Most Siekierkowski, który w tym roku obchodzi 24-lecie istnienia, przechodzi gruntowny remont ciągów pieszo-rowerowych. Prace rozpoczęły się w lipcu i obejmują wymianę nawierzchni oraz konstrukcji po obu stronach mostu. Celem tych działań jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i rowerzystów korzystających z tej ważnej przeprawy łączącej Mokotów z Pragą-Południe.
Na chwilę obecną, prace remontowe koncentrują się na północnej stronie mostu, gdzie używany jest ciężki sprzęt do usunięcia starej nawierzchni. Roboty mają potrwać do końca wakacji, po czym ekipa budowlana przeniesie się na kolejną stronę mostu. W ramach remontu zostaną wymienione nie tylko nawierzchnie ciągów pieszo-rowerowych, ale również krawężniki i gzymsy, co łącznie obejmie około 1,6 km trasy, podzielonej na dwa odcinki po 800 metrów.
Aby umożliwić korzystanie z mostu podczas prowadzenia prac, prace są prowadzone naprzemiennie. Dla pieszych i rowerzystów zostały ustawione znaki informujące o konieczności przejścia wzdłuż jezdni w kierunku Wawra, co ma na celu zapewnienie ich bezpieczeństwa. Dla zmotoryzowanych kierowców zapowiedziano także zmiany w organizacji ruchu, w tym czasowe zwężenie jezdni oraz wygrodzenie pasów w kluczowych miejscach, co może prowadzić do większych utrudnień w najbliższych dniach.
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Oceń: Remont ciągów pieszo-rowerowych na Moście Siekierkowskim
Zobacz Także

