UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Budowa tunelu w Wesołej – nowe zmiany w ruchu drogowym


Rozpoczynająca się budowa tunelu w Wesołej ma wprowadzić istotne zmiany w organizacji ruchu w tej dzielnicy Warszawy. W najbliższy weekend planowane jest zamknięcie przejazdu przez tory kolejowe, co wpłynie na kierowców podróżujących tymi trasami. W ramach inwestycji powstanie tymczasowy przejazd oraz nowe objazdy, które mają zminimalizować utrudnienia. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz skrócenie czasu przejazdu.

Planowane zamknięcie ulicy Okuniewskiej w rejonie skrzyżowania z 1 Praskiego Pułku oraz przejazdu przez tory kolejowe wejdzie w życie w piątek, 15 maja. Kierowcy będą musieli korzystać z tymczasowej jezdni, która umożliwi objazd omijający zamknięte skrzyżowanie. Ulica Żółkiewskiego zyska tymczasowy przejazd, a objazdy będą prowadziły przez ulice Wojska Polskiego i Okuniewską. Na ulicy Głowackiego wprowadzono zakazy parkowania, a kierowcy będą musieli korzystać z wyznaczonych tras.

Dla pieszych i pasażerów również przewidziano zmiany. Przejścia po zamkniętych odcinkach ulic będą ograniczone, ale możliwe będzie przejście obok parkingu przy stacji PKP Warszawa Wesoła. Na ulicy Głowackiego zostanie utworzona tymczasowa pętla autobusowa, a trasa linii 198 ulegnie modyfikacji, co również ma na celu usprawnienie komunikacji w tej okolicy. Oprócz zmian w ruchu, wykonawca zaplanował szereg prac budowlanych, których ukończenie przewidziane jest na drugą połowę 2027 roku.

Źródło: Urząd Miasta Warszawa


Oceń: Budowa tunelu w Wesołej – nowe zmiany w ruchu drogowym

Średnia ocena:4.99 Liczba ocen:19


Zobacz Także