Urząd Miasta Warszawa opublikował oświadczenie, w którym odnosi się do ostatnich zarzutów dotyczących niewłaściwego traktowania sygnalistów. Wyjaśniono, że wszelkie okoliczności związane z obsługą sygnalisty Piotra przez Zarząd Dróg Miejskich zostały rzetelnie zbadane. W oświadczeniu podkreślono, że stawiane przez sygnalistę zarzuty nie znalazły potwierdzenia w faktach. Zwrócono również uwagę na znaczenie ochrony sygnalistów oraz na potencjalne nadużycia związane z tym statusie.
W ramach wyjaśnień Urząd zaznaczył, że sygnalista był pracownikiem Zarządu Dróg Miejskich, a nie Urzędu Miasta. Szczegółowo opisano, że decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę podjął Zarząd Dróg Miejskich, który wskazał na osiem nieprawidłowości po stronie pana Piotra. Te nieprawidłowości nie miały jednak związku z tematyką, o której informował on jako sygnalista, co rzuca cień na zasadność zgłoszeń.
Oświadczenie kończy się wyjaśnieniem, że sygnalista został poinformowany o możliwości dochodzenia swoich praw w sądzie pracy. W przypadku gdyby sąd ocenił, że rozwiązanie umowy o pracę było niezgodne z prawem, Urząd Miasta zobowiązał się do podjęcia odpowiednich kroków w stosunku do osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację. Ochrona sygnalistów pozostaje kluczowym elementem zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, mimo iż pojawiają się przypadki nadużyć.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Urząd Miasta Warszawa odnosi się do zarzutów dotyczących traktowania sygnalistów
Zobacz Także



