Patryk
pozycja w rankingu: 68

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Opowiedz nam, jak wygląda Twój miejski park marzeń?

Patryk 13 październik 2014 Idealny park powinien być oddzielony od ulic ścianą zieleni, która wygłuszałaby jego wnętrze. Powinny się w nim znajdować woda i duże drzewa, dające ukojenie podczas letnich upałów. Mała architektura, place zabaw i im podobne powinny być wykonane z naturalnych materiałów i w stonowanych kolorach, żeby nie zakłócać podstawowego celu, dla którego odwiedzamy parki. czyli odpoczynku. Ich wystrój może być także oddany w ręce artystów - powinno dawać się im możliwość projektowania wystroju parków. No i przede wszystkim powinien uwzględniać potrzeby okolicznych mieszkańców i to im być nadany.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jaka Twoim zdaniem powinna być zieleń miejska?

Patryk 13 październik 2014 Wzdłuż ulic powinny rosnąć szpalery drzew z rozłożystymi koronami (czyi nie w donicach), które byłyby umieszczone na trawnikach. Miasto powinno być pełne małych zielonych placów i parków. Na ulicach posiadających po trzy pasy w każdą stronę jeden powinno się przeznaczyć na zieleń, a idealnych rozwiązaniem byłoby tworzenie zielonych korytarzy wzdłuż ulic.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Powiedz nam, jak chciałbyś móc spędzać czas w warszawskich parkach?

Patryk 13 październik 2014 Chciałbym móc leżeć na trawie, ale miło by było widzieć wypożyczalnie leżaków, sprzętów do sportu czy grilla, najlepiej ulokowana przy małych parkowych kawiarniach. W parkach powinna być możliwość jeżdżenia rowerem i przychodzenia z psem, co na Zachodzie nie jest niczym niezwykłym.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Który park w Warszawie lubisz najbardziej? Zaznacz na mapie swój park, który może być parkiem miejskim marzeń!

Patryk 13 październik 2014 Pole Mokotowskie - za wielkość i różnorodność i brak płotu dookoła.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Co i jak warto usprawnić w Twojej okolicy pod kątem transportu?

Patryk 13 październik 2014 Stworzyć węzeł komunikacyjny na Rondzie Wiatraczna, który usprawniłby przesiadki. Obecnie przystanki są od siebie znacznie oddalone. Powinno powstać coś na kształt przystanku na Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Wymaga to jednak znacznych nakładów, a coś co można zrobić szybko i bez większego wysiłku to namalowanie dodatkowych przejść dla pieszych na przystanek tramwajowy znajdujących się na środku 'ronda'. Znacznie ułatwiłyby one przesiadki i skróciłyby drogę przemierzaną przez pieszych, co jest istotne szczególne dla osób niepełnosprawnych.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować