Nowe plany dla wybiegu niedźwiedzi polarnych w warszawskim ZOO


Warszawskie ZOO zainaugurowało projekt budowy nowego wybiegu dla niedźwiedzi polarnych, co jest znaczącym krokiem w kierunku poprawy warunków życia tych zwierząt. Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej została podpisana z wyłonionym wykonawcą, który stworzy koncepcję w dwóch wariantach. Planowana przestrzeń powstanie w miejscu dotychczasowego wybiegu, a nowa aranżacja przyczyni się do stworzenia bardziej komfortowego środowiska dla mieszkańców ogrodu zoologicznego.

Obecnie wykonywana koncepcja wybiegu rozszerzy dotychczasową przestrzeń o dodatkową dolinkę, co pozwoli na stworzenie trzech oddzielnych wybiegów dla niedźwiedzi. Takie rozwiązanie ma na celu nie tylko wzbogacenie ich codziennego otoczenia, ale również znaczne zwiększenie komfortu ich życia. Nowe budynki, które będą częścią projektu, będą obejmować m.in. główny pawilon oraz specjalnie wydzielone gawry, a także wielofunkcyjny obiekt z zapleczem technicznym i toaletami dla gości.

W ramach realizacji projektu przewidziano także budowę basenu, w którym będzie można podziwiać podwodne życie niedźwiedzi. Dodatkowo zaplanowane są nowe przestrzenie obserwacyjne, w tym kameralny plac oraz zagłębiony amfiteatr, co umożliwi odwiedzającym efektowne obserwacje. W procesie projektowania zostaną uwzględnione wytyczne konserwatora zabytków, co podkreśla niezwykłą wagę, jaką przykładane jest do zachowania historycznego charakteru warszawskiego ogrodu zoologicznego.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Nowe plany dla wybiegu niedźwiedzi polarnych w warszawskim ZOO

Średnia ocena:4.7 Liczba ocen:12


Zobacz Także