UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy – ogłoszenie laureatów 2026


Podczas uroczystej gali, która miała miejsce w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ogłoszono laureatów 12. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego zdobył Grand Prix oraz uznanie w kategorii „Architektura użyteczności publicznej”. Oprócz tego uhonorowano również inne wyróżniające się realizacje architektoniczne w stolicy.

Wydarzenie miało miejsce 22 czerwca, a w gronie nagrodzonych znalazły się projekty, które zyskały uznanie zarówno wśród jurorów, jak i mieszkańców. Prezydent Rafał Trzaskowski podkreślił znaczenie konkursu, wskazując na jego rolę w promowaniu innowacyjności oraz funkcjonalności warszawskiej architektury, która ma wpływ na jakość życia mieszkańców. Wiceprezydentka Karolina Bober, przewodnicząca jury, zaznaczyła, że w tym roku do konkursu zgłoszono blisko 100 realizacji, co świadczy o dużym zainteresowaniu oraz zaangażowaniu środowiska architektonicznego.

W tegorocznej edycji przyznano 15 nominacji w sześciu kategoriach oraz trzy nagrody specjalne, w tym za rozwiązania sprzyjające dostępności i proekologiczne inicjatywy. Na szczególną uwagę zasługuje projekt Domu dla Młodych Mam i Ich Dzieci, który został nagrodzony za działania w zakresie wsparcia społecznego. Oprócz tego, Park Żerański został uznany za najlepszy projekt przestrzeni publicznej, co odzwierciedla rosnące znaczenie ekologii w miejskim planowaniu.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy – ogłoszenie laureatów 2026

Średnia ocena:4.64 Liczba ocen:5


Zobacz Także