Bitwy Warszawskiej Business Center
Bitwy Warszawskiej Business Center to zespół trzech nowoczesnych budynków biurowych, które są ze sobą połączone. Obiekt znajduje się przy ulicach Bitwy Warszawskiej 5, 7, 7A, 7B oraz Białobrzeskiej 15, w wyjątkowej dzielnicy Ochota.
Każdy z budynków został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowników. W kompleksie znajdują się osobne recepcje dla każdego z budynków, co podkreśla jego nowoczesny charakter. Budynki mają po 7 kondygnacji, a także oferują dwupoziomowe parkingi podziemne, co znacznie ułatwia dostępność do biur.
Spis treści
Opis
Kompleks budynków biurowych, składający się z trzech połączonych ze sobą struktur, oferuje siedem kondygnacji naziemnych oraz dwie kondygnacje podziemne. Całkowita powierzchnia danego obiektu osiąga niemal 31 000 m², z czego powierzchnia użytkowa wynosi 20 000 m². Największą część tej przestrzeni zajmują biura, które mają łączną powierzchnię 18 000 m², natomiast przestrzeń usługowo-handlowa to 1 000 m².
Kubatura kompleksu wynosi 124 069 m³, co świadczy o jego imponujących rozmiarach. Przyciągająca uwagę elegancka fasada wykonana z naturalnego kamienia, wzbogacona dużymi przeszklonymi płaszczyznami, zapewnia doskonałą penetrację światła dziennego w jego wnętrzu.
Obiekt zdobył certyfikat BREEAM IN-USE na poziomie Very Good w 2017 roku. Potwierdza to, że pomimo upływu 15 lat od momentu oddania budynku do użytku, po przeprowadzonej renowacji w 2017, może szczycić się nowoczesnymi i proekologicznymi rozwiązaniami technologicznymi.
Projekt inwestycyjny powstał we współpracy z firmą Ghelamco Poland, a jego autorem jest uznawany architekt Ludwik Konior z biura Bureau d’Architecture Henri Montois and Ludwik Konior.
Przypisy
- Bitwy Warszawskiej Business Center. www.property-warsaw.com. [dostęp 10.12.2021 r.]
- Bitwy Warszawskiej Business Center. www.urbanity.pl. [dostęp 10.12.2021 r.]
- Bitwy Warszawskiej Business Center. www.officemap.pl. [dostęp 10.12.2021 r.]
- Certyfikat dla kompleksu Bitwy Warszawskiej Business Center. www.urbanity.pl. [dostęp 10.12.2021 r.]
- Bitwy Warszawskiej Business Center. www.caimmo.com. [dostęp 10.12.2021 r.]
- Redaktor GeorgesR.G. Binder, Montois Partners, Mulgrave: Images Publishing, 2001 r. s. 203, ISBN 1-86470-069-6.
Pozostałe obiekty w kategorii „Budynki biurowe”:
- Centrum Królewska w Warszawie
- Dom Pod Orłami w Warszawie
- Gmach Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie
- International Business Center (Warszawa)
- Kolmex (biurowiec)
- Norway House (budynek)
- Centrum Marszałkowska w Warszawie
- Chmielna 25
- Dawny Żydowski Dom Akademicki w Warszawie
- Gmach Dyrekcji Naczelnej Lasów Państwowych
- Gmach Domu Bankowego Wilhelma Landaua w Warszawie
- Gdański Business Center
- Royal Wilanów
- Zaułek Piękna
- Nowy Świat 2.0
- Budynek Państwowej Komisji Planowania Gospodarczego w Warszawie
- Biały Budynek
- Budynek zakładu wychowawczego braci albertynów w Warszawie
- Żyletkowiec (ul. Marszałkowska 82 w Warszawie)
- Metropolitan (Warszawa)
Oceń: Bitwy Warszawskiej Business Center
Średnia ocena: 4,62Liczba ocen: 20
Dołącz do nas na Facebooku!
Odkrywaj, dyskutuj i dziel się tym, co najlepsze. Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami w Warszawie.