• Wehikuł czasu

  • nagrody

  • 16

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Jak pomagać osobom z niepełnosprawnością ruchową w poruszaniu się po mieście?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

1 MIEJSCE I NAGRODA GŁÓWNA

nagroda finansowa w wysokości 500 zł oraz nagroda niespodzianka

2 MIEJSCE

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

3 MIEJSCE

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

NOMINACJE X 10

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

JURY

MAŁGORZATA BUKOWSKA-SIEGEL

Naczelnik wydziału w biurze Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy

ANDRZEJ CHOŁDZYŃSKI

polski architekt i urbanista

TOMASZ PACTWA

Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy

MARCIN MOSTAFA

polski architekt

WOJCIECH KACPERSKI

Podinspektor w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy

TOMASZ KURZĄTKOWSKI

New Business Director w MillionYou.

POMYSŁY

Mokotowianin 7 kwiecień 2015 Nie wolno robić nic na siłę. Warto po prostu zapytać, czy dana osoba potrzebuje pomocy, jeśli tak, to w jaki sposób najlepiej pomóc. Często pomagając niepełnosprawnym ruchowo stawiamy ich w niekomfortowej sytuacji, albo robimy coś źle - warto wtedy porozmawiać z tą osobą i zapytać jak chce, żeby jej pomóc.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

kariko.patch@gmail.com 6 kwiecień 2015 Moim zdaniem nie należy szukać technicznych rozwiązań - one już są (rampy, windy), problemem jest myślenie ludzi - to ich trzeba edukować. Branie pod uwagę potrzeb osób niepełnosprawnych to nie przejaw miłosierdzia, to powinno każdemu przychodzić naturalnie. Dlatego też potrzebne są nieustanne akcje uświadamiające i nagłaśniające sprawę.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

vondemelon 5 kwiecień 2015 W mieście powinno być jak najmniej barier. Przeszkody to schody, przejścia podziemne, kładki, wielopasmowe dwujezdniowe arterie. Ułatwienia, to uspokojenie ruchu samochodowego, normalne jednojezdniowe ulice, wyniesione przejścia dla pieszych (dzięki temu krawężnik nie jest problemem dla niepełnosprawnego, a samochody muszą jechać nieco wolniej), więcej miejsca na chodniku, żeby osoba na wózku mogła się wyminąć z innymi pieszymi. Swoją drogą takie ułatwienia pomogą nie tylko niepełnosprawnym, ale wszystkim mieszkańcom.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Małgosia 4 kwiecień 2015 Poruszam się na wózku i jeżdżę samochodem, ale często korzystam też z komunikacji miejskiej. W 2003 roku znalazłam w autobusie ulotkę, którą do dziś pokazuję na szkoleniach z zakresu pomocy osobie niepełnosprawnej. Ulotka z krótką przedmową prezydenta Warszawy zawierała kilka prostych zasad pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami w różnych środkach transportu miejskiego. Od tamtej pory nie widziałam już żadnego podobnego materiału w autobusie. Myślę, że warto wrócić do tego pomysłu - często ludzie chcą pomóc, ale boją się, a wszystko wynika z braku wiedzy. Jeśli takie bezpłatne ulotki "jeździłyby" razem z pasażerami w autobusie, metrze, tramwaju - do większej ilości ludzi dotarłaby praktyczna informacja.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)