eersen
WIEK: 33
Dzielnica: Bemowo
pozycja w rankingu: 2

POMYSŁY UŻYTKOWNIKA

Opowiedz nam, jak wygląda Twój miejski park marzeń?

eersen 23 czerwiec 2014 Parkiem moich marzeń mogłabby być Wisła, gdyby ją przywrócić ludziom na wzór koreański: http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/jak-w-srodku-seulu-zbudowano-rzeke-911.html Nad nią znalazloby się miejsce dla wszystkich, z głośnym knajpianym życiem w centrum, edukacyjnymi pawilonami i rezerwatami ptaków na obrzeżach. Bulwary nad Wisłą uważam za początek, czekam na dalsze kroki z przywróceniem rzeki Zamkowi Królewskiemu wraz z odbudową jego ogrodów. Dobry park to taki, który żyje...
 • Regina Lenart 25 marzec 2016
  Szanowna Pani, jestem pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego i prowadzę badania nad crowdsourcingiem. Mając na uwadze Pani doświadczenie w tym zakresie, zwracam się do z prośbą o wypełnienie króciutkiej ankiety (tylko 2 pytania) dotyczącej motywacji w tworzeniu nowych pomysłów czy rozwiązań w ramach platformy crowdsourcingowej. Poniżej przekazuję link ankiety: http://goo.gl/forms/AVsBm3XhTo Życzę Wesołych Świąt i bardzo dziękuję za poświęcony czas z poważaniem dr Regina Lenart-Gansiniec Katedra Zarządzania Organizacjami Publicznymi i Obywatelskimi Instytut Spraw Publicznych Uniwersytet​ Jagielloński ul. Prof. S. Łojasiewicza 4 30-348 Kraków e-mail: regina.lenart-gansiniec@uj.edu.pl
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jaka Twoim zdaniem powinna być zieleń miejska?

  eersen 23 czerwiec 2014 Jak najwięcej kwiatów, ponieważ one są zdrowe dla zwierząt, a przede wszystkim owadów. Z drzew wskazałbym różne odmiany klonów, ponieważ są różnokolorowe i cudownie zabarwiają przestrzeń. Pięknym przykładem drzewa jest również grujecznik. Grunt, aby były to drzewa liściaste, ponieważ miasto nie jest miejscem drzew iglastych.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Powiedz nam, jak chciałbyś móc spędzać czas w warszawskich parkach?

  eersen 23 czerwiec 2014 Wydaje mi się, że niewykorzystanym pomysłem na atrakcje parkowe są gry planszowe, które przeniesione są do dużych rozmiarów.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Który park w Warszawie lubisz najbardziej? Zaznacz na mapie swój park, który może być parkiem miejskim marzeń!

  eersen 23 czerwiec 2014 Parkiem marzeń mógłby stać się Park Górczewska. Jest on w niewielkim stopniu zorganizowany, zatem niesie ze sobą największe możliwości przeobrażenia.

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak zachęcić mieszkańców do dbania o czystość zieleni miejskiej?

  eersen 23 czerwiec 2014 Przede wszystkim powinna temu służyć edukacja. Najlepiej jest ją zacząć od najmłodszych dzieci tak, aby one wychowywały w tych sprawach i zwracały uwagę dorosłych. Przyzwyczajenia ukształtowanych ludzi są trudne do zmienienia, ale dzieci uczą się od podstaw i to im można poprzez zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne wpajać zasady dobrego zachowania. Pomocny mógłby się okazać komiks lub jakaś kreskówka, w której superbohater zachęcałby do takiego zachowania. Może warto nawet uzyskać zgodę na wykorzystanie znanego i lubianego superbohatera lub ogólnie bohatera kreskówek?

  Aby dodać komentarz musisz sie zalogować

  Jak animować życie kulturalne w Twojej okolicy?

  eersen 23 październik 2014 Mieszkam na Bemowie i świetnym przykładem wykorzystania potencjału kulturowego jest Fort Bema oraz jego okolice. W weekendy życiem tętni targ śniadaniowy, jest genialny plac zabaw dla dzieci oraz sam fort, w który zamieniał się już w średniowieczną wioskę, by dać pole do popisu rycerzom. Dobrze byłoby pobudzić do życia pozostałe bemowskie oraz ogolnie warszawskie forty, które są gęsto usiane w mieście i stanowią doskonałą bazę pod wiele wydarzeń. Dlaczego Warszawa nie miałaby się stać np. centrum rycerskim lub wojskowym - oczywiście w sensie widowiskowym, multimedialnym, edukacyjnym, a nie militarnym ;)
 • Ewa 19 styczeń 2015
  Zgadzam się, warszawskie forty mają olbrzymi potencjał, niestety nie wykorzystany. Stoją i niszczeją...
 • Aby dodać komentarz musisz sie zalogować