UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Warszawscy policjanci zatrzymali mężczyznę za przywłaszczenie portfela i oszustwa finansowe


Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu w Warszawie zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Został on oskarżony o przywłaszczenie portfela, w którego skład wchodziły dokumenty, gotówka oraz karta płatnicza. Po ustaleniu przez funkcjonariuszy jego tożsamości, mężczyzna potwierdził swoje przestępstwo, w którym posługiwał się skradzioną kartą finansową przez dziewięć razy. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Południe.

Funkcjonariusze prowadzili dochodzenie dotyczące przywłaszczenia portfela, które miało miejsce pod koniec ubiegłego roku. Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej oraz zgromadzeniu odpowiednich dowodów, policjanci zdołali ustalić miejsce pobytu podejrzanego i przystąpić do jego zatrzymania. Osoba ta nie próbowała zaprzeczać swoim czynom, przyznając się do korzystania z karty płatniczej, zanim została ona zastrzeżona przez bank.

W wyniku prowadzonych działań, 38-latek usłyszał zarzuty dotyczące trzech przestępstw: przywłaszczenia portfela, dziewięciokrotnego posłużenia się przywłaszczoną kartą oraz jednorazowego usiłowania jej użycia. Materiał dowodowy zebrany przez śledczych będzie stanowił podstawę postępowania aby oskarżyć podejrzanego. Całość sprawy jest ściśle kontrolowana przez prokuraturę, co może wkrótce prowadzić do dalszych działań prawnych w ramach postępowania karnego.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Warszawscy policjanci zatrzymali mężczyznę za przywłaszczenie portfela i oszustwa finansowe

Średnia ocena:5 Liczba ocen:23


Zobacz Także