Remont torowiska w Alejach Jerozolimskich dobiegł końca, w tym ostatni przejazd przez tory na skrzyżowaniu z Emilii Plater zyskał nową, charakterystyczną płytę z syrenką. W nadchodzący weekend planowane są kolejne prace, które wiążą się z ograniczeniami w ruchu tramwajowym. W pierwszych dniach sierpnia do centrum Warszawy ponownie wrócą tramwaje, co ma poprawić komfort podróży mieszkańców.
Na skrzyżowaniu z Emilii Plater zakończono prace związane z układaniem wielkogabarytowych płyt prefabrykowanych. Nowa technologia umożliwiła szybszy remont przejazdu oraz wymianę podbudowy. Płyty te, które mają charakterystyczną syrenkę, zostały wyprodukowane przez polski zakład w Krakowie. Przejazd ma być udostępniony dla kierowców na początku przyszłego tygodnia.
W dodatku remont obejmuje także skrzyżowanie torów na Rondzie Dmowskiego. Ruch tramwajowy w tym obszarze zostanie wstrzymany na dwa dni w związku z koniecznymi zmianami. W tym czasie obsługiwane będą inne linie tramwajowe, a autobusy mają wydłużone trasy, co ma na celu zminimalizowanie utrudnień w komunikacji miejskiej. Ponadto, w przypadku wystąpienia złych warunków pogodowych, mogą zajść dalsze opóźnienia w realizacji projektu.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Remont torowiska w Alejach Jerozolimskich – zmiany w organizacji ruchu
Zobacz Także

