UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Okrzei w Warszawie

Robert Murat

Robert Murat


W Warszawie rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Okrzei, które mają na celu stworzenie bardziej przyjaznej przestrzeni dla pieszych i rowerzystów. Ulica zostanie przekształcona w bardziej estetyczną i zieloną przestrzeń, dostosowaną do nowoczesnych wymagań komunikacyjnych. Cała inwestycja jest częścią projektu „Nowe Centrum Warszawy”, który zmienia oblicze stolicy, a jej zakończenie planowane jest na wiosnę 2027 roku.

Modernizacja obejmie odcinek od Wybrzeża Szczecińskiego do Jagiellońskiej, gdzie powstanie nowa, dwukierunkowa droga rowerowa oraz miejsce dla pieszych. Dla samochodów pozostanie jeden pas ruchem jednokierunkowym. Zmiany będą także dotyczyły nawierzchni, która zostanie zastąpiona wysokiej jakości nawierzchnią kamienną. Wzdłuż ulicy pojawi się również nowa roślinność, w tym 74 nowe drzewa i rabaty kwiatowe, które mają wzbogacić estetykę tego miejsca.

Obecnie, w trakcie prac, połowa jezdni jest zamknięta, a kierowcy muszą korzystać z jednego pasa. Dla wygody pieszych zamknięty jest również chodnik po stronie Portu Praskiego, co powoduje konieczność dostosowania tras przejść. Istotne jest, aby wszyscy kierowcy przestawili swoje samochody z obszaru przebudowy, aby uniknąć możliwości odholowania pojazdów. Mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić postępy prac korzystając z dostępnych informacji na stronie internetowej projektu.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Rozpoczęła się przebudowa ulicy Okrzei w Warszawie

Średnia ocena:4.78 Liczba ocen:7


Zobacz Także