Agnieszka Wolfram-Zakrzewska


Agnieszka Wolfram-Zakrzewska urodziła się 26 marca 1958 roku w Warszawie i jest dobrze znana jako polska dziennikarka oraz aktywistka społeczna. Jej działalność w mediach oraz aktywizmu społecznego przyczynia się do wielu znaczących inicjatyw w kraju.

Życiorys

Agnieszka Wolfram-Zakrzewska zdobyła cenne wykształcenie, studiując socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Już w czasach studenckich aktywnie uczestniczyła w ruchu opozycyjnym, który doprowadził do utworzenia warszawskiego Studenckiego Komitetu Solidarności. W swojej działalności współpracowała z Komitetem Obrony Robotników, oferując wsparcie dla pracowników z Ursusa oraz Radomia.

W tym okresie zajmowała się także składaniem i dystrybucją wydawnictw drugiego obiegu, a w latach 80. prowadziła w swoim mieszkaniu punkt sprzedaży z podziemnymi publikacjami. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne nie osłabło po zmianach politycznych w Polsce. W III RP do 1993 roku związana była z Radiem ZET, a następnie poświęciła się pracy w „Gazecie Wyborczej” aż do roku 2001.

Później skoncentrowała się na działaniach w sektorze pozarządowym, związując się z takimi organizacjami jak Fundacja ITAKA, Fundacja Wspierania Młodzieży Wiejskiej IUVENIS (gdzie pełniła funkcję wiceprezesa) oraz Fundacja Rodzić po Ludzku. Jej wkład w działalność społeczną został doceniony w 2011 roku, kiedy to otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. 23 listopada tego samego roku została powołana do składu Kapituły OOP, co jest dowodem na jej wpływ i znaczenie w środowisku.

Życie prywatne

Agnieszka Wolfram-Zakrzewska jest szczęśliwie zamężna z Rafałem Zakrzewskim, a ich rodzina powiększa się o dwóch synów, co daje im wiele radości i spełnienia. Warto dodać, że Agnieszka ma również brata, którym jest Krzysztof Wolfram, co podkreśla ich bliskie więzi rodzinne.

Przypisy

  1. Ordery dla współpracowników KOR. prezydent.pl, 26.09.2011 r. [dostęp 24.03.2012 r.]
  2. Grzegorz Boguta, Mirosław Chojecki (wstęp), Ludzie NOWEJ 1977–2007, Niezależna Oficyna Wydawnicza Nowa, Warszawa 2007.
  3. Władze. iuvenis.org.pl. [dostęp 24.03.2012 r.]
  4. a b Sylwetka na stronie sejm-wielki.pl. [dostęp 24.03.2012 r.]
  5. M.P. z 2011 r. nr 109, poz. 1103.

Oceń: Agnieszka Wolfram-Zakrzewska

Średnia ocena:4.7 Liczba ocen:5