja na liście | Album | |
---|---|---|---|---|
UWM | PRB | |||
2016 | Xxanaxx – „Nie znajdziesz mnie” (feat. Ten Typ Mes) | 29 | 2 | FWRD |
Kompilacje różnych wykonawców
Rok | Album | Utwór | Źródło |
---|---|---|---|
2002 | Klan CD#23 | Ten Typ Mes – „Ty tworzysz, ja tworze” | _ |
Popcorn – Hip Hop Mania | Red, Ten Typ Mes, Echo – „Ten typ/Stylowy przekaz” | _ | |
2004 | VIVA Hip Hop vol.4 | White House, Ten Typ Mes, Numer Raz – „Rok później (oczy otwarte 2)” | _ |
Popcorn – Hip Hop Mania 4 | Pezet, Eis, Ten Typ Mes – „W szponach melanżu” | _ | |
2005 | Rap Eskadra 2 | White House, Ten Typ Mes, Numer Raz – „Oczy otwarte 2 (rok później)” | _ |
ESKA Squad 3 | Ośka, Ten Typ Mes, Trish – „Tak zapomnieć” | _ | |
EmbargoNagrania: Muzyka Miejska Cz.1 | Praktik, Pezet, Ten Typ Mes – „Kilka lat później” | _ | |
Czarny Piątek vol.1 – Polski Beat | Praktik, Ten Typ Mes – „A portret” | _ | |
2006 | Hiphopstacja 3 | Ten Typ Mes – „Zdrada ’06” Ten Typ Mes – „Wjaazd!” | _ |
JuNouDet | Ten Typ Mes – „66 BPM” | _ | |
SummerJam 2006 Allstars | Szybki Szmal, Ten Typ Mes – „Nie z tą to z tamtą (Donatan Pokazz Remix)” | _ | |
2012 | Prosto Mixtape Kebs | Felipe, Ten Typ Mes, Tomasina – „Za późno, żeby wrócić” | _ |
2014 | Klaser vol.2 | Szogun – „Chwast” (gościnnie: Ten Typ Mes, Gruby Józek, Zetenwupe, LJ Karwel, DJ Black Belt Greg) R.A.U. – „Likeaboss” (gościnnie: Ten Typ Mes, DJ Black Belt Greg) | _ |
Występy gościnne
Rok | Album | Utwór | Źródło |
---|---|---|---|
2002 | Pezet/Noon – Muzyka klasyczna | „5-10-15” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ |
Red – Al-Hub | „Ten typ” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
2003 | DJ 600V – 600 °C | „Cześć mes” (gościnnie: Ten Typ Mes, Lerek) | _ |
Eis – Gdzie jest Eis? | „W szponach melanżu” (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes) | _ | |
2004 | Fu – Wrodzony instynkt | „Ekspresja” (gościnnie: Olsen, Ten Typ Mes) | _ |
O$ka – Przez $ jak… | „Tak zapomnieć” (gościnnie: Ten Typ Mes, Trish) | _ | |
Pih – Krew, pot i łzy | „Miazga” (gościnnie: Ten Typ Mes, Pezet) | _ | |
Praktik – Dobra częstotliwość | „A portret” (gościnnie: Ten Typ Mes) „Kilka lat później” (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes) | _ | |
White House – Kodex 2: Proces | „Rok później” (Oczy otwarte 2) (gościnnie: Ten Typ Mes, Numer Raz) | _ | |
White House – Kodex 2: Suplement | „Rok później” (Heavy RMX) (gościnnie: Ten Typ Mes, Numer Raz) | _ | |
Żądło – Żądło | „Dług” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
2005 | Małolat & Ajron – W pogoni za lepszej jakości życiem | „Piszę tekst” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ |
Nowator – Alfabetyczny spis | „Otwórz te drzwi” (gościnnie: Ten Typ Mes, Pih) | _ | |
Włodi – W… | „Definicja” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
WdoWa – Braggacadabra | „WuWuA” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Szybki Szmal – Mixtape 2005 | „Nie z tą to z tamtą” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
2006 | Siedem Łez – 2+2=7 | „Rap studencki?!” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ |
Święty – Tu wolno palić | „Krzyki za oknem” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
2007 | White House – Kodex 3: Wyrok | „Kciuk w dół” (gościnnie: Ten Typ Mes, Pyskaty Skurwiel) | _ |
Pezet – Muzyka rozrywkowa | „Czterdzieściprocent” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Emazet/Procent – Jedyneczka | „Epikurejczyk” (gościnnie: Stopaa, Ten Typ Mes) | _ | |
2008 | DJ. B – Mixtape 2008 | „Czterdzieściprocent” (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes) | _ |
Emil Blef – Mam taką twarz, że ludzie mi ufają… billing | „Nie wystarczy wejść do studia” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Molesta Ewenement – Molesta i kumple | „Mówię nie” (gościnnie: Ten Typ Mes, Pezet, DJ.B) | _ | |
PMM – Polski mistrzowski manewr | „Hatboj” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Pih – Kwiaty zła | „Winny zarzucanym czynom” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
2009 | Bleiz – Grill-Funk | „Nie wymawiam na głos” (gościnnie: Ten Typ Mes, Jazzy) | _ |
