W nadchodzące weekendy na Bemowie w Warszawie wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej. Zmiany obejmują zarówno tramwaje, jak i autobusy, co ma związek z pracami prowadzonymi w rejonie ulicy Powstańców Śląskich. Warto zwrócić szczególną uwagę na zbliżający się bieg BeMore5K, który również wpłynie na tymczasową reorganizację ruchu na lokalnych ulicach.
W ostatnich dniach ogłoszono, że w weekendy 14-15 oraz 21-22 marca tramwaje nie będą kursować od pętli Nowe Bemowo do skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Radiowej. Tramwaje linii 23 będą dojeżdżały jedynie do pętli Koło, a linie 26 oraz 24 również będą ograniczone. Na Powstańców Śląskich pasażerowie skorzystają z autobusów linii 112, 122, 171, 184 i 220, które będą kursować na zmodyfikowanych trasach, uwzględniając prace na torach tramwajowych.
W trakcie biegu BeMore5K, który odbędzie się w niedzielę, 15 marca, ulice będą zamknięte dla ruchu. Start biegu zaplanowano na godzinę 11:00, a organizatorzy przewidują, że w zawodach weźmie udział około 2500 uczestników. W związku z przygotowaniami, od godziny 8:00 jezdnie wzdłuż trasy biegu zostaną zamknięte, co wpłynie na możliwość dojazdu dla mieszkańców i lokalnych kierowców. Objazdy poprowadzone zostaną przez ulice Radiową, Dywizjonu 303 oraz Górczewską, a na głównych skrzyżowaniach czuwać będą policjanci, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej na Bemowie w marcu
Zobacz Także


