• SERCE MIASTA

  • nagrody

  • 28

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Co trzeba zrobić, aby Warszawa stała się najlepszym miastem na świecie?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

Maria Schicht

Zastępca Centrum Komunikacji Społecznej w Urzędzie m.st. Warszawy.

WOJCIECH WAGNER

Absolwent Uniwersytetu Bauhausu w Weimarze, Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

TOMASZ KURZĄTKOWSKI

New Business Director w MillionYou.

INSTYTUT BADAŃ PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Rektorzy Akademii Sztuk Pięknych oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

JURY

1 MIEJSCE I NAGRODA GŁÓWNA

Wejściówka na lożę Silver Club na stadionie Legii na wybrany mecz oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł. Nagrodę główną zasponsorowało MillionYou.

2 MIEJSCE

Wejściówka na lożę Silver Club na stadionie Legii na wybrany mecz.

3 MIEJSCE

Wejściówka na lożę Silver Club na stadionie Legii na wybrany mecz.

NOMINACJE X 5

Wejściówka do iglicy PKiN.

POMYSŁY

Honorata Charlie 24 luty 2015 Musimy być dla siebie wszyscy życzliwsi :)

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Anna 24 wrzesień 2014 Kanał Żerański to mogłoby być fantastyczne miejsce z wielkim potencjałem (można stworzyć duży plac zabaw, miejsce do uprawiania sportu, miejską siłownię, amfiteatr). W wielu miejscach budowane są sztuczne zbiorniki, które nadają atrakcyjności danej inwestycji. Tu już ono jest. Bardzo dobra lokalizacja (zwłaszcza dla mieszkańców Targówka i Białołęki). Niestety obecnie śmieci, bezdomni, strach tam spacerować, biegać, patrolu policji, czy straży miejskiej dotychczas nie widziałam. Aż szkoda patrzeć jak marnuje się tak wspaniałe miejsce...

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Mary 31 sierpień 2014 Rankingi najlepszych miast do życia biora pod uwagę czynniki takie jak m.in. bezpieczeństwo, opieka zdrowotna, oferta kulturalna, edukacja, transport miejski. Warszawa nie wypada blado na tle innych stolic światowych, ale ma niewątpliwie ‘trochę’ do nadgonienia, aby stać się najlepsza. Kwestia opieki zdrowotnej to problem bardziej ogólnopolski, aniżeli warszawski, ale moje doświadczenia ze szpitalami w Niemczech czy Austrii są zdecydowanie przyjemniejsze. Wiedeń który wielokrotnie był nazywany najlepszym miastem do życia na świecie, może przede wszystkim pochwalić się niezawodnym, dobrze rozplanowanym transportem, który dodatkowo jest bardzo tani. Bezpieczeństwo w Wiedniu jest również wysoko oceniane. Duża ilość parków miejskich z różnego rodzaju atrakcjami (np. basenami miejskimi) może stanowić inspirację dla Warszawy. Zycie kulturalne w Wiedniu jest bogate i zarazem dostepne dla każdego—do opery można wejść na najlepsze przedstawienie już za kilka euro, najlepsze wydarzenia są transmitowane przed operą i ratuszem za darmo dla mieszkańców, którzy mogą korzystać z przygotowanych przez miasto krzeseł i dywanów. Jest to miasto, w którym można żyć i korzystać z pełnej infrastruktury, oferty kulturalnej przy minimalnych kosztach, w którym każdy może poczuć się pełnoprawnym mieszkańcem. Tego też życzę Warszawie. Zdjecie – miejski basen Krapfenwaldl w wiedniu, źródło: https://www.wien.gv.at

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Agnieszka Brzezińska 31 sierpień 2014 Bardziej zadbać o czystość, regularne sprzątanie. Więcej festiwali na skale światową. Otworzyć się na „kulturalnie”. Dawać więcej perspektyw dla młodych ludzi tj. otworzyć skatepark. Ogólnie więcej swobody i możliwości.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)