UWAGA! Dołącz do nowej grupy Warszawa - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

29-letni obywatel Ukrainy zatrzymany za kradzież w Warszawie


Policjanci z Warszawy wpadli na trop 29-letniego obywatela Ukrainy, podejrzewanego o kradzież drogiej kurtki, kluczy oraz gotówki w wysokości 65 tysięcy złotych. Zatrzymanie miało miejsce po współpracy z funkcjonariuszami z Zakopanego, gdzie mężczyzna ukrywał się po dokonanym przestępstwie. Po przeprowadzeniu stosownych działań operacyjnych, podejrzany został przewieziony do Warszawy, gdzie usłyszał zarzuty i wprowadzono wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Wydział do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu prowadził śledztwo dotyczące kradzieży, której dokonał 29-latek. Mężczyzna wykorzystał okazję podczas wspólnego picia alkoholu z kolegą, zabierając jego własności pod pretekstem wyjścia na papierosa. Udało mu się wydostać z lokalu, a następnie okraść mieszkanie, wyjmując z sejfu znaczne środki pieniężne oraz cenne przedmioty.

Po przestępstwie, mężczyzna zakupił samochód, co doprowadziło do szybkiej reakcji policji. Funkcjonariusze z Pragi Południe przeprowadzili efektywne działania, a także nawiązali współpracę z kolegami z Zakopanego, co pozwoliło na jego zatrzymanie. Jak się okazuje, 29-latek miał już przeszłość kryminalną, w tym wcześniejsze zatrzymania za różne przestępstwa. Obecnie sprawa jest na etapie postępowania, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Południe.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: 29-letni obywatel Ukrainy zatrzymany za kradzież w Warszawie

Średnia ocena:4.65 Liczba ocen:10


Zobacz Także