UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Wysokie mandaty i kara więzienia dla rowerzysty w Legionowie


Policjanci z Legionowa zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który próbując uciec na rowerze przed kontrolą policyjną, naraził się na wysokie konsekwencje finansowe i możliwą karę więzienia. Ucieczka była spowodowana nie tylko brakiem odpowiedniego wyposażenia roweru, ale również posiadaniem narkotyków. Zatrzymany mężczyzna bowiem miał przy sobie marihuanę, co dodatkowo skomplikowało jego sytuację prawną.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Zegrzu Południowym, kiedy to funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zasygnalizowali mężczyźnie konieczność zatrzymania się do kontroli. Odpowiedź rowerzysty była jednak zaskakująca, gdyż zignorował on polecenia policjantów i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu, który zakończył się zaledwie po kilku metrach, funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera.

Przeprowadzona kontrola wykazała, że zatrzymany mężczyzna był trzeźwy. Jednakże w trakcie przeszukania jego odzieży ujawniono plastikowe opakowanie z suszem roślinnym, które okazało się być marihuaną. W związku z tym, 27-latek został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego sprawa trafiła pod nadzór Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Obecnie grozi mu nie tylko odpowiedzialność karna, ale także bardzo wysokie mandaty, których łączna kwota wynosi aż 8400 złotych.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Wysokie mandaty i kara więzienia dla rowerzysty w Legionowie

Średnia ocena:4.89 Liczba ocen:19


Zobacz Także