UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Środkowej na Pradze-Północ


W Warszawie, na Pradze-Północ, z dniem 25 lutego rozpoczną się długo oczekiwane prace modernizacyjne na ulicy Środkowej. W ramach projektu, odcinek od Kowieńskiej do Strzeleckiej zostanie zamknięty, co wpłynie na organizację ruchu w tym rejonie. Planowana przebudowa ma na celu nie tylko poprawę estetyki, ale także zwiększenie komfortu korzystania z przestrzeni publicznej przez pieszych i cyklistów.

Podczas remontu, ulica Środkowa zyska nowy, atrakcyjny wygląd, wzbogacony o zieleń, nowe ławki oraz stylowe latarnie. Projekt, stworzony przez pracownię architektoniczną WXCA Sp. z o.o., przewiduje również zmiany w organizacji ruchu – wprowadzenie strefy zamieszkania, co umożliwi pieszym swobodne korzystanie z przestrzeni ulicy. Ruch pojazdów będzie kierunkowy w stronę Kowieńskiej i Strzeleckiej, a rowerzyści będą mieli do dyspozycji drogi dwukierunkowe.

W pierwszym etapie prac, który potrwa do końca marca, zamknięty będzie odcinek od Kowieńskiej do Strzeleckiej. Po zakończeniu tych działań, budowa przeniesie się na stronę drugą, gdzie wprowadzony zostanie kolejny etap ograniczeń w ruchu. Inwestycja, realizowana w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji, ma na celu podniesienie jakości przestrzeni publicznych w Warszawie oraz poprawienie komfortu życia mieszkańców Pragi-Północ. Wszystkie prace mają zakończyć się jesienią br., a szczegółowe informacje dotyczące zmian komunikacyjnych dostępne będą w serwisach internetowych oraz aplikacjach miejskich.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Rozpoczyna się przebudowa ulicy Środkowej na Pradze-Północ

Średnia ocena:4.59 Liczba ocen:20


Zobacz Także