• Oblicza miasta

  • nagrody

  • 8

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Co sprawia, że czujesz się bezpiecznie w Warszawie?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

WYRÓŻNIENIA DLA NAJKREATYWNIEJSZYCH ODPOWIEDZI

10 x nagroda niespodzianka od Otwartej Warszawy

JURY

MARTA MAŁACHOWSKA

project manager projektu Otwarta Warszawa

MATEUSZ FRANKOWSKI

social media manager projektu Otwarta Warszawa

MAŁGORZATA KUCHARSKA

account manager projektu Otwarta Warszawa

POMYSŁY

karny 3 kwiecień 2015 Mieszkam na teoretycznie niebezpiecznym osiedlu, ale znam tych ludzi od zawsze, więc nie czuję z ich strony zagrożenia. Im lepiej znamy swoje otoczenie, ale też im więcej dajemy się sami mu poznać, tym mniejsze ryzyko, że coś nam sie stanie ciemną nocą ;)

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

SirMichał 8 marzec 2015 Widok pieszych patroli policji zawsze cieszy oko. ok 2-3 tygodni temu widziałem się ze znajomymi na pod rotundą. Po chwili do naszych uszu dobiegło jakieś "wycie" po chwili okazało się, że to grupa ok 30 16-latków w szalikach i czapkach Legii idą i wydzierają się na pół miasta wykrzykując rasistowskie hasła i w tym samym czasie rzucając petardy gdzie popadnie a w okolicy ani widać ani słychać policjanta. W mgnieniu oka miejsce nagle się wyludniło z turystów i kobiet. Ja z kumplami staliśmy i patrzyliśmy na ten cyrk z zażenowaniem... co to za wizytówka dla naszego miasta? Jedyne o czym myślałem to jak będą teraz postrzegać nas ludzie, którzy przyjechali do Polski i obejrzeli takie show.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Innowierca 25 luty 2015 Przede wszystkim ludzie, którymi się otaczam i wśród których żyję. Mam to szczęście mieszkać na niedużym, zielonym i totalnie spokojnym osiedlu. A, że są w Warszawie miejsca nieco bardziej ponure? Cóż, każde miasto na świecie takowe ma, a tym bardziej te największe. Rodowici sami wiedzą jak, gdzie i kiedy, a dla przyjezdnych jedna rada - uczcie się tego miasta, chłońcie je i poznawajcie od pierwszej chwili. Raz, że warto, bo jest tego warte :) Dwa, że warto, bo będziecie się czuli bezpiecznie i pewnie jak w rodzinnym gnieździe. Tylko to wszystko wymaga i od was rewanżu w postaci odpowiednich zachowań.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Riszard_Grdmrn 24 luty 2015 W faktach i w statystykach Warszawa jest bezpiecznym Miastem. Jednak należy poprawić uczuście bezpieczeństwa poprzez: - ograniczenie działań pseudokibiców, w tym grafiti; - ograniczenie zaśmiecenia ulicy/parki (butelki piw lub cocacola, papier po kebab lub burger) Grafity "L", działania pseudokicow oraz zaśmiecenia ulicy negatywnie wpływają na uczucie bezpieczeństwa. Straz miejski powinien bardziej zwrocic uwagę na te elementy (zwłaszcza zaśmiecenia ulicy/parki) .

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)