• Miasto i ja

  • nagrody

  • 15

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Co to znaczy być warszawiakiem?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

WYRÓŻNIENIA DLA NAJKREATYWNIEJSZYCH ODPOWIEDZI

10 x nagroda niespodzianka od Otwartej Warszawy

JURY

MARTA MAŁACHOWSKA

project manager projektu Otwarta Warszawa

MATEUSZ FRANKOWSKI

social media manager projektu Otwarta Warszawa

MAŁGORZATA KUCHARSKA

account manager projektu Otwarta Warszawa

POMYSŁY

Elik 23 czerwiec 2015 Kochać naszą Warszawę z jej zaletami i wadami. Wychować dzieci w poszanowaniu dla historii, tradycji i odpowiedzialności za nasze miasto. Móc powiedzieć z przekonaniem - Warszawa moje miejsce na ziemi.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

eersen 21 maj 2015 Dziś Warszawiak jest przede wszystkim na rozdrożu między: a) mitycznym Paryżem Północy, czyli Warszawą przedwojenną, idealizowaną, wymarzoną, za którą się tęskni, nadającej Warszawie charakter miasta, które przeżyło własną śmierć z sercem bijącym 1 sierpnia oraz b) Warszawą dzisiejszą pozbawioną praktycznie barwnej gwary i warsiawskości, ale tętniącego młodością, ideą, pasją i głodem przyszłości, szansą na stworzenie nowej tożsamości, ideą budowy nowej, wielkiej Warszawy, ale z dużą ilością osób przyjezdnych, dla których Warszawa jest obca. Nie jest łatwo być Warszawiakiem w tym okaleczonym mieście, ale jednocześnie pięknie jest nim być. Aż duma rozsadza serce.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

dorota2716 14 maj 2015 Angażować się w sprawy Warszawy. Brać czynny udział w wydarzeniach Warszawy i spotkaniach mających na celu rozwój miasta. Warszawiak to ktoś , komu Warszawa nie jest obojętna. To ktoś kto zna wiele ważnych "historycznych" miejsc związanych z Warszawą oraz wie gdzie są różne pomniki upamiętniające ważne postacie i wydarzenia, bo widzę, że jest wielu Warszawiaków, którzy nawet nie wiedzą gdzie jest Kolumna Zygmunta....a to wstyd...

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Alexandra 8 maj 2015 Być Warszawiakiem znaczy rozumieć Warszawę, kochać to miasto, znać jego potrzeby, dostrzegać wady i zalety, działać, wspierać i nie wstydzić się! Prawdziwy Warszawiak wie co dobre dla jego miasta, cieszy się, kiedy Warszawa się rozwija, potrafi docenić i dostrzec jej piękno, a przede wszystkim jest dumny ze swojego pochodzenia ;)

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)