• Dane po warszawsku

  • nagrody

  • 20

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Jakiej miejskiej aplikacji najbardziej brakuje w Warszawie?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

Pytania dotyczące wykorzystania danych miejskich zadajemy w ramach promocji konkursu na aplikacje Dane po warszawsku.

Wejdź na
www.konkurs.danepowarszawsku.pl
i zgłoś swój projekt! Masz czas do 31 marca!

WYRÓŻNIENIA DLA NAJKREATYWNIEJSZYCH ODPOWIEDZI

5 x zestaw gadżetów od Danych po warszawsku

JURY

PAULINA SOBIESZUK

koordynatorka projektu Dane po warszawsku

MARTA MAŁACHOWSKA

project manager projektu Otwarta Warszawa

MAŁGORZATA KUCHARSKA

account manager projektu Otwarta Warszawa

POMYSŁY

Ola z Osiedla Przyjaźń 27 kwiecień 2015 Warszawskie miejsca wolnych książek - "weż książkę, zostaw książkę" - GDZIE JE ZNALEŹĆ? W Warszawie tworzy się coraz więcej miejsc dla miłośników książek i czasopism, z których można wziąć publikację, a także zostawić dla innych tę już przeczytaną. W ramach budżetu partycypacyjneo 2015 w 4 dzielnicach naszego miasta wśród zwycięzców znalazły się projekty bibliotek plenerowych działających na wspomnianych zasadach, a dodatkowo na moim rodzinnym Osiedlu "Przyjaźń" tworzymy właśnie małą Biblioteczkę Plenerową w pięknym odnowionym ulu. W wielu domach kultury, szkołach, kawiarniach itp. zlokalizowane są półki rzeznaczon na taką czytelniczą wymianę. Chętnie korzystałabym z aplikacji, która pozwoli zlokalizować takie miejscówki na mapie naszeo Miasta. Co Wy na to? p.s. Na zdjęciu widzicie ul, w którym stworzymy osiedlową Biblioteczkę Plenerową. Zapraszamy! https://www.facebook.com/events/942122432474854/permalink/943330452354052/

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

mena1111 25 kwiecień 2015 W Warszawie przydałaby się aplikacja pomagająca rowerzystom znaleźć jak najwygodniejszą trasę Z punktu A do punktu B (coś podobnego do JakDojadę) Uwzględniającą ścieżki rowerowe, przeszkody, pokazująca wygodniejszy dojazd ( alternatywne dojazd). Często jest tak,że jadąc gdzieś gdzie nie znamy za bardzo trasy błądzimy, bo np. skończyła się ścieżka rowerowa itp. Aplikacja ta mogłaby pokazywać po drodze jakie znajdą się ciekawe miejsca godne zwiedzenia itp. A jeszcze jeśli aplikacja miałaby możliwość włączenia nawigacji i poprowadzenia to już byłaby rewelacja. Naprawdę taka aplikacja ucieszyłaby niejednego mieszkańca.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Ola z Osiedla Przyjaźń 22 kwiecień 2015 Brakuje mi aplikacji dedykowanej warszawskiemu Budżetowi Partycypacyjnemu. Proces ten ruszył dopiero w zeszłym roku i teraz jeteśmy w trakcie zaledwie 2. edycji. Mimo to uważam, że nadszedł juz moment, aby wyjść do mieszkańców z appką, dzięki której po pierwsze dowiedzą się więcej o tym, jak mogą aktywnie - składając swój pomysł, lub bardziej biernie - głosując, wykorzystać ten intrument do poleszpenia jakości życia w naszym mieście. Myślę, że kwestia funkcjonalności takiej aplikacji powinna być jak sam budżet - ustalona partycypacyjnie, czyli wspólnie przez mieszkańców, urzędników i w ogóle - użytkowników Warszawy.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

pszymanek 20 kwiecień 2015 Moim zdaniem bardzo przydatną aplikacją (i stroną zarazem) byłaby taka, która zbierałaby informację o dostępności różnych hal sportowych przynależnych do szkół i ośrodków sportowych. Dzięki takiej aplikacji można byłoby łatwo wyszukać np wolne boisko do siatkówki czy koszykówki oraz korty badmintonowe czy tenisowe. Jednocześnie hale sportowe mogłyby być lepiej wykorzystane, gdyż łatwo trafiałyby z ofertą do klientów. W późniejszym okresie, za odpowiednią opłatą do aplikacji mogłyby się przyłączyć także poza samorządowe, prywatne instytucje.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)