Film „Chopin, Chopin” miał swoją uroczystą premierę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Od 10 października film będzie dostępny w kinach w całej Polsce, zapewniając widzom epicką opowieść o życiu Fryderyka Chopina. Produkcja została zrealizowana z dużym rozmachem, z udziałem licznych aktorów oraz imponujących scenografii. Film koncentruje się na latach spędzonych przez kompozytora w Paryżu oraz jego wpływie na muzykę i kulturę tamtych czasów.
Za reżyserię odpowiedzialny jest Michał Kwieciński, a budżet produkcji wynosi blisko 72 miliony złotych, co czyni „Chopin, Chopin” jedną z najdroższych polskich produkcji w historii. Nakręcenie obrazu zajęło ponad dwa lata, a zdjęcia zrealizowano w różnych lokalizacjach, w tym we Francji, Hiszpanii oraz w wielu miejscach w Polsce. W projekcie udział wzięło aż 260 aktorów i epizodystów, a także ponad 5000 statystów, co świadczy o ogromnym zakresie realizacji.
W filmie główną rolę Fryderyka Chopina zagrał Eryk Kulm, a na ekranie pojawią się również znani artyści tacy jak Karolina Gruszka oraz Maja Ostaszewska. Film otworzył jubileuszowy 50. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie został wyróżniony w kategoriach kostiumów oraz scenografii. Honorowy Patronat nad produkcją objął Prezydent m.st. Warszawy, co podkreśla jej znaczenie dla lokalnej kultury i sztuki filmowej.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Premiera filmu „Chopin, Chopin” w Warszawie
Zobacz Także