Rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu „Niewinni Czarodzieje”, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Na karuzeli życia”. Wydarzenie zainaugurowano 20 listopada i potrwa do 1 grudnia. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, które nawiążą do kultowego serialu „Czterdziestolatek” oraz do historii inżyniera Stefana Karwowskiego. Tegoroczny program koncentruje się na refleksji nad dziedzictwem przeszłości oraz relacjach między pokoleniami Warszawiaków.
Festiwal otworzy dyskusja dotycząca wpływu muzyki na pokolenia, zaplanowana na godzinę 18:00 w radiowej Czwórce. W debacie wezmą udział znani dziennikarze muzyczni, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat różnorodnych gustów muzycznych oraz ich znaczenia w życiu różnych generacji. Kolejne wydarzenie skupi się na architekturze, gdzie eksperci podejmą dyskusję o tym, jak budynki zmieniają się na przestrzeni lat oraz ich znaczeniu dla mieszkańców Warszawy.
Program festiwalu obejmuje również szereg warsztatów i występów artystycznych. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się zajęcia z sitodruku oraz dancingi z utworami Beaty Kozidrak. Na zakończenie festiwalu zaplanowano monodram „Księga ziół” w wykonaniu Anny Seniuk, który porusza osobiste doświadczenia z artystycznej kariery. Wydarzenie, organizowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego, ma na celu nie tylko przypomnienie klasyki polskiego kina, ale także wciągnięcie mieszkańców w wieloaspektową dyskusję o kulturze i tożsamości stolicy.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Festiwal „Niewinni Czarodzieje” zainaugurowany w Warszawie
Zobacz Także