KG
O mnie: Przewodnik po Warszawie i varsavianista amator.
WIEK: 29
Dzielnica: Śródmieście
pozycja w rankingu: 107

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Jak pokazywać cudzoziemcom niecodzienną stronę miasta?

KG 25 maj 2015 1. Wirtualny przewodnik z opowieściami - w formie np. QR-code lub małych tabliczek umieszczonych w przestrzeni miasta/na budynkach (ew. aplikacja internetowa z mapą). Chodzi o krótkie opowieści mieszkańców lub lokalne anegdoty i ciekawe biografie, które rozbawią i przybliżą historię danego miejsca. (np. Loda Halama w kamienicy na Mokotowskiej). Bogatym źródłem tysięcy takich anegdot jest muzeum Warszawy lub lokalni varsavianiści. 2. Umieszczenie w przestrzeni miejskiej szeregu plansz informujących o procesie odbudowy Warszawy. Zdjęcia i rysunki: jak było przed wojną, po wojnie i jak planowano odbudowę (często niespełnione fantastyczne wizje). Taka wizualizacja w wyraźny sposób opowiadałaby jak wielkim i skomplikowanym dziełem była odbudowa Warszawy. 3. Blog.fanpejdż zbliżony do "Humans of New York", który przybliżałby postacie warszawiaków, ich styl życia, codzienne radości i problemy czy nawet ulubione miejsca. (http://www.humansofnewyork.com/) 4. Warszawa z perspektywy roweru. System Veturilo stwarza potencjalnie dobre warunki dla turystyki - można by zadbać o jego lepszą dostępność dla osób spoza Warszawy. Tym bardziej, że na rowerze zobaczy się więcej w krótszym czasie i z innej perspektywy (milszej niż turystyczny autokar). 5. Letnie punkty turystyczne (IT) w postaci straganów w kluczowych punktach komunikacyjnych (plac Defilad, MDM, Jazdów, Krakowskie Przedmieście itp.), w których przedstawiano by aktualne atrakcje dobrane dla grup wiekowych i stylów życia.

Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

Na co Warszawa jest zamknięta?

KG 25 maj 2015 1. Na oddolną, spontaniczną kulturę, która nie wymaga instytucji w postaci NGO, ale po prostu grupki pasjonatów/sąsiadów. Mało jest przestrzeni (tylko Warsztat na pl. Konstytucji - a to tylko Śródmieście), gdzie taka oddolna kultura mogłaby się realizować. 2. Na życie nocne. Większość europejskich stolic po zmroku tętni życiem. W Warszawie przepisy dot. ciszy nocnej, spory z mieszkańcami i polityka lokalowa sprawiają, że trudno jest nawet popularnym lokalom utrzymać się dłużej w jednym miejscu. Tylko w weeknd komunikacja miejska umożliwia swobodne poruszanie się nocą po mieście (z miejsca do miejsca, a nie tylko z dworca do domu). 3. Na wszelkich niezmotoryzowanych: pieszych, rowerzystów a nawet pasażerów komunikacji. Szykanowanie kierowców, którzy chcą wjechać prywatnym samochodem do centrum jest standardem we wszystkich zachodnioeuropejskich metropoliach, a u nas kierowcę wita się z otwartymi ramionami.
  • Neos.MatJar 8 lipiec 2015
    https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=zS_LL02FgxcI.kQeCm5wb8J3c zobacz te miejsca w których powstają ChatSpoty. Może chcesz dołączyć się do inicjatywy? Czytaj więcej na http://facebook.com/MeetingPlaces
  • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

    Dokończ wypowiedź: Warszawa XXI wieku kojarzy mi się z…

    KG 25 maj 2015 Z odkrywaniem wielu nowych warszawskich tożsamości, wolnych od oskarżeń o "słoiki", współtworzonych także przez mniejszości, imigrantów, osoby niepełnosprawne, kobiety, dzieci, seniorów oraz przez wszystkich, którzy żyją i chcą żyć w tym mieście - bez nich nigdy nie zyskało by miana wciąż odradzającego się "feniksa". Z miastem dumnym ze swojej historii i pamięci ale otwartym na przyszłość i konieczne zmiany. Z miastem zaangażowanych i współdecydujących obywateli, którym los wspólnej przestrzeni nie jest obojętny. Z miastem, którego przestrzeń nie jest ani marnowana ani nadmiernie zawłaszczana przez deweloperów.

    Aby dodać komentarz musisz sie zalogować