UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Areszt dla sprawcy rozboju w Michałowicach


Policjanci z Komisariatu Policji w Michałowicach dokonali zatrzymania 29-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju w jednym z lokalnych sklepów. Zdarzenie miało miejsce w godzinach porannych, gdy sprawca, grożąc nożem, wymusił pieniądze od ekspedientki. Zaledwie kilka godzin po przestępstwie, mężczyzna został ujęty w Warszawie, gdzie planował się ukrywać.

Do rozboju doszło w sklepie, gdzie mężczyzna najpierw zakupił piwo, a następnie powrócił i z bronią w ręku wymusił wydanie gotówki. Po zdarzeniu, szybka i sprawna reakcja policji oraz analiza dostępnych informacji przyczyniły się do jego zatrzymania. Policjanci namierzyli podejrzanego na terenie stolicy i już po niedługim czasie mieli go w swoich rękach.

Sprawca przestępstwa, świadomy konsekwencji prawnych związanych z jego działaniami, planował zmianę swojego wyglądu, aby uniknąć odpowiedzialności. Dodatkowo, jak się okazało, 29-latek był poszukiwany za odbycie kary pozbawienia wolności za przywłaszczenie mienia. Sąd, na wniosek prokuratury, zarządził tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Za popełniony rozbój może mu grozić kara nawet do 20 lat więzienia. Działania policji zostały docenione jako przykład profesjonalizmu i skuteczności, co przyczyniło się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Areszt dla sprawcy rozboju w Michałowicach

Średnia ocena:4.91 Liczba ocen:9


Zobacz Także