• Transport

  • nagrody

  • 65

    pomysłów

  • 0

    dni do końca

Co i jak warto usprawnić w Twojej okolicy pod kątem transportu?

Aby dodać pomysł musisz sie zalogować

NAGRODY

1 MIEJSCE I NAGRODA GŁÓWNA

Bilet 90-dniowy, normalny, imienny ważny w I strefie biletowej.

2 MIEJSCE

Bilet 90-dniowy, normalny, imienny ważny w I strefie biletowej.

3 MIEJSCE

Bilet 90-dniowy, normalny, imienny ważny w I strefie biletowej.

NOMINACJE X 10

Bilet 30-dniowy, normalny, imienny ważny w I strefie biletowej.

JURY

Maria Schicht

Zastępca Centrum Komunikacji Społecznej w Urzędzie m.st. Warszawy.

JACEK GRUNT-MEJER

Psycholog transportu, doktorant na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, asystent w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania.

TOMASZ KURZĄTKOWSKI

New Business Director w MillionYou.

ŁUKASZ FILIPCZAK

Studiował Politykę społeczną na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW

PIOTR ROSÓŁ

Filozof społeczny, nauczyciel akademicki, zajmuje się etycznymi wymiarami postępu technologicznego.

POMYSŁY

mansica 6 październik 2015 Przystanek autobusowy ul.Sowińskiego, w stronę centrum, przy ul. Wolskiej. Kiedyś prawdopodobnie funkcjonował tam przystanek, ponieważ jest zatoczka przystankowa (na zdjęciu są zaparkowane samochody w miejscu zatoki autobusowej). Okolica Sowińskiego, Jana Kazimierza bardzo dynamicznie się zmienia i przybywa mieszkańców w związku z aktywną zabudową mieszkaniową. Aktualnie poprzedni przystanek autobusowy w stronę centrum znajduje się przy Forcie Wola, a kolejny- na Redutowej. Żeby dostać się do autobusów na Redutowej mieszkańcy ul. Sowińskiego muszą podjechać 1 przystanek tramwajem, do tego skorzystać z przejścia podziemnego. Zdecydowanie łatwiej byłoby móc wejść od razu do autobusu, który dalej jedzie np. do metra na Rondzie Daszyńskiego. Na tym przystanku powinien zatrzymywać się np. autobus linii 105. Jestem przekonana, że przystanek autobusowy ul.Sowińskiego, analogiczny do przystanku tramwajowego, zdecydowanie usprawni transport okolicznych mieszkańców i znacznie skróci czas podróży np. do metra.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Honorata Charlie 24 luty 2015 Więcej ścieżek rowerowych na Tarchominie!

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Mariuszjończyk 28 styczeń 2015 Wesoła czeka na połączenie komunikacyjne z Międzylesiem i pociągami jeżdżacymi tamtą trasą (szczególnie SKM) + np. przedłużenie choć części kursów linii 125 do Starej Miłosnej. Większe zróżnicowanie godzin przyjazdów autobusów 411 i 502 - obecnie są na tym samym przystanku tuż po sobie, a potem jest długa przerwa bez żadnego autobusu

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Mikołaj 12 styczeń 2015 Powinno się zwiększyć liczbę biletów "wielodniowych", które umożliwią podróżowanie po Warszawie m.in. turystom. Obecna oferta, tj. bilet jednodniowy lub weekendowy nie przystaje do potrzeb, gdy turysta przyjeżdża do miasta w środę np. na dwa lub trzy dni, albo co gorsza, na tydzień.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Dzięki za Twój pomysł!

Twoja odpowiedź została przesłana do moderacji. Jeśli wszystko będzie ok zostanie ona opublikowana najpóźniej w przeciągu trzech dni roboczych.
Pamiętaj, aby odebrać nagrody powinieneś uzupełnić swój profil ;-)