DJ. B – Mixtape DJ.B Kontra Molesta/Ewenement | „Mówię nie (Blend)” (gościnnie: Ten Typ Mes, Pezet) | _ | |
Mardi Gras – Podaj dalej | „Melancholia” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Fabuła – Dzieło sztuki | „Życzenie śmierci” (gościnnie: Miodu, Pih, Ero, Ten Typ Mes) | _ | |
Chada – Proceder | „Obrachunek moralny” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Numer Raz – Ludzie, maszyny, słowa | „Prawdziwe kłamstwa” (gościnnie: Ten Typ Mes) „Nasze rządy” (utwór dodatkowy) (gościnnie: Ten Typ Mes, Rufin MC, Pablopavo) | _ | |
Onar – Jeden na milion | „Rozwijam skrzydła (Bonus Remix)” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Łysonżi – Dżonson | „Lecisz na ryj” (gościnnie: Ten Typ Mes, High Definition) | _ | |
Pyskaty – Pysk w pysk | „Dziękuję, nie piję” (gościnnie: Tomiko, Ten Typ Mes) | _ | |
2010 | MVP (eMo & Vrs Projekt) – Żyję Tu Gdzie Melanż | „Niczego Bym Nie Zmienił” (feat. Ten Typ Mes, Zawodnik) „Niczego Bym Nie Zmienił (Donatan Remix)” (feat. Ten Typ Mes, Brahu) | _ |
Pyskaty – Pysk w pysk (Edycja Specjalna) | „Dziękuję, nie piję” (gościnnie: Tomiko, Ten Typ Mes) „Bez granic” (gościnnie: Fokus, Małolat, Łona, Fu, Ten Typ Mes, Tomiko, O.S.T.R., Ero, Eldo, Termanology) | _ | |
Fu & DJ Element – Projekt 30 | „Miasto wchłania klasykę” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
WdoWa – Superextra | „I tak kocham tę grę” (gościnnie: Ten Typ Mes, W.E.N.A., DJ M-Easy) | _ | |
Jarecki & DJ BRK – Mucha nie siada | „Do dna!” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Wice Wersa – Między niebem a piekłem | „Zostawić ślad” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Raca – Bobby Fischer | „Gran Turismo” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Blow – Jeśli czujesz | „Trudno Cię zastąpić” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Stasiak – Pół żartem, pół serio | „Słowa mają moc” (gościnnie: Ten Typ Mes, Piotr Pacak) | _ | |
2011 | VNM – De Nekst Best | „Cypher” (gościnnie: Pezet, Mes, Pyskaty, DJ Medyk) | _ |
Moral/Gano – Przeminęło z dymem | „Momenty” (gościnnie: Ten Typ Mes, Pih) | _ | |
Kajman – K2 | „Zostaw ją” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
2012 | Buczer – Dwa oblicza | „Coraz więcej” (gościnnie: Ten Typ Mes, Zawik) | _ |
Hukos – Knajpa upadłych morderców | „Zła karma” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
White House – Kodex 4 | „Dorosłe dzieci we mgle” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
Borixon – Rap Not Dead | „Sponsor” (gościnnie: Ten Typ Mes, Julita Woś) | _ | |
Pezet – Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak | „Charlie Sheen” (gościnnie: Ten Typ Mes, Sidney Polak) | _ | |
Donatan – Równonoc. Słowiańska dusza | „Będą Cię nienawidzić” (gościnnie: Mes) | _ | |
2013 | DJ. B, Szczur – Zaraza | „Nie jestem tu od pouczania” (gościnnie: Wigor, Juras, Diox, Ten Typ Mes, Te-Tris, Pono) | _ |
2014 | Chada – Syn Bogdana | „Obrachunek moralny 2” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ |
Vienio – Etos 2 | „Zabierz mnie do miejsc” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
White House – Kodex 5 Elements | „Projektuje sny” (gościnnie: Kuba Knap, Ten Typ Mes) | _ | |
Czarny HIFI – Nokturny & demony | „Demony” (gościnnie: VNM, Ten Typ Mes, Tomson) | _ | |
LJ Karwel – Niepotrzebne skreślić | „Tony” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ | |
2015 | Grubson – Holizm | „Ciepłe brzmienie Kalifornii” (gościnnie: Jarecki, Ten Typ Mes) | _ |
2016 | Xxanaxx – FWRD | „Nie znajdziesz mnie” (gościnnie: Ten Typ Mes) | _ |
DJ Decks – Mixtape 5 | „6” (gościnnie: Kuba Knap, Stasiak, Ten Typ Mes) | _ | |
2017 | Jarecki – Za wysoko | „Ten sam lot” (gościnnie: Ten Typ Mes, Grubson) | _ |
2019 | Pezet – Muzyka Współczesna | „Gorzka woda” (gościnnie: Ten Typ Mes, Paluch, Kękę, Sokół) | _ |
Teledyski
W tej sekcji omówimy teledyski tworzone przez Ten Typ Mes, aktualizując czytelników na temat jego dorobku artystycznego. Wizualna strona jego twórczości jest równie ważna jak muzyka, dlatego warto zwrócić uwagę na różnorodność stworzonych klipów.
