Już w jesieni 2025 roku Warszawa stanie się areną drugiej edycji Festiwalu Poruszenia. Wydarzenie skupi się na terapeutycznym aspekcie ruchu i tańca, oferując uczestnikom wyjątkową przestrzeń do odkrycia siebie. Festiwal potrwa dwa dni i będzie obejmować różnorodne warsztaty, które mają na celu redukcję stresu oraz napięć, promując jednocześnie bezpieczną i otwartą atmosferę. Uczestnicy, niezależnie od wieku czy tanecznych umiejętności, znajdą tu coś dla siebie.
Festiwal odbędzie się w Warszawie, w trzech lokalizacjach: Scena na Smolnej przy ul. Smolnej 9, Dom w Alejach, mieszczący się przy Al. Jerozolimskich 2, oraz Pracownie Artystyczne Foksal 11. Tak różnorodne miejsca sprzyjają stworzeniu wyjątkowa atmosfery, a ich wybór ma na celu umożliwienie uczestnikom swobodnego odkrywania ruchu i tańca w komfortowych warunkach. W programie przewidziano warsztaty z różnych technik, które pozwolą na eksplorację własnego ciała i jego możliwości.
Dodatkowo, w ramach Festiwalu, zaplanowano wernisaż wystawy „Echo Ruchu: Aqua et Spatium”, który odbędzie się w sobotę, 27 września 2025 roku o godz. 19:00. Ekspozycję otworzy autorka Aleksandra Bechcicka oraz gość specjalny, Julia Honer z Tanztheater Wuppertal Pina Bausch. Wydarzenie stanowić będzie doskonałą okazję do obcowania ze sztuką, łącząc ją z tematyką ruchu, co z pewnością wzbogaci doświadczenia uczestników Festiwalu.
Źródło: Dom Kultury Śródmieście Warszawa
Oceń: Festiwal Poruszenia 2025: Ruch i Taniec jako Terapeutyczne Doświadczenie
Zobacz Także