UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Tymczasowe aresztowanie sprawcy uszkodzenia samochodu w centrum Warszawy


W centrum Warszawy doszło do nietypowego incydentu, w którym sprawca uszkodzenia samochodu został tymczasowo aresztowany. Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który, idąc środkiem jezdni, wszedł na karoserię jednego z pojazdów. Sąd postanowił o aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy, a w sprawie toczy się postępowanie.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w rejonie ronda gen. Charles’a de Gaulle’a. Mężczyzna, obywatel Gruzji, z zachowaniem, które wzbudziło zainteresowanie policjantów, wszedł na samochód i przeszedł po nim, co spowodowało uszkodzenia pojazdu. Policjanci, którzy byli w pobliżu, natychmiast zareagowali i zatrzymali mężczyznę, który został przewieziony na komisariat.

Badania wykazały, że 41-latek był trzeźwy w momencie zatrzymania, a także przebywał w Polsce legalnie. W przeszłości był karany za wykroczenia drogowe. Prokuratura postawiła mu zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Za takie przestępstwo przewidziana jest kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat, a w przypadku chuligańskiego charakteru przestępstwa, wymiar kary może być jeszcze surowszy.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście – Północ, co wskazuje na powagę sytuacji oraz na determinację służb w przeciwdziałaniu chuligaństwu na terenie stolicy. Mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na odpowiednie działania policji w celu utrzymania porządku w mieście.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Tymczasowe aresztowanie sprawcy uszkodzenia samochodu w centrum Warszawy

Średnia ocena:4.6 Liczba ocen:16


Zobacz Także