• Miasto i ja

  • nagrody

  • 8

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Jaką Warszawę chciałbyś zostawić dla przyszłych pokoleń?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

WYRÓŻNIENIA DLA NAJKREATYWNIEJSZYCH ODPOWIEDZI

10 x nagroda niespodzianka od Otwartej Warszawy

JURY

MARTA MAŁACHOWSKA

project manager projektu Otwarta Warszawa

MATEUSZ FRANKOWSKI

social media manager projektu Otwarta Warszawa

MAŁGORZATA KUCHARSKA

account manager projektu Otwarta Warszawa

POMYSŁY

dorota2716 14 maj 2015 Zadbaną, przyjazną każdemu człowiekowi. Taką w której każdy odnajdzie w niej swoje miejsce....

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Kamila 21 kwiecień 2015 Już teraz Warszawa daje dość dobre możliwości pracy (przynajmniej na tle reszty Polski - nie bez powodu tyle osób przyjeżdża tu za pracą), jako stolica stanowi też centrum wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych i tak zapewne pozostanie. Te dziedziny już są dobre, a wierzę, że z czasem staną się jeszcze lepsze. Chciałabym jednak, aby moje dzieci, wnuczki, i kolejne pokolenia żyły w mieście bardziej zadbanym niż obecnie. Wielu kamieniczkom czy ulicom przydałby się remont i czyszczenie. Nie zaszkodziłoby też większe doinwestowanie w zieleń miejską, parki i wszelkie obszary rekreacyjne. To wszystko sprawiłoby, że żyłoby się tu jeszcze przyjemniej i spokojniej.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Kapitan Kirk 8 kwiecień 2015 Miasto ma być dla ludzi. Przede wszystkim chciałbym zostawić Warszawę z centrum zamkniętym dla samochodów, zieleńszą (jesteśmy drugą najbardziej zanieczyszczoną stolicą w Europie), gdzie PIESZY ma pierwszeństwo, a nie samochód. Zachęcanie mieszkańców do jazdy na rowerze, ograniczenie ruchu samochodowego to rzeczy, o które najbardziej powinniśmy walczyć. Nie może garstka uprzywilejowanych decydować jak wygląda miasto. Koniec wielkich parkingów i trzypasmówek w centrum miasta!

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Mokotowianin 7 kwiecień 2015 Chciałbym zostawić Warszawę, która jest dla mieszkańców, a nie odwrotnie! Z urzędnikami i władzami, które mają poczucie misji i potrzebę czynienia Warszawy lepszym miastem dla mieszkańców, miastem przyjaznym, zielonym i aktywnym społecznie, bo obecnie widać, że najlepsze inicjatywy wychodzą od mieszkańców, od społeczeństwa. Władze powinny to zacząć zauważać i promować te działania.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)