Maria
pozycja w rankingu: 12

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Opowiedz nam, jak wygląda Twój miejski park marzeń?

Maria 25 czerwiec 2014 Park marzeń to dla mnie park, w którym można sobie pomarzyć ;) Czyli jest tam: cisza, spokój, zieleń, bliskość przyrody, urokliwe zakamarki. Lubię też jeśli park ma jakiś element edukacyjny: jeśli można poznać ciekawe rzeczy przy okazji korzystania z parku (np. jeśli są różne gatunki drzew - to tak jak w ogrodzie botanicznym warto zamieścić małe tabliczki z ciekawostami o danym drzewie. Jeśli po stawie pływają kaczki, to można coś ciekawego napisać o życiu kaczek. A jeśli stoi pomnik lub rzeźba, to może coś o danej postaci lub wizerunku... wiedza przyswajana "przy okazji" po prostu zapada głębiej i bezwysiłkowo). Poza tym powinien mieć bezpłatną toaletę, kilka ogólnodostępnych ujęć wody i ścieżki rowerowe łączące "przelotowe" punkty. Oraz stojaki na rowery.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jaka Twoim zdaniem powinna być zieleń miejska?

Maria 25 czerwiec 2014 Zieleń miejska zależy od rodzaju przestrzeni. Ulice: jeśli wzdłuż ulic sadzi się drzewa, to powinny to być te gatunki, które szybko się zielenią i długo mają liście. Inaczej przez większość dni w roku widzimy suche badyle. Skwery: poza trawnikami dobrze żeby były krzewy, drzewa i klomby - coś co nadaje "strukturę" i zagospodarowuje przestrzeń. Place miejskie: zdecydowanie to powinny być klomby z kwiatami i może z trawami. Myślę że też fajny klimat tworzy roślinność w jakimś sensie nietypowa: np. na wiaduktach, mostkach lub betonowych ścianach możnaby puścić bluszcz, który dodaje mnóstwo uroku. Albo częściej można używać cisów i cyprysów, które dodają wrażenia śródziemnomorskiego.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Powiedz nam, jak chciałbyś móc spędzać czas w warszawskich parkach?

Maria 25 czerwiec 2014 Trasy biegowe - takie przystosowane do fizjologii ruchu, nie betonowe. Można by było zaprojektować kilka "szlaków" biegowych, które tworzyłyby określone treningi.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Który park w Warszawie lubisz najbardziej? Zaznacz na mapie swój park, który może być parkiem miejskim marzeń!

Maria 25 czerwiec 2014 Moczydło !!!! Tam cała Wola uprawia sport, bawi się i spotyka... to bardzo ważne miejsce dla tej części Warszawy.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak zachęcić mieszkańców do dbania o czystość zieleni miejskiej?

Maria 25 czerwiec 2014 No chyba najlepiej się sprawdzają "psie zakątki". Czyli ogrodzony nie za duży teren z piaskiem i dużymi kamieniami, gdzie pies może się wybiegać, zrobić co musi - a potem właściciel bierze go na smycz i spaceruje po parku "na bezpiecznie".

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Jak chciałbyś/chciałabyś zmienić swoją trasę do pracy, szkoły, z imprezy, aby była ona szybsza i przyjemniejsza?

Maria 28 październik 2014 Do pracy: jeżdżę na rowerze. Brakuje mi ścieżek rowerowych idących: Siedmiogrodzka-Grzybowska-Towarowa-Żelazna. Potem nie ma połączenia między ścieżką na Jana Pawła, a ścieżką na Anielewicza. Do rodziny/ znajomych: jest tylko jeden autobus, który łączy mój dom z centrum (102). Potrzeba jeszcze jakiejś alternatywy...

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować