• Tożsamość miasta

  • nagrody

  • 12

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Jak pokazywać cudzoziemcom niecodzienną stronę miasta?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

1 MIEJSCE I NAGRODA GŁÓWNA

nagroda finansowa w wysokości 500 zł oraz nagroda niespodzianka

2 MIEJSCE

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

3 MIEJSCE

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

NOMINACJE X 10

nagrody niespodzianki od Otwartej Warszawy

JURY

MAŁGORZATA BUKOWSKA-SIEGEL

Naczelnik wydziału w biurze Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy

BEATA KUBISZYN-PUKA

Główny specjalista w biurze Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy

MIROSŁAW SIELATYCKI

Zastępca dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy

MIECZYSŁAW JANISZEWSKI

Przewodnik warszawski

HANNA NOWAK-RADZIEJOWSKA

kierowniczka Muzeum Woli

EWA NEKANDA-TREPKA

Dyrektor Muzeum Warszawy

PAWEŁ JASKANIS

Dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

TOMASZ KURZĄTKOWSKI

New Business Director w MillionYou.

POMYSŁY

KG 25 maj 2015 1. Wirtualny przewodnik z opowieściami - w formie np. QR-code lub małych tabliczek umieszczonych w przestrzeni miasta/na budynkach (ew. aplikacja internetowa z mapą). Chodzi o krótkie opowieści mieszkańców lub lokalne anegdoty i ciekawe biografie, które rozbawią i przybliżą historię danego miejsca. (np. Loda Halama w kamienicy na Mokotowskiej). Bogatym źródłem tysięcy takich anegdot jest muzeum Warszawy lub lokalni varsavianiści. 2. Umieszczenie w przestrzeni miejskiej szeregu plansz informujących o procesie odbudowy Warszawy. Zdjęcia i rysunki: jak było przed wojną, po wojnie i jak planowano odbudowę (często niespełnione fantastyczne wizje). Taka wizualizacja w wyraźny sposób opowiadałaby jak wielkim i skomplikowanym dziełem była odbudowa Warszawy. 3. Blog.fanpejdż zbliżony do "Humans of New York", który przybliżałby postacie warszawiaków, ich styl życia, codzienne radości i problemy czy nawet ulubione miejsca. (http://www.humansofnewyork.com/) 4. Warszawa z perspektywy roweru. System Veturilo stwarza potencjalnie dobre warunki dla turystyki - można by zadbać o jego lepszą dostępność dla osób spoza Warszawy. Tym bardziej, że na rowerze zobaczy się więcej w krótszym czasie i z innej perspektywy (milszej niż turystyczny autokar). 5. Letnie punkty turystyczne (IT) w postaci straganów w kluczowych punktach komunikacyjnych (plac Defilad, MDM, Jazdów, Krakowskie Przedmieście itp.), w których przedstawiano by aktualne atrakcje dobrane dla grup wiekowych i stylów życia.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

marengo 23 maj 2015 Spot w którym wybrane osoby krótko mówią o miejscach które szczególnie polecają cudzoziemcom. Dorosły zaprasza do muzeum Czar PRL, żeby poznać smak lemoniady z saturatora, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego żeby zobaczyć jak łączymy historię z nowoczesnością, chłopiec/dziewczynka do Centrum Nauki Kopernik, żeby przekonać się jak aktywnie i twórczo eksperymentujemy i czerpiemy radość z nauki i kilka innych osób które promują miejsca, tradycje i wyjątkowy charakter naszego miasta., żeby zachęcić do ich odwiedzenia i pozostawienia wyjątkowego wspomnienia w pamięci.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

SirMichał 21 maj 2015 strona internetowa / aplikacja w formie przewodnika nie tylko po zabytkach i muzeach, ale także miejscach gdzie można zjeść, dobrze bawić się w nocy jako singiel / z rodziną i jak do nich dojechać. Mogliby na takiej stronie dzielić się opiniami o odwiedzonych miejscach a także zwiększało by to bezpieczeństwo przed oszustami i naciągaczami. (można by zaznaczać na mapie np nieuczciwy kantor lub drogą restaurację, która serwuje kiepskie jedzenie, podawać bezpieczne numery uczciwych korporacji taxi etc). Strona / aplikacja ta powinna być promowana na obiektach kulturalnych, informatorach itd.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

eersen 21 maj 2015 Myślę, że dziś świetną platformą do pokazania się cudzoziemcom są gry planszowe. Jest wiele tych znanych, w które grają nawet miliony ludzi na świecie, ale też trochę tych z mniejszą liczbą fanów, ale silnie oddziałujących na świadomość. Wystarczyłoby np. dogadać się zapewne finansowo z twórcami, jeśli chodzi o dodatki do gier, w których można byłoby subtelnie przemycić Warszawę lub za zgodą twórców wypuścić pakiet dodatków pasujących do różnych gier. Przy odrobinie szczęścia można byłoby się postarać, by część zysku ze sprzedaży została przeznaczona na warszawskie placówki pożytku publicznego. Jeśli chodzi o przykłady, to widziałbym: Warszawskie Kościoły do gry Carcassonne, warszawską planszę do gry Scotland Yard, planszę z warszawskimi trasami kolejowymi do Rosyjskich Kolei i Ticket to Ride. Pomysły można mnożyć w nieskończoność. Cudzoziemcom się spodoba!

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)