W artykule można odnaleźć więcej informacji w sekcjach dotyczących innych artystów, takich jak Flexxip oraz 2cztery7, gdzie także znajdują się interesujące materiały wideo.
Rok | Tytuł | Reżyseria | Album | Źródło |
---|---|---|---|---|
2005 | „Wjaazd” | Leszek Molski, TV Working Studio | Alkopoligamia: zapiski Typa | _ |
2006 | „Zdrada ’06” | Kordian Piwowarski | _ | |
2008 | „My” | Witek Michalak, Tomek Czernicki | Zamach na przeciętność | _ |
2009 | „Jak to” | Witek Michalak | _ | |
„Dwadzieścia pięć” (gościnnie: K8) | Filip Kabulski | _ | ||
2011 | „Znajdziesz mnie w…” (gościnnie: Jarecki) | Tomasz Olczak | – | _ |
„Otwarcie” | Witek Michalak | Kandydaci na szaleńców | _ | |
„Zanim znajdziemy” | Adam Łapiński, Witek Michalak | _ | ||
„Studio, scena, łóżko” | Igor Procajło, Witek Michalak | _ | ||
2012 | „Detoks” | Witek Michalak | Alkopoligamia: zapiski Typa (reedycja) | _ |
2013 | „Tam mnie nie znajdą” (gościnnie: LJ Karwel) | Tarniu | Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki | _ |
„Urszula..” (gościnnie: Piotrek Pacak, Głośny) | Witek Michalak | _ | ||
„Patrzę w rachunek” | _ | |||
„Alkopoligamia 2013” | _ | |||
„Wy!” (gościnnie: Kuba Knap, Zetenwupe, LJ Karwel) | _ | |||
2014 | „Dzień zgody (Niedziela)” (gościnnie: Monika Borzym, Kuba Knap) | _ | ||
„Loveyourlife” | Oskar Kozłowski | Trzeba było zostać dresiarzem | _ | |
„Tul petardę” (gościnnie: Olaf Deriglasoff) | Witek Michalak | _ | ||
„Głupia spięta dresiara” | Witek Michalak, Wdowix ZKD | _ | ||
„Będę na działce” (gościnnie: Głośny) | Witek Michalak | _ | ||
„#Hot16Challenge” | – | – | _ | |
2015 | „Możliwość” (oraz DJ Black Belt Greg) | Oskar Kozłowski | Loveyoursongs | _ |
2016 | „Nieiskotne” (gościnnie: Iza Lach) | Witold Michalak | Ała. | _ |
„Czy ty to ty?” (gościnnie: VNM) | Mateusz Gudel | _ | ||
„Jak nikt” | Witold Michalak | _ | ||
„Pokaż mi dom” | _ |
Wśród wydania, które pojawiły się w gościnnych występach, znalazły się liczne produkcje, które wzbogacają twórczość Ten Typa Mesa. Oto kilka przykładów jego współpracy z innymi artystami:
Rok | Tytuł utworu | Reżyser | Album | Źródło |
---|---|---|---|---|
2002 | Red – „Ten typ” (gościnnie: Ten Typ Mes) | – | Al-Hub | _ |
2004 | Praktik – „Kilka lat później” (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes) | – | Dobra częstotliwość | _ |
2009 | Fabuła – „Życzenie śmierci” (gościnnie: Miodu, Pih, Ero, Ten Typ Mes) | Piotr Ograbek | Dzieło sztuki | _ |
21 Allstars – „Powinnaś być ze mną” (gościnnie: Łozo, Tomson, Ten Typ Mes, Martina) | Piotr Turek | – | _ | |
2011 | VNM – „Cypher” (gościnnie: Pezet, TenTypMes, Pyskaty) | R5 Films | De Nekst Best | _ |
2013 | Zbylu – „Chleję” (gościnnie: Tomiko, Satyr, Ten Typ Mes, Parzel, Proceente, Pyskaty, Dj Ace) | SensFilmProdukcje | – | _ |
2014 | Chada – „Obrachunek moralny 2” (gościnnie: Ten Typ Mes) | 9 Liter Filmy | Syn Bogdana | _ |
Vienio – „Zabierz mnie do miejsc” (gościnnie: Ten Typ Mes) | Bartek Łukasiuk, Marcin Grabowski | Etos 2 | _ | |
2016 | Rasmentalism – „Ale zdejmij buty” (gościnnie: Ten Typ Mes) | BDV | 1985 | _ |
Xxanaxx – „Nie znajdziesz mnie” (gościnnie: Ten Typ Mes) | Papaya Films | FWRD | _ |
Nie można także zapomnieć o innych projektach, które ukazały się z jego udziałem, podkreślających różnorodność i kreatywność. Współprace z innymi wykonawcami pokazują, jak szerokie jest spektrum jego działań:
Rok | Tytuł | Reżyseria | Album | Źródło |
---|---|---|---|---|
2011 | Numer Raz, Pyskaty, Mes, Pezet i inni – „A pamiętasz jak?” | LetEmKnow | A pamiętasz jak? (singel) | Brak |
2013 | LJ Karwel, Stasiak, Mada, Hade, Mes, K. Knap, Theodor – „Organizm” | Tarniu | Brak | Brak |
2014 | Pyskaty, Numer Raz, Proceente, Pelson, Rahim, Łysol, Mielzky, Dwa Sławy, Zeus, Chada, Klasik, Quebonafide, JodSen, Joteste, Bezczel, Siwers, Ten Typ Mes – „Najsilniejsi przetrwają” (produkcja DJ Premier, Luxon) | Piotr Sawicki, Hanusz Bystry | Brak | Brak |
Filmografia
W tej sekcji przedstawiamy zestawienie najważniejszych dzieł filmowych autorstwa Ten Typ Mes. W szczególności skupiamy się na filmach dokumentalnych, w których artysta brał udział, przedstawiając zarówno ich tytuły, lata produkcji, jak i grane postacie oraz opisy. Poniższa tabela zawiera szczegółowe informacje na ten temat.
Nazwa | Rok produkcji | Postać | Opis | Źródło informacji |
---|---|---|---|---|
Pionierzy stylu – Włodi | 2014 | jako on sam | film dokumentalny, wykonanie: Michał Kowal, Jacek „Merd” Wszoła, Piotr „Steez” Szulc, Kamil Sołdacki | _ |
Polska chemia kontra wielka chmura | 2015 | film dokumentalny, wykonanie: Kamil „Tarniu” Tarnowski | _ |
Nagrody i wyróżnienia
Ten Typ Mes, będący jedną z ważniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej, zdobył liczne nagrody oraz wyróżnienia, które odzwierciedlają jego unikalny wkład w muzykę i kulturę hip-hopową. Poniżej przedstawiamy szczegółowe zestawienie jego osiągnięć w kilku kategoriach.
Rok | Kategoria | Tytuł | Nagroda | Ocena | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
2006 | Kreacja aktorska | „Zdrada ’06” | Yach Film | Nominacja | _ |
2012 | Muzyka | Ten Typ Mes | Superhiro, 2011 | Laur | _ |
2015 | Album roku | Trzeba było zostać dresiarzem | Sztosy 2014 | Laur | _ |
Artysta/zespół roku | Ten Typ Mes | Nominacja | _ | ||
Klip roku | „Będę na działce” | Nominacja | |||
Album roku hip-hop | Trzeba było zostać dresiarzem | Fryderyki 2015 | Nominacja | _ | |
Album roku hip-hop | Ała. | Fryderyki 2016 | Nominacja | _ |
Pozostali ludzie w kategorii "Kultura i sztuka":
Seweryn Steinwurzel | Jacek Sienicki | Robert Mąka | Miły Pan | Rafał Wnuk (kompozytor) | Ewa Pielach | Jakub Wons | Andrzej Potęga | Łukasz Smuglewicz | Marcin Piętowski | Arkadiusz Mucharski | Rafał Stradomski | Paula Roma | Zuzanna Szadkowski | Agata Materowicz | Halina Ołomucka | Małgorzata Brus | Marcin Troński | Bożena Stryjkówna | Stefan Garczyński (1920–1993)Oceń: Ten Typ Mes