Warszawskie Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków przeszło istotne zmiany, które wpłyną na dalsze działania w dziedzinie ochrony dziedzictwa kulturowego. Po dekadzie kierowania instytucją, Michał Krasucki opuszcza swoje stanowisko, a na czoło biura wchodzi jego dotychczasowa zastępczyni, Sylwia Brzezińska. Nowa konserwatorka zamierza kontynuować inicjatywy związane z ochroną warszawskich zabytków, które były prowadzone w ostatnich latach. Powyższe zmiany mogą mieć istotny wpływ na dalszy rozwój polityki ochrony zabytków w stolicy.
Dotychczasowy dyrektor, Michał Krasucki, przez 11 lat związany z Urzędem m.st. Warszawy, przechodzi na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Jego kadencja w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy to objął pozycję pośród kluczowych reform w obszarze ochrony zabytków w stolicy. W ostatniej dekadzie doprowadził do modernizacji biura i znaczącego wzmocnienia jego roli w zakresie ochrony warszawskiego dziedzictwa.
Nowa Stołeczna Konserwatorka Zabytków, Sylwia Brzezińska, również ma bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Od 2004 roku związana z Urzędem, angażowała się w politykę konserwatorską oraz nadzór nad zabytkami w stolicy. Posiada wykształcenie architektoniczne, a także wiedzę w zakresie konserwacji zabytków. Nowe kierownictwo biura planuje rozwijać dotychczasowe programy wsparcia dla zabytków oraz upewnić się, że ich ochrona jest skuteczna i kompleksowa.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Zmiany w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków
Zobacz Także

