• Kultura

  • nagrody

  • 22

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Jak animować życie kulturalne w Twojej okolicy?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

1 MIEJSCE I NAGRODA GŁÓWNA

10 pojedynczych wejściówek do ośrodków Aktywnej Warszawy oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł.

2 MIEJSCE

4 podwójne wejściówki do jednego z warszawskich teatrów (termin do uzgodnienia z teatrem, z wyłączeniem premier i spektakli gościnnych).

3 MIEJSCE

3 podwójne wejściówki do jednego z warszawskich teatrów (termin do uzgodnienia z teatrem, z wyłączeniem premier i spektakli gościnnych).

NOMINACJE X 10

Książki i płyty

JURY

Maria Schicht

Zastępca Centrum Komunikacji Społecznej w Urzędzie m.st. Warszawy.

MICHAŁ KOMOŃ

Jest kierownikiem kina Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej, a od 2009 roku pracuje dla Filmoteki Narodowej.

TOMASZ KURZĄTKOWSKI

New Business Director w MillionYou.

PIOTR GÓRAJEC

Z wykształcenia archeolog klasyczny, z zawodu muzealnik, a przede wszystkim edukator muzealny.

JOANNA SZWAJCOWSKA

Zastępca dyrektora w Biurze Kultury m.st. Warszawy.

POMYSŁY

Honorata Charlie 24 luty 2015 Przede wszystkim powinna być lepsza informacja o inicjatywach, które już działają...

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Ola 13 luty 2015 Można zorganizować festiwal "Słoików" - przecież tyle osób, które tu mieszkają i kochają życie w Warszawie nie jest tu urodzonych! A Ci ludzie chcą się najbardziej integrować z tymi "prawdziwymi" Warszawiakami. Wprowadzenie akcji mających na celu zmniejszenie anonimowości ludzi. Które pokażą, że warto komuś pomóc na ulicy, uśmiechnąć się w autobusie albo pomóc starszej kobiecie wnieść wózek po schodach do podziemi :)

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Magda R 7 luty 2015 Akcja "Przetwory". Każdy kto chociaż raz przygotowywał przetwory wie, jak jest to czasochłonne, aby zdywersyfikować swoją spiżarnię :D Pomysł polega na organizacji lokalnych wymian sąsiedzkich. W ramach takich spotkań byłoby możliwe wymiana doświadczeń oraz nawiązywanie kontaktów połączone z warsztatami gotowania. Inny pomysł, dość prosty, to tymczasowe zamieszczenie w windach w blokowiskach wlepek/ogłoszeń "zapytaj sąsiada "jaki film warto obejrzeć?". Winda to miejsce, gdzie jest spora szansa spotkać kogoś z najblizszej okolicy. Na nowych osiedlach bycie anonimowym jest dość oczywiste. Taka prosta akcja z pewnością miałaby szansę 1. ułatwić kontakt obcych osób 2. zwrócic uwage na sferę kulturalną 3. potencjalnie zaktywizować do działania. Inny pomysł, podpatrzony w Belgii > akrobaci/ artyści uliczni na dużych przejściach dla pieszych. SPoro osób spędza czas w samochodach. Zetknięci ze sztuką w tak prozaicznym momencie życia w drodze do pracy uwrażliwiałoby na kulturę.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

ojexx 1 luty 2015 Przede wszystkim stworzyć miejsce, w której tę kulturę w przyjemny i łatwy sposób moglibyśmy "uprawiać". Bardzo podoba mi się pomysł rozwieszania latem kolorowych hamaków w parkach na przykład przy bibliotekach publicznych. Jestem pewna, że możliwość spędzenia czasu na wiszącym łóżku przyciągnie rzesze osób i wtedy pozostaje już tylko zaoferować im ciekawe wydarzenia, poczynając od rzeczy najprostszych, jak chociażby spacer po okolicy z przewodnikiem, który zna historię danego miejsca, czy wspólne malowanie szarych murów publicznych. Dodatkowo jak najmocniej promować jednostki kulturalne w okolicy, żeby na pewno do wszystkich docierała informacja o ich inicjatywach.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)