W Otwocku doszło do incydentu o podłożu narodowościowym, w którym 43-letni mężczyzna został zatrzymany za znieważenie sąsiada oraz niszczenie jego mienia. Mężczyzna, na skutek swojego zachowania, trafił pod dozór prokuratury z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu kara pozbawienia wolności, sięgająca nawet pięciu lat. Wydarzenie miało miejsce na jednym z osiedli w Otwocku i było wynikiem nietolerancji narodowościowej.
Agresja miała miejsce w nocy, kiedy 43-latek postanowił wyrazić swoje niezadowolenie z sąsiedztwa obcokrajowca w sposób brutalny. Po nieudanej próbie dobijania się do drzwi mieszkania sąsiada, przeszedł do ataku na samochód, zniszczając wkładki i reflektory, a nawet uszkadzając drzwi balkonowe budynku. Agresywne działania mężczyzny miały na celu zastraszenie ofiary i były rezultatem nietolerancyjnych postaw.
Policja zareagowała na zgłoszenie natychmiast i szybko zatrzymała sprawcę incydentu. Po spędzeniu nocy w areszcie, podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wszelkich zarzutów, tłumacząc, że ich przyczyną było spożycie alkoholu. Prokuratura Rejonowa w Otwocku, w trosce o bezpieczeństwo pokrzywdzonego, nałożyła na mężczyznę dozór policyjny oraz zakazała wszelkich kontaktów z osobą skrzywdzoną.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Agresywny mężczyzna zatrzymany za przestępstwo z nienawiści w Otwocku
Zobacz Także