W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku odbył się festyn, którego celem było zainspirowanie młodych ludzi do realizacji swoich marzeń. Wydarzenie przyciągnęło uwagę uczniów oraz ich rodzin, a także lokalnej społeczności. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zaprezentowali swoje umiejętności oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników.
Festyn odbył się pod hasłem „Spełniając marzenia, możesz być kim tylko zechcesz”, a jego organizatorami byli członkowie Rady Rodziców. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z różnorodnym wyposażeniem policjantów, mieli także okazję usiąść za kierownicą policyjnego motocykla. Kontakt z funkcjonariuszami umożliwił dzieciom poznanie tajników pracy policji oraz codziennych zadań, jakie są realizowane w ramach służby.
Jednym z najciekawszych punktów programu było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Uczestnicy mogli zobaczyć specjalistyczny sprzęt oraz dowiedzieć się, jak przebiega proces zbierania dowodów. Możliwość wykonania daktyloskopii stanowiła atrakcję zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników festynu. Policjanci, odpowiadając na pytania gości, udostępnili także materiały informacyjne dotyczące etapów rekrutacji oraz ścieżek kariery w policji, co mogło zachęcić młodych ludzi do pomyślenia o przyszłej pracy w służbach mundurowych.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Festyn szkolny w Serocku z udziałem policjantów z Legionowa
Zobacz Także