W Rembertowie szykuje się remont, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa na ul. Ilskiego i al. Komandosów. Prace rozpoczną się w czwartek, 13 listopada i potrwają do niedzieli, 16 listopada. Na odcinku od bocznicy kolejowej do skrzyżowania z ulicami Gembarzewskiego i Niedziałkowskiego nałożony zostanie nowy asfalt, a dodatkowo planowane są zmiany w organizacji ruchu oraz infrastruktury drogowej.
W ramach remontu przewidziano również budowę azylów oraz montaż progów zwalniających przy czterech przejściach dla pieszych. Te działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i poprawę komfortu użytkowników drogi. Dalsze szczegóły dotyczące planowanych zmian dostępne są w wcześniejszych komunikatach.
W związku z robotami drogowymi planowane są istotne zmiany w organizacji ruchu. Cały remontowany odcinek ulicy Ilskiego oraz al. Komandosów zostanie zamknięty dla ruchu kołowego, a dojazd do ulic dochodzących będzie niemożliwy. Kierowcom zorganizowano objazdy przez ulice Marsa, Rekrucką, Korkową i Wspólną w Wesołej. Zmiany te wpłyną także na komunikację publiczną, a autobusy linii 115, 183, 514, N21 i N71 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej operatora komunikacji miejskiej.
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Oceń: Rozpoczęcie remontu ul. Ilskiego i al. Komandosów w Rembertowie
Zobacz Także




