W Warszawie, w rejonie Śródmieścia, policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwo na szkodę 83-letniej seniorki. 36-latek, współpracując z wcześniej aresztowanym 42-latkiem, wprowadzał kobietę w błąd, co doprowadziło do utraty znacznej sumy pieniędzy oraz biżuterii o łącznej wartości sięgającej 100 000 złotych. Działania funkcjonariuszy przerwały proceder, a mężczyzna stanie przed sądem z poważnymi zarzutami.
Proceder oszustwa prowadzony był metodą „na legendę”, w której przestępcy podawali się za policjantów. Kobieta, przekonana o udziale w specjalnej akcji, przekazała im swoje oszczędności. Na podstawie zebranych dowodów oraz ustaleń przeprowadzonych przez śródmiejskich policjantów, możliwe było zatrzymanie sprawców, co miało miejsce w okolicach podwarszawskiej miejscowości Zakręt.
W wyniku działań operacyjnych, dotyczącym zarówno 36-latka, jak i jego wcześniejszego współpracownika, obaj usłyszeli zarzuty związane z oszustwem. Decyzją sądu, zgodnie z wnioskiem prokuratury, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Policja przypomina jednocześnie mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa, które mogą pomóc w uniknięciu podobnych sytuacji. Należy zachować ostrożność wobec nieznanych osób oraz nie podawać danych osobowych przez telefon.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Kolejny oszust zatrzymany przez policję w Warszawie
Zobacz Także

