Kolejna operacja policji w Warszawie miała miejsce przy ulicy Brzeskiej 17A, gdzie zatrzymano dwóch mężczyzn w związku z przestępczą działalnością związaną z handlem narkotykami. Funkcjonariusze nadzorujący rejon, po zebraniu informacji, obezwładnili 48-latka i jego 20-letniego kompana, który odpowiadał za dystrybucję. Obaj zostali postawieni przed sądem, a grożące im kary są znaczne.
Według ustaleń policji, 28-letni diler przechowywał narkotyki w wytypowanych miejscach na terenie podwórza. Operacyjni, wspólnie z dzielnicowymi, przeprowadzili szczegółowe kontrole, co zaowocowało udanym zabezpieczeniem znacznej ilości środków odurzających. W trakcie działań ujawniono m.in. mefedron, amfetaminę, heroinę oraz marihuanę, które były ukryte w kontenerze na śmieci i innych miejscach.
Po zatrzymaniu, obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania i handlu narkotykami. 48-latek odpowie za posiadanie substancji odurzających, co może skutkować karą do 3 lat więzienia, natomiast młodszy diler, poza tym, że odpowiada za posiadanie ich w znacznej ilości, usłyszał także zarzut handlu narkotykami, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nałożono na niego także policyjny dozór oraz zakaz przebywania w miejscu, gdzie prowadzona była przestępcza działalność.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Policyjna akcja na Pradze Północ: zatrzymani 28 i 48-latek z narkotykami
Zobacz Także



