Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne


Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, w skrócie PWE, to renomowana instytucja, która koncentruje się na wydawaniu literatury związanej z tematyką ekonomiczną.

W swojej ofercie wydawniczej posiadają szereg książek oraz podręczników akademickich, które są wyjątkowo cenione w środowisku akademickim.

Ich publikacje służą wsparciu dla studentów oraz wykładowców, zapewniając im dostęp do aktualnej wiedzy i badań w dziedzinie ekonomii.

Opis

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, które powstało w 1949 roku, początkowo funkcjonowało pod nazwą Polskie Wydawnictwa Gospodarcze, znane również jako Polgos. Następnie w 1961 roku przekształciło się w Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne. W 1995 roku przeszło proces prywatyzacji, a jego nazwa została zmieniona na Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne S.A. Pomimo tych zmian, zachowało ono skrót PWE oraz swoje charakterystyczne logo, które cieszy się dużym uznaniem na rynku wydawniczym, zwłaszcza w kontekście publikacji dotyczących ekonomii.

Wydawnictwo oferuje szeroką gamę ogólnopolskich podręczników akademickich, zarówno autorów polskich, jak i zagranicznych. Wśród jego publikacji znajdują się m.in. „Mikroekonomia” oraz „Makroekonomia” autorstwa Davida Begga, „Ekonomia menedżerska” Willima F. Samuelsona (w różnych językach), oraz „Planowanie strategiczne” Marii Romanowskiej. Oprócz tego, PWE specjalizuje się w wydawaniu publikacji z różnych dziedzin, takich jak ekonomia, zarządzanie, finanse, rachunkowość, bankowość, marketing, logistyka, statystyka, geografia oraz turystyka.

Warto również zaznaczyć, że wydawnictwo jest polskim przedstawicielem światowych autorytetów w dziedzinie marketingu i zarządzania, w tym Jacka Trouta, Philipa Kotlera oraz Ala Riesa.

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne publikuje również cztery specjalistyczne czasopisma naukowe:

  • Gospodarka Materiałowa i Logistyka,
  • Marketing i Rynek,
  • Praca i Zabezpieczenie Społeczne,
  • Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego.

Wszystkie te czasopisma są notowane w wykazie czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przypisy

  1. Zarządzenie Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 17.01.1949 r. wydane w porozumieniu z Ministrem Skarbu i Prezesem Centralnego Urzędu Planowania o utworzeniu przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą „Polskie Wydawnictwa Gospodarcze” (M.P. z 1949 r. nr 18, poz. 257).

Oceń: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Średnia ocena:4.5 Liczba ocen:19