W Warszawie miało miejsce oszustwo, w które uwikłany został 87-letni mężczyzna. Senior padł ofiarą fałszywych przedstawicieli instytucji, którzy podszyli się pod kuriera i prokuratora. Przekonany o zagrożeniu dla swoich oszczędności, mężczyzna przekazał oszustom znaczną kwotę pieniędzy. Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz przypomina o zasadach unikania takiej manipulacji.
Incydent rozpoczął się, gdy senior otrzymał telefon od osoby, która twierdziła, że jest kurierem. Oszust poinformował go, że dysponuje dokumentami związanymi z bankiem jego żony, co wzbudziło niepokój mężczyzny. Po krótkim czasie zadzwonił do niego kolejny fałszywy przedstawiciel, podający się za prokuratora, który wprowadził 87-latka w błąd, nakłaniając go do szybkiego zabezpieczenia pieniędzy przed rzekomym zagrożeniem.
W odpowiedzi na sugestie dwóch oszustów, senior wydał wszystkie swoje oszczędności, co łącznie wyniosło 34 tysiące złotych, wpłacając je na wskazany przez nich rachunek bankowy. Na szczęście, jego kolejna wypłata została zablokowana dzięki czujnemu pracownikowi banku, który zorientował się, że klient może być ofiarą oszustwa. Dzięki tej interwencji, senior był w stanie uniknąć jeszcze większej straty, ale już i tak musiał pogodzić się z utratą sporej sumy.
Powrót do tematu bezpieczeństwa finansowego wśród seniorów jest niezwykle istotny. Policja i instytucje finansowe przypominają, że nigdy nie należy przekazywać pieniędzy na podejrzane rachunki ani podejmować decyzji pod presją. W przypadku wątpliwości zawsze warto zasięgnąć porady bliskich lub skontaktować się z odpowiednimi służbami. Edukacja w tym zakresie jest kluczowa dla ochrony osób starszych przed oszustwami, które niestety wciąż mają miejsce.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Oszustwo na seniora z Warszawy: 34 tysiące złotych straty
Zobacz Także



