• Kultura

  • nagrody

  • 21

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Jak ożywić domy kultury?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

1 MIEJSCE I NAGRODA GŁÓWNA

10 pojedynczych wejściówek do ośrodków Aktywnej Warszawy oraz nagroda finansowa w wysokości 500 zł.

2 MIEJSCE

4 podwójne wejściówki do jednego z warszawskich teatrów (termin do uzgodnienia z teatrem, z wyłączeniem premier i spektakli gościnnych).

3 MIEJSCE

3 podwójne wejściówki do jednego z warszawskich teatrów (termin do uzgodnienia z teatrem, z wyłączeniem premier i spektakli gościnnych).

NOMINACJE X 10

Książki i płyty

JURY

Maria Schicht

Zastępca Centrum Komunikacji Społecznej w Urzędzie m.st. Warszawy.

MICHAŁ KOMOŃ

Jest kierownikiem kina Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej, a od 2009 roku pracuje dla Filmoteki Narodowej.

TOMASZ KURZĄTKOWSKI

New Business Director w MillionYou.

PIOTR GÓRAJEC

Z wykształcenia archeolog klasyczny, z zawodu muzealnik, a przede wszystkim edukator muzealny.

JOANNA SZWAJCOWSKA

Zastępca dyrektora w Biurze Kultury m.st. Warszawy.

POMYSŁY

miki1990 3 kwiecień 2015 Domy kultury powinny jeszcze większy nacisk kłaść na młodych muzyków - zespoły często nie mają gdzie dawać koncertów, a domy kultury to idealne miejsce.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Honorata Charlie 24 luty 2015 Lepsza komunikacja wydarzeń! Sprawnie działająca strona internetowa, ulotki wrzucane do skrzynek...

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

miroslawbe@wp.pl 1 luty 2015 Zwolnić jak najwięcej etatowych pracowników ! Szczególnie z działów promocji ! Płacić za konkretne zorganizowane imprezy a nie przychodzenie do pracy i wysiadywanie cały dzień na fejsie albo granie w Farmeroramę albo Skalne Miasteczko lub studiowanie portali wróżbiarskich!

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

radio 28 styczeń 2015 Jeszcze po rozmowie ze znajomymi: Dom Kultury kojarzy się nie do końca dobrze, wydaje się być spuścizną poprzedniego systemu, gdzie "pani Grażynka" z "panem Mieciem" próbują być cool robiąc coś dla młodych, czego tak naprawdę nie potrzebują. Może powinno się zapraszać do współpracy osoby, które rzeczywiście rozpalają młodzież i przekazać trochę "czasu antenowego" odpowiednim i zaangażowanym społecznie osobom, np. Paprodziad z warsztatami nawijkowymi czy młodzi rysownicy opowiadający/uczący coś o komiksie. Albo wyjść do ludzi i organizować kino pod chmurką, np. nad Wisłą, pod szyldem danego DK właśnie. Padły też pytania dlaczego Domy Kultury nie organizują zajęć, które są chodliwe na terenie całej Warszawy, np. kurs języka migowego czy jidysz. DK powinny z ofertą trochę w stronę klubokawiarni, a w temacie warsztatów, trochę w nowoczesność i zorganizować przestrzeń na zasadzie open space - np. 10 różnych pracowni, w których odbywają się zajęcia. Lub tak jak było już wspomniane wcześniej w pomysłach - jest miejsce do pracy twórczej, artystycznej, manualnej czy jakiegokolwiek rzemiosła, majsterkowania. I gry miejskie. Nie zapominajmy o grach miejskich promujących dane dzielnice w sposób tematyczny! Albo spacery z przewodnikiem.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)