• Miasto i ja

  • nagrody

  • 13

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Czym charakteryzuje się dobry sąsiad?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

WYRÓŻNIENIA DLA NAJKREATYWNIEJSZYCH ODPOWIEDZI

10 x nagroda niespodzianka od Otwartej Warszawy

JURY

MARTA MAŁACHOWSKA

project manager projektu Otwarta Warszawa

MATEUSZ FRANKOWSKI

social media manager projektu Otwarta Warszawa

MAŁGORZATA KUCHARSKA

account manager projektu Otwarta Warszawa

POMYSŁY

SirMichał 21 maj 2015 dobry sąsiad jest chichy i nieobojętny na to co się dzieje dookoła lub za ścianą tzn. reaguje kiedy ktoś się włamuje do sąsiadów lub mąż bije żonę. Dobry sąsiad sprząta też po swoim piesku kiedy wychodzi z nim na spacer.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

dorota2716 14 maj 2015 Życzliwością, uśmiechem... Dobry sąsiad to taki, który nas nie wygoni kiedy zapukamy do niego po północy z prośbą, aby nam pożyczył dwie marchewki lub mleko do kawy :-) To taki, który jak widzi i słyszy, że coś złego dzieje się za ścianą to puka i pyta: "Czy wszystko w porządku?". Dobry sąsiad to taki, który zerknie na nasze mieszkanie kiedy wyjedziemy na wakacje bądź zaopiekuje się naszym pupilem domowym na czas wyjazdu.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Ola z Osiedla Przyjaźń 5 maj 2015 Po czym poznać dobrego sąsiada? Po uśmiechu, szczególnie gdy pada. Po dobrym słowie nawet z daleka. I po pożyczce, choćby szklanki mleka. Porządni sąsiedzi sprzątają po swych psach I nie parkują, że przejść nie masz jak. Sąsiedzi kochani nie wiercą dziur nocą. A gdy dźwigasz zakupy pospieszą z pomocą. Na koniec Wam powiem w wielkiej tajemnicy, Że najlepsi sąsiedzi są z mojej ulicy :) Na Osiedlu "Przyjaźń" sąsiedztwo jest przyjazne Nie tylko dlatego, że ma taką nazwę! Razem się wspieramy, razem świętujemy Razem Dzień Sąsiada organizujemy. Ostatniego dnia maja, przy boisku na trawie Będzie można nas spotkać na sąsiedzkiej zabawie :) Pozdrowienia od sąsiadów z Osiedla "Przyjaźń" https://www.facebook.com/InicjatywaOsiedlePrzyjazn

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Kamila 21 kwiecień 2015 Dobry sąsiad to ... taki, którego zazwyczaj nie widać i nie słychać! Nie włączy muzyki w czasie ciszy nocnej, bo pomyśli o tobie. Nie będzie uruchamiał wiertarki w niedzielę o 6 rano, a głośną imprezę urządzi raczej poza domem. Oczywiście bez przesady w drugą stronę. Jeśli raz mu się zdarzy świętować głośniej np. urodziny, nie czyni go to jeszcze złym sąsiadem, będzie też wyrozumiały w drugą stronę i nie wezwie policji gdy świętujesz Sylwestra. :) Dobry sąsiad oczywiście nie zabałagani też wspólnej przestrzeni, a jeśli już musi, to szybko posprząta! Jego obecność odczuwa się za to gdy z uśmiechem i życzliwością życzy ci dobrego dnia, lub gdy zwrócisz się do niego z ważną prośbą i nie odmówi. Nie trzeba się przy tym z nim przyjaźnić, wystarczy że doskonale i bezproblemowo mieszka się obok niego. Oby jak najwięcej dobrych sąsiadów!

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)