• Tożsamość miasta

 • nagrody

 • 16

  pomysłów

 • 0

  dni do końca

Na co Warszawa jest zamknięta?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

1 MIEJSCE I NAGRODA GŁÓWNA

nagroda finansowa w wysokości 500 zł oraz nagroda niespodzianka

2 MIEJSCE

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

3 MIEJSCE

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

NOMINACJE X 10

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

JURY

MAŁGORZATA BUKOWSKA-SIEGEL

Naczelnik wydziału w biurze Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy

BEATA KUBISZYN-PUKA

Główny specjalista w biurze Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy

MIROSŁAW SIELATYCKI

Zastępca dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy

MIECZYSŁAW JANISZEWSKI

Przewodnik warszawski

HANNA NOWAK-RADZIEJOWSKA

kierowniczka Muzeum Woli

EWA NEKANDA-TREPKA

Dyrektor Muzeum Warszawy

PAWEŁ JASKANIS

Dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

TOMASZ KURZĄTKOWSKI

New Business Director w MillionYou.

POMYSŁY

KG 25 maj 2015 1. Na oddolną, spontaniczną kulturę, która nie wymaga instytucji w postaci NGO, ale po prostu grupki pasjonatów/sąsiadów. Mało jest przestrzeni (tylko Warsztat na pl. Konstytucji - a to tylko Śródmieście), gdzie taka oddolna kultura mogłaby się realizować. 2. Na życie nocne. Większość europejskich stolic po zmroku tętni życiem. W Warszawie przepisy dot. ciszy nocnej, spory z mieszkańcami i polityka lokalowa sprawiają, że trudno jest nawet popularnym lokalom utrzymać się dłużej w jednym miejscu. Tylko w weeknd komunikacja miejska umożliwia swobodne poruszanie się nocą po mieście (z miejsca do miejsca, a nie tylko z dworca do domu). 3. Na wszelkich niezmotoryzowanych: pieszych, rowerzystów a nawet pasażerów komunikacji. Szykanowanie kierowców, którzy chcą wjechać prywatnym samochodem do centrum jest standardem we wszystkich zachodnioeuropejskich metropoliach, a u nas kierowcę wita się z otwartymi ramionami.
 • Neos.MatJar 8 lipiec 2015
  https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=zS_LL02FgxcI.kQeCm5wb8J3c zobacz te miejsca w których powstają ChatSpoty. Może chcesz dołączyć się do inicjatywy? Czytaj więcej na http://facebook.com/MeetingPlaces
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Feliks 25 maj 2015 Warszawa jest zamknięta na przestrzeń nieoswojoną- dziką. Podczas spacerów po parkach często uderza mnie wrażenie takiej uporzątkowaniej miejskiej schematyczności przestrzeni zielonej. Dziś człowiek chcąc uciec od miasta musi z niego wyjechać. Przecież można zaadaptować park, tak aby był straszny i tajemniczy, zamglony i porośnięty wysoką trawą.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  dorota2716 22 maj 2015 Na sporty zimowe w Warszawie....Mogłyby być górki na których w zimie można byłoby zjeżdżać na sankach,deskach snowboardowych czy nartach...

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  dorota2716 22 maj 2015 Na miejsca przeznaczone dla matek z dziećmi, w których mogłyby przystanąć i zmienić w nagłym przypadku pieluchę, nakarmić głodne maleństwo, a potem usiąść - zaparkować wózek i wypić filiżankę kawy..

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Dzięki za Twój pomysł!

  Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
  Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)