Krzysztof Ibisz


Krzysztof Ibisz, urodzony 25 lutego 1965 roku w Warszawie, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim świecie rozrywki. Jego bogata kariera obejmuje wiele różnych ról i działalności, co czyni go niezwykle wszechstronnym artystą.

Znany jako aktor, prezenter telewizyjny oraz dziennikarz, Ibisz zdobył uznanie nie tylko za swoje występy na scenie, ale również za profesjonalizm w prowadzeniu programów telewizyjnych. Oprócz pracy w telewizji, jest także producentem i przedsiębiorcą, co świadczy o jego ambitnym podejściu do kariery.

Warto dodać, że Krzysztof Ibisz był również posłem na Sejm I kadencji, co podkreśla jego zaangażowanie w życie społeczne oraz polityczne w Polsce.

Życiorys

W 1984 roku Krzysztof Ibisz zakończył naukę w LIII Liceum Ogólnokształcącym Stowarzyszenia PAX pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie. Następnie, w 1988 roku, zdobył wykształcenie na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W 1998 roku zrealizował studia podyplomowe w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Krzysztof zadebiutował na scenie teatralnej 18 lipca 1987 roku, wcielając się w rolę Ryjka w sztuce „Sen nocy letniej”, która miała miejsce w Teatrze Ochoty w Warszawie. W latach 1988–1993 był aktorem Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, gdzie zdobywał doświadczenie i uznanie w swoich rolach.

W przeszłości pełnił również funkcję posła na Sejm I kadencji w latach 1991–1993, kiedy to reprezentował Polską Partię Przyjaciół Piwa. Uczestniczył w frakcji Małe Piwo, a później w Kole Poselskim „Spolegliwość”, a następnie przystąpił do Partii Emerytów i Rencistów „Nadzieja”. Po tej przygodzie politycznej zdecydował się na dalsze działania w branży rozrywkowej.

W początkowych latach 90. Krzysztof rozpoczął karierę jako prezenter w Telewizji Polskiej. Jego pierwsze kroki jako prowadzący związane były z programami „5-10-15” oraz „Klub Yuppies”. Potem prowadził również programy takie jak „Czar par”, „Pomidora”, „Przyjaciół”, „Rozmowy Jedynki”, a także „Studio Jedynki”. Krzysztof był również konferansjerem podczas festiwali w Sopocie i Opolu, oraz wyborów Miss Polonia.

W styczniu 1997 roku objął stanowisko doradcy ds. programowych w Telewizji Wisła, gdzie stworzył oraz produkował teleturniej pt. „Wszystko albo nic”. Od października 1997 do maja 2000 roku pracował w TVN, gdzie prowadził różnorodne programy, takie jak „Wszystko albo nic”, „Ibisz, gwiazdy, muzyka”, „Ibisekcję”, „Zostań Gwiazdą” oraz „Gorączkę złota”.

W 2000 roku zaczął współpracować z Polsatem, gdzie był gospodarzem programów typu reality show (jak „Bar”, „Dwa światy”), teleturniejów (w tym „Awantura o kasę”, „Życiowa szansa”, „Rosyjska ruletka”, „Gra w ciemno”), magazynów lifestyle’owych („Studio weekend”), cykli edukacyjnych oraz programów rozrywkowych z udziałem znanych osobistości, w tym „Jak oni śpiewają” oraz „Taniec z gwiazdami”. W Polsacie prowadził także finały konkursów Miss Polski oraz Miss Supranational, a także organizował koncerty sylwestrowo-noworoczne oraz festiwale muzyczne, takie jak Sopot TOPTrendy Festiwal czy Festiwal Kultury Romskiej Romani Rat oraz Festiwal Piknik Country w Mrągowie.

W 2023 roku Krzysztof wziął udział w 18. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, a wcześniej, w 2020 roku, gościnnie prowadził świąteczny odcinek tego programu. W 2020 roku został współprowadzącym teleturniej pt. „Łowcy nagród”, a w 2024 roku rozpoczął współpracę z Pauliną Sykut-Jeżyną w programie śniadaniowym „Halo tu Polsat”.

W 2010 roku Krzysztof Ibisz wydał książkę „Jak dobrze wyglądać po 40-tce” nakładem wydawnictwa Gruner+Jahr Polska. Równocześnie wystąpił w spektaklu „I tak Cię kocham” w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Życie prywatne

Krzysztof Ibisz, syn Władysława Ibisza oraz Mirosławy Jope-Ibisz, ma bogate życie osobiste. W latach 1998–2004 pozostawał w związku małżeńskim z dziennikarką Anną Zejdler, z którą ma syna Maksymiliana. Następnie, od 2005 do 2009 roku, był żonaty z utalentowaną aktorką Anną Nowak, z którą powitał na świecie syna Vincenta. Niestety, oba te małżeństwa zakończyły się rozwodem.

W 2021 roku Krzysztof podjął decyzję o ponownym zawarciu związku małżeńskiego, tym razem z Joanną Kudzbalską. Para doczekała się wspólnie dwojga dzieci – Borysa i Heleny, co stanowi nowy etap w życiu tego znanego polskiego prezentera.

Twórczość

Filmografia

Krzysztof Ibisz ma na swoim koncie wiele ról filmowych od początku swojej kariery. Jego debiut miał miejsce w 1985 roku z filmem „Żuraw i czapla”, w którym zagrał ucznia. Zaledwie rok później, w 1986 roku, wystąpił jako kolega Gabrieli w filmie „ESD”.

W ciągu kolejnych lat aktor zagrał w wielu produkcjach, w tym m.in. w filmie „Desperacja” z 1988 roku, gdzie wcielił się w rolę Marcina, a także zagrał Zygmunta Patereka w „Gdańsk 39”. Kolejne znaczące wystąpienia to student w „Kanclerzu” oraz Konrad w „Odbiciach”, które również miały premierę w 1989 roku. W tym samym roku Ibisz zadebiutował w roli mężczyzny oglądającego Pasikonika w telewizji w filmie „Sztuka kochania” oraz wystąpił jako Jan Dzianisz w „Wiatrakach z Ranley”.

Rok 1990 przyniósł mu kolejną rolę jako student w filmie „Maria Curie”, a w 1993 roku zagrał Benteina Dagestada w „Kolosie”. W 1996 roku aktor prowadził galę festiwalu reklamy w filmie „Dzieci i ryby”. Od końca lat 90. Krzysztof Ibisz często pojawiał się w rolach gościnnych w różnych produkcjach, takich jak „Sobowtór”, „Job, czyli ostatnia szara komórka”, „Fenomen”, „Wojna żeńsko-męska”, „Wkręceni 2” i „Twarz”. Poza tym zagrał w popularnych serialach, takich jak „Świat według Kiepskich”, „Fala zbrodni”, „Pierwsza miłość”, „Pensjonat pod Różą” oraz „M jak miłość”. W latach 2001-2008 wcielał się w postać Krzysztofa Barańskiego w serialu „Plebania”.

Role teatralne

Rok wydaniaNazwaPisarzReżyserPostaćTeatr
1987Sen nocy letniejWilliam ShakespeareHalina Machulska, Jan MachulskiRyjekTeatr Ochoty – Ośrodek Kultury Teatralnej Warszawa
1987Szkarłatna wyspaMichaił BułhakowMaciej PrusFara-Mucha, Nikanor MiotełkinTeatr Studyjny’83 im. Juliana Tuwima Łódź
1988Usta milczą, dusza śpiewaprogram kabaretowy/rewiowy/składanyJerzy GrzegorzewskiKsiążę BogdanowiczTeatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
1988Działania uboczneWoody AllenAdam HanuszkiewiczWampir
1991Kły zbrodniSam ShepardDavid Schweizerastrolog
1993KartotekaTadeusz RóżewiczZbigniew Brzoza, Maciej Cirin, Szczepan Szczykno, Jarosław Kiliandziennikarz
2010I tak Cię kochamEmilian KamińskiEmilian KamińskiWiktorTeatr Kamienica
2011Blondynki wolą mężczyznJan Kazimierz SiwekPiotr Dąbrowskiprezenter telewizyjny/konferansjerTeatr Palladium Warszawa
2014Randka w ciemno, na dwie paryNorm FosterMirosław PołatyńskiAndy
2016Mężczyzna idealnyAndrzej PacułaStefan Friedmanntelewizyjny showman
2017Przebój sezonuKrzysztof JaroszyńskiKrzysztof Jaroszyńskiaktor-celebryta Daniel Wielorak
Szalone nożyczkiPaul PörtnerJakub Ehrlichinspektor policji Dominik KowalewskiTeatr Fabryka Marzeń/Teatr Palladium Warszawa
2019Pomoc domowaMarc CamolettiRafał SisickiNorbert
Operacja Ibisz__w roli samego siebieIbisz Media/Albert Production
Kobieta idealnaAdrianna Biedrzyńska, Agnieszka SzygendaStefan Friedmann, Adrianna Biedrzyńskamecenas GerardTeatr Impresaryjny (Krakowska Fundacja Teatralna 2014/Leszek Kwiatkowski)

Teatr był bardzo istotnym elementem kariery Krzysztofa Ibisza. Występował na scenach różnych teatrów, co pozwoliło mu zdobyć różnorodne doświadczenia i umiejętności.

Dubbing

Ibisz odnajduje się także jako aktor dubbingowy. Jego głos mogliśmy usłyszeć w licznych produkcjach dla dzieci i młodzieży. Wśród ról można wymienić Freda w „Scooby Doo i Scrappy Doo”, Numaiosa w „Ulisses 31”, Jeremy’ego w „Denver, ostatni dinozaur”, a także Migotka w „Muminkach” oraz filmie „Kometa nad doliną Muminków”. Wystąpił również jako Glancelot w „Rysiek Lwie Serce”.

Teleturnieje

Oprócz działań filmowych i teatralnych, Krzysztof Ibisz jest również znanym prowadzącym teleturniejów. Współpracował z różnymi stacjami, prowadząc programy takie jak „Czar par” na TVP1, „Wszystko albo nic” oraz „Gorączka złota” na TVN. Był gospodarzem „Życiowej szansy”, „Awantury o kasę”, „Rosyjskiej ruletki” oraz „Gry w ciemno” na Polsacie, a także „Gdzie jest Kłamczuch?” w TV4. Jego dorobek telewizyjny obejmuje również „Jokera” i „Łowców nagród” emitowanych w Super Polsat.

Wyróżnienia

Krzysztof Ibisz, znany polski prezenter i aktor, zdobył wiele prestiżowych wyróżnień w swojej karierze zawodowej. Jego osiągnięcia są dowodem na nieustające uznanie ze strony publiczności oraz profesjonalistów w branży rozrywkowej.

  • wiktory 1994 – wiktor publiczności,
  • wiktory 1995 – wiktor publiczności,
  • wiktory 1996 – wiktor publiczności,
  • 2002: telekamera w kategorii rozrywka,
  • 2003: telekamera w kategorii widowisko telewizyjne,
  • 2008: 3. miejsce w plebiscycie telekamery w kategorii rozrywka,
  • 2009: 2. miejsce w plebiscycie telekamery w kategorii osobowość w rozrywce.

Przypisy

  1. Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz w paśmie „halo tu polsat”. polsat.pl, 16.07.2024 r. [dostęp 22.10.2024 r.]
  2. Wojciech Płochocki: Fani podzieleni po debiucie Krzysztofa Ibisza i Pauliny Sykut-Jeżyny w „Halo tu Polsat”. „Panuje chaos”. plejada.pl, 06.09.2024 r. [dostęp 22.10.2024 r.]
  3. Klaudia Bochenek: Porażka Krzysztofa Ibisza w „Twoja twarz brzmi znajomo”. Fani wściekli. radiozet.pl, 28.04.2023 r. [dostęp 23.05.2023 r.]
  4. Kacer Myszkowski: Krzysztof Ibisz pokazał zdjęcie z porodówki i zdradził imię syna. „Bardzo dziękujemy”. radiozet.pl, 20.09.2022 r. [dostęp 20.09.2022 r.]
  5. Aleksandra Frankowska: Krzysztof Ibisz został ojcem! Wraz z żoną powitali na świecie córkę. viva.pl, 28.11.2024 r. [dostęp 28.11.2024 r.]
  6. Sergiusz Królak: Krzysztof Ibisz wziął ślub!. plejada.pl, 13.08.2021 r. [dostęp 13.08.2021 r.]
  7. Łukasz Szewczyk: „Bezpieczne wakacje z Plusem” – nowy program Krzysztofa Ibisza w Polsacie i Polsacie News. media2.pl, 04.07.2013 r. [dostęp 15.08.2013 r.]
  8. Zmiany w programie porannym „Nowy dzień z Polsat News” – pary prowadzących w weekend, Krzysztof Ibisz dołącza do grona gospodarzy. polsat.pl, 17.12.2013 r. [dostęp 24.12.2013 r.]
  9. „Joker” Krzysztofa Ibisza debiutuje w Super Polsacie. Kiedy emisja?. tvpolsat.info, 19.10.2017 r. [dostęp 20.10.2017 r.]
  10. Krzysztof Ibisz prowadzącym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. polsat.pl, 09.12.2020 r. [dostęp 10.01.2021 r.]
  11. Sen nocy letniej, [w:] Encyklopedia teatru polskiego (przedstawienia) [dostęp 20.10.2017 r.]
  12. Nota biograficzna na stronie prywatnej. [dostęp 30.10.2024 r.]
  13. Rysiek Lwie Serce. fdb.pl. [dostęp 27.11.2013 r.]
  14. Ulysses 31 (French TV). Anime News Network. [dostęp 12.03.2021 r.] (ang.)
  15. a b c Krzysztof Ibisz. fdb.pl. [dostęp 25.06.2020 r.]
  16. Sergiusz Królak: Krzysztof Ibisz – jak zmieniał się lubiany prezenter Polsatu?. plejada.pl, 25.02.2020 r. [dostęp 24.06.2020 r.]
  17. Łukasz Szewczyk: Sylwestrowa Moc Przebojów w Polsacie. media2.pl, 08.12.2007 r. [dostęp 28.01.2015 r.]
  18. Czwórka z Miss Polski, prowadzi Krzysztof Ibisz. wirtualnemedia.pl, 20.06.2012 r. [dostęp 25.09.2013 r.]
  19. Polsat potwierdza: Koniec programu Krzysztofa Ibisza i Anny Zejdler-Ibisz. wirtualnemedia.pl, 23.04.2013 r. [dostęp 20.10.2017 r.]
  20. Ibisz na deskach teatru. 24.pl, 15.09.2010 r. [dostęp 20.10.2017 r.]
  21. a b c Krzysztof Ibisz w bazie IMDb (ang.). [dostęp 13.11.2023 r.]
  22. a b Krzysztof Ibisz w bazie filmpolski.pl. [dostęp 13.11.2023 r.]

Oceń: Krzysztof Ibisz

Średnia ocena:4.69 Liczba ocen:19