W najbliższych tygodniach w Warszawie odbywać się będą warsztaty ceramiki użytkowej, skierowane do osób z podstawowym doświadczeniem w tej dziedzinie. Program obejmuje cztery spotkania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności. Każde z zajęć zaplanowano na soboty, rozpoczynając od 7 czerwca. Koszt całego pakietu wynosi 250 zł.
Warsztaty rozpoczną się 7 czerwca, kiedy to uczestnicy będą mieli możliwość lepić niskie pojemniki o prostych ściankach oraz organicznych kształtach, korzystając z metody lepienia z płata. Zajęcia skoncentrują się również na projektowaniu podstaw o nieregularnych formach oraz łączeniu elementów, takich jak ścianki z podstawą. Każdy z uczestników będzie mógł pochwalić się swoimi pierwszymi efektami pracy już po tym spotkaniu.
Kolejne spotkania przewidują różnorodne techniki szkliwienia, które zostaną omówione podczas zajęć 14 i 5 lipca. Uczestnicy nauczą się metod takich jak zanurzanie, polewanie oraz nakładanie szkliwa za pomocą specjalnych pędzli. Co więcej, poznamy bogaty zestaw materiałów, w tym farby podszkliwne oraz szkliwa wysokotopliwych renomowanych marek. Warsztaty zakończą się formowaniem wysokich wazonów, które będą nie tylko estetyczne, ale również pełnowartościowe i funkcjonalne, nadające się do mycia w zmywarce.
Warsztaty poprowadzi Maria Badowska-Cabrera, doświadczona ceramizka, która na co dzień zajmuje się tworzeniem ceramiki użytkowej. Jej prace zyskują popularność nie tylko w Polsce, ale także na międzynarodowej arenie. Na Instagramie można podziwiać efekty jej twórczości poprzez profil @hopiesceramics.pl. Uczestnicy warsztatów mogą spodziewać się nie tylko rozwinięcia swoich umiejętności, ale także inspiracji do dalszego działania w dziedzinie ceramiki.
Źródło: Dom Kultury Śródmieście Warszawa
Oceń: Warsztaty ceramiki użytkowej drugiego stopnia w Warszawie
Zobacz Także