• Miasto i ja

 • nagrody

 • 13

  pomysłów

 • 0

  dni do końca

Jakie inicjatywy zmieniają nasze miasto na lepsze?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

WYRÓŻNIENIA DLA NAJKREATYWNIEJSZYCH ODPOWIEDZI

10 x nagroda niespodzianka od Otwartej Warszawy

JURY

MARTA MAŁACHOWSKA

project manager projektu Otwarta Warszawa

MATEUSZ FRANKOWSKI

social media manager projektu Otwarta Warszawa

MAŁGORZATA KUCHARSKA

account manager projektu Otwarta Warszawa

POMYSŁY

Uśmiechnięty Gallus Anonymus 13 lipiec 2015 Jest sucho, baaardzo sucho. Trawa na trawnikach wyschła i jest żółta. Chyba, że jest regularnie podlewana. Obserwuję trawniki od dłuższego czasu. Proponuję oberwację teraz, kiedy sucho. Jedyne połacie zieleni posród wyschniętej trawy to kępy koniczyny. Może warto dosiewać koniczynę na trawnikach wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe - zwłaszcza na odkrytych przestrzeniach narażonych na operację promieni słonecznych. Wówczas będzie piękniej, bardziej zielono, bardziej kwitnąco, a kwiaty koniczyny dadzą pożywienie dla owadów. Z tych samych powododów estetyczno-owadzich proponuję dosadzić na trawinikach przebiśniegi i zawilce. Nie wymagają szczególnej opieki, pielenia, podlewania, przesadzania, pięknie się rozprzestrzeniają, zaś Warszawa mogłaby być pięknięsza, rozkwitnięta, udekorowana motylami ;-)

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

dorota2716 22 maj 2015 Organizowanie wszelkiego rodzaju akcji: "Zbiórka eko śmieci" podczas różnych pikników, "Zbiórka niepotrzebnej makulatury i książek", akcje typu "Bookcrossing - przeczytałeś książkę oddaj ją komuś i pozostaw w dowolnym miejscu". Powinniśmy sobie pomagać. Ludzie powinni wymieniać się rzeczami które są dla nich już nieważne, a komuś na pewno by się przydały bo przecież ile rzeczy jest wyrzucanych na śmietnik. Organizowanie różnych imprez mających na celu pomaganie innym.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Alexandra 8 maj 2015 Wszystkie inicjatywy przyczyniają się do polepszenia Warszawy. Jeśli nie mają bezpośrednio wpływu na usprawnienie, czy upiększenie miasta, z pewnością mają wpływ na budowanie wspólnoty i współpracy mieszkańców. Samo zgłaszanie inicjatyw oraz dyskusja nad najlepszymi propozycjami ma wyjątkowe znaczenie dla poczucia przynależności mieszkańców. Inicjatywy budują poczucie odpowiedzialności za własną okolicę.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

SirMichał 3 maj 2015 Inicjatywy, które polepszają wygląd miasta, czystość itd. Piękna okolica sprawia, że ludzie też zaczynają o nią dbać.
 • mateusz.kawczynski@pl.ey.com 29 czerwiec 2017
  Co masz na myśli?
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Dzięki za Twój pomysł!

  Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
  Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)