Jan Strumiłło


Jan Strumiłło to wyjątkowa postać w świecie architektury, urodzony w 1979 roku w stolicy Polski, Warszawie.

Jako architekt, Strumiłło wniósł znaczący wkład w rozwój urbanistyki oraz estetyki współczesnych budynków. Jego twórczość odzwierciedla pasję do łączenia funkcjonalności z nowatorskimi rozwiązaniami architektonicznymi.

Życiorys

Jan Strumiłło, po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 2005 roku, rozpoczął swoją karierę zawodową. Przez rok pracował w znanym biurze JEMS Architekci, co z pewnością wpłynęło na jego rozwój jako architekta. W 2008 roku podjął decyzję o wyjeździe do Szwajcarii, gdzie na prestiżowej uczelni ETH w Zurychu zrealizował roczne podyplomowe studia MAS, prowadzone przez Dietmara Eberle.

Po zdobyciu cennego doświadczenia w Szwajcarii, Strumiłło pracował jako architekt w firmie Baumschlager-Eberle, która ma swoje biura zarówno w Szwajcarii, jak i Austrii. Jego kariera nabrała tempa, co zaowocowało powrotem do Warszawy w 2010 roku, gdzie postanowił założyć własną pracownię architektoniczną.

W ciągu swojej kariery osiągnął wiele sukcesów, w tym w 2005 roku zdobył nagrodę im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego za swój projekt dyplomowy Dobra/Drewniana. W 2013 roku został również uhonorowany tytułem zwycięzcy plebiscytu „Polak z Werwą”. Strumiłło jest również autorem takich miejsc jak klubokawiarnia Towarzyska oraz bistro Recto|Verso w Warszawie.

Jego twórczość obejmuje nie tylko projekty architektoniczne, ale także różnorodne instalacje artystyczne. Dodatkowo, Jan Strumiłło napisał książkę pt. Ukryty modernizm. Warszawa według Christiana Kereza, wydaną przez Karakter w 2015 roku, w której przedstawia jego unikalną wizję architektury stolicy Polski.

Przypisy

  1. Jan Strumiłło, "Ukryty modernizm. Warszawa według Christiana Kereza". culture.pl. [dostęp 19.02.2017 r.]
  2. a b 16 najlepszych architektów przed czterdziestką. culture.pl. [dostęp 19.02.2017 r.]
  3. a b TOP 15 najlepszych architektów przed czterdziestką. propertydesign.pl. [dostęp 19.02.2017 r.]

Oceń: Jan Strumiłło

Średnia ocena:4.85 Liczba ocen